jukola.com
Mikkeli-Jukola 2009, Jukolan Viesti
Resultat
Region i Finland / land
-- Välj region
Etelä-Pohjanmaa
Häme
Kaakko
Kainuu
Keski-Pohjanmaa
Keski-Suomi
Lahti
Lappi
Pohjois-Pohjanmaa
Satakunta
Savo-Karjala
Uusimaa
Varsinais-Suomi
FSO
Belgium
Denmark
Estonia
Finland
United Kingdom
Lithuania
Norway
Russian Federation
Sweden
Latvia
OTHER
Spain
Poland
och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Media
-- Välj media
Aamuposti
Alasatakunta-lehti
Borgåbladet
Etelä-Suomen Sanomat
Forssan lehti
Hämeen Sanomat
Ilkka
Itä-Savo
Jakobstads Tidning
Kangasalan Sanomat
Karkkilalainen-lehti
Kauhajoen Kunnallislehti
Kaupunkilehti Tamperelainen
Keski-Uusimaa
Keskipohjanmaa
Koillis-Häme
Koillissanomat
Kouvolan Sanomat
Kunnallislehti
Lapin Kansa
Lauttakylä-lehti
Länsi-Savo
Länsi-Suomi
Nokian uutiset
Pietarsaaren Sanomat
Pohjois-Satakunta -lehti
Salon Seudun Sanomat
Suur-Keuruun lehti
Turun Tienoo
Vakka-Suomen Sanomat
Västra Nyland
Warkauden Lehti
YLE
Åbo Underrättelser
och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Förening
-- Välj förening
000 Voorumi
007Hyyppä
10-6-6
2Einsteins
30draugi.lv
4event
7 ihmettä
86. Kadettikurssi
A. Ahlström
Aaterbaaten
ABB Marine
AC Harharetki
Aitomäen Sonniyhistys
Aivan Sama
Akateemiset luonnon ystävät
Akilles OK
Akustin perikunta
Alahärmän Kisa
Alajärven Ankkurit
Alastaron Reserviläiset
Alatornion Pirkat
Almby IK
Altia Koskenkorva
Ammattioppilaitos Kauhajoki
Angelniemen Ankkuri
Angelniemen Ankkuri 50
Annila
Arboga OK
Aron Haka
Artjärven Ahjo
Aseman Lapset 4
Asikkalan Raikas
Askolan Urheilijat
AtolliKyyröset
Atria
Attunda OK
Auran Vannas
Ausgezeichnet -Klub
Austrian Army Team
Basware
Beach Boys
Birkenes IL
Boliden Kokkola
Bon Voyage Monsieur
Bona Fide
Bredaryds SOK
Briksnis
Brownteam
Buildercom
Burkanciems OK
BVJOK Bromma-Vällingby/Järf
Byåsen IL
Bäkkelagets SK
CA ROSE
Cargotec Finland
Catalonia Team
Centrum OK Oslo
Centrum OK Stockholm
Contact force
CSC
CUS Bologna
Dainava1
Dalaportens OL
Datactica
Delta
Destia
Digia-OpenX
Dirty Seven
DJK Adler 07 Bottrop
Econocap
Eduskunnan Urheilukerho
EDX
Eka Chemicals
Ekarmaakk
Eksjö SOK
Eksymä 360
Eliaksen Eksyjät
Elioni Spordiklubi
Eläinlääkärien kuntoseura V
EläMys
Endurance
Enonkosken Urheilijat
Epilän Esa
EPR Fun Club
Erhe
Ericsson SK
Erikoisrajajääkärikomppania
Esasähkö
Espoon Akilles
Espoon Suunta
Espoon Tapiot
Etelä-Kymen Suunnistajat
Etelä-Lapin Rakennus
Eteläsuomalainen osakunta
Eura-Kauttuan Urheilijat
Ewon Torpedot
Ex-Legends
eödertälje Nykvarn Orienter
Fana IL
FCG Finnish Consulting Grou
Finnish Chemicals Joutseno
Finnmap
Finnstringers
FK Göingarna
FK Åsen
Forsa OK
Fredrikstad SK
Freidig SPK
Frol IL
FTA
Fujitsu
Functio Laesa
FUR
Ganddal IL
Geologian tutkimuskeskus
GNEIST
Golgin Laite
Gävle OK
Göteborg Majorna OK
Hagaby GoIF
Hal Bro
Halden SK
Halmstad OK
Halsuan Mäkijussit
Halsuan Toivo
Hammarby IF OF
Haninge SOK
Hankasalmen Hanka
Haparanda Ok
Hauhon Sisu
Haukijahtaajat
Haukiputaan Heitto
Haukivuoren Kisailijat
HB-Betoni Team
Hellas
Helsingin Metsänkävijät
Helsingin Painesäiliö
Helsingin Poliisi-Voimailij
Helsingin Suunnistajat
Helsingin Taxi Team
Heltech
helvetica united
Hernemäen Porina
Herrasmies Suunnistajat
HeSeKeKo
Hestra IF
Hiidenkiertäjät
Hiiltomiehet
Hiisi - Kokemäen Kova-Väki
Hiisirasti
Hiiumaa OK
Himangan Urheilijat
Hinnerjoen Yritys
Hippos Hurricanes
Hirvensalon Heitto
Hirviveikot
Hiukkasen Hukassa
Hollolan Urheilijat -46
Honkajoen Seudun Urheilijat
Honkarakenne
Horman Boys
Huhtasuon hiihto
Hukka Suunta
Humanitas-seura
Husulan Kunto
Hyvinkään Rasti
Hämeen Kuntoruukki
Hämeenlinnan Seudun Poliisi
Hämeenlinnan Suunnistajat
Hämeenlinnan Tarmo
Hämäläis-Osakunta
HässlebyVimmerbyMålilla OK
Hönöt SK
IBM Sport club
IF Brahe
IF Femman
IF Minken
IF Sibbo-Vargarna
IF Thor
IF Åland
IFK Göteborg
IFK Kiruna
IFK Lidingö SOK
IFK Moras OK
IFK Umeå
IGTISA
Iisalmen Visa
Iisu
Iitin Pyrintö
IK Auseklis
IK Falken
IK Gandvik
IK Grane
IK Hakarpspojkarna
IK Kronan
IK Trenne
IK Tunnelpojkarna
IK Örnen
Ikaalisten Nouseva-Voima
IL Gular
IL Tyrving
Ilomantsin palomiesyhdistys
Ilomantsin Urheilijat
Ilves-teatteri
Imatran Passipojat
Indre Östfold OK
Inkeroisten Terho
Insinöörin erehdys
INUS
ISHR
Isojoen Urheilijat
Itä-Hämeen Rasti
Itä-Päijänteen Rasti
Itätulli
Ivokämmenet 80
Izhora
Jalasjärven Jalas
John Deere
JOKA
Joutsenon Kullervo
JTOS/MPKK
Jukola 2003 Sulkava
Jukomila 2000
just.1
Jutopia
Juuan Jänne
Juvan Urheilijat
Jyrkkä Kerake
Jyväskylän Metsänkävijät
JYY Jopa
JYY Sporticus
Jämsän Retki-Veikot
Järla IF OK
Järvenpään Hiihtoseura
Järvenpään Palo
Kaaderi Leijonat res
Kaaderi-Leijonat
Kaakon Eranto
Kaakon Rasti
Kaatiksen Toverit
Kadettikurssi/MAASK
Kainuun Sinitakit
Kajaanin Kuohu
Kajaanin Suunnistajat
Kalajoen Junkkarit
Kalevan Rasti
Kalvolan Keihäs
Kangasala SK
Kangasniemen Kalske
Kankaanpään Suunnistajat
Kankaantaan Kisa
Kannuksen Ura
Karelia
Karhulan Korvenkävijät
Karjaan Ura
Karkki-Rasti
Karstulan Kiva
Kartat Taskuun
Kaskein Kannot
Kauhajoen Karhu
Kauhavan Wisa
Kaukaa haettu
Kaukaan Lyly
Kaustisen Pohjan-Veikot
KAVo Ikaalinen
Kela
Kelpo Maisterit
Kemijoki Oy
Kemijärven Urheilijat
Kemira Vastus
Kemiön Kiilat
Keravan Urheilijat
Kerkesix
Keski-Hollolan Suunnistajat
Keski-Karjalan Rasti
Keski-Savon Sisu
Keuruun Kisailijat
KFUM Örebro OK
Kiekko-Muikut
Kiimingin Urheilijat
Kiimingin Virkut
Kiinnostus Suunnistajat
Kiipeilykerho Vertikaali
Kiisseli.Com
Kilon Miekka
Kilpparit
Kipinä
Kirkkonummen Metsänkävijät
Kirves-RastiRUK
KK team Pohjalainen
Klyftamo
Kodisjoen Kaiku
Kokkolan Suunnistajat
Kokkosenkylän Rasti ja Risa
Koneen Kerho
Kongsberg OL
Konneveden Urheilijat
Kontiolahden Urheilijat
Koo-Vee
KOP Pankki-Veikot
Korkeekotaniemi
Kortesjärven Järvi-Veikot
Korven Honka
Koskelankylän Riento
Koskenkorvan Suunta
Kotipojat
Koukut
Kouvolan Palokunnan Urheili
Kouvolan Rasti-72
Kristiansand OK
Kuhmon Peurat
Kulkkilan Kala ja Kunto
Kunnon Urheilijat
Kuokkalan Ryhti
Kuolo
Kuopion Suunnistajat
Kuoreveden Kärki
Kuortaneen Kunto
Kustavin Ahto
Kuusamon Erä-Veikot
Kuusankosken Urheiluseura
Kuzmolovo 110
Kymin Suunnistajat
Kyrös-Rasti
Kälviän Tarmo
Kärkölän Kisa-Veikot
Kääk
Köntit
Köping-Kolsva OK
Lahden Kaleva
Lahden Suunnistajat -37
Lahden Taimi
Lahden Työväen Hiihtäjät
Laihian Luja
Laitasaaren Veto
Laitilan Jyske
Lammin Säkiä
Landis+Gyr
Lankkuan Kyläjoukkue
Lapin Safarit
Lapin Sudet
Lapin Veikot
Lappeen Riento
Lappeen Siniset
Lappeenrannan Walliveljet
Lapua-ketjut
Lapuan Virkiä
Larvik OK
Laskuvarjojääkärikilta
Lauri Rehnin perilliset
Lauttakylän Luja
Lehtimäen Jyske
Leksands OK
Lemin Eskot
Leppälän suuntavaisto
Leppävaaran Sisu
Lex Superior
Liedon Eränkävijät
Lievestuoreen Kisa
Liikkeelle.com-K18
Liivin Tuki
Lillomarka OL
Linköpings OK
Linnankiertäjät
Liperin Taimi
Littoisten Partabooat
Lohimaan Rasti
Loimaan Jankko
Lorry Classic
Louhelan Woima
Lounais-Hämeen Rasti
Lounapartio
LSF Pronoking Team
LTY Sähkötekniikka
Luiskaotsat
Lunds OK
Luonnontutkijat
Lutelaget
Luumäen Rasti
LVILeeVi
Lynx
Länsi-Lavian Loiske
Länsi-Rajan Rasti
Länsi-Savon lukijajoukkue
Löten OL
Löytänen Rastit
Maanmittauslaitos Tre
Maanpuolustuskorkeakoulu
Maanpuolustuskoulutus
Maarian Mahti
Maasillat
Maasotakoulu
MacGREGOR
Madonas BJSS
Makulansuon TUPArit
Malax IF
Malungs OK Skogsmårdarna
MAP Medical Technologies
Mariefreds Blåsorkester
Marjoniemen Urheilijat
ME Pummit
Medeina
Mellunkylän Kontio
Mesikämmenet
Metso Automation Tampere
Metso Paper Jyväskylä
Metsähallitus
Metsäkeskus Häme-Uusimaa
Metsäklusteri
Metsämannut
Metsämonologi
Metsän Pojat
Metsäntutkimuslaitos
Mhy Keskipohja
Miehikkälän Vilkas
Mikkelin Seutu
Mikkelin Tervaniskat
Mile-Sport
Modum OL
Mona OK
Montun Uho
MS Parma
MTK-Asikkalan maaseutunuore
Mustalammen Pallo
Muuramen Rasti
Muurinkiertäjät
Muurlan Vihuri
Mäntsälän Urheilijat
Mäntän Seudun Eräpirkat
Nabla
Nastolan Terä
NCS Sport
Niinisalon Varuskunnan Urhe
Nilsiän Nujakka
Nivalan Urheilijat
Noin seitsemän veljestä
Nokia Roamers
Nokian MetsäJoukko
NOPE Team Banter
Norbergs OK
Nord West
Nordea Urheilu
Nordkalk
Nordmarka Skogsmaraton
Northern Wind
Nostars
Notkeat puuhevoset
Nousiaisten Alku
NTNUI
Nybro OK
Nydalens SK
Nykyaikaiset 5-ottelijat
Nyköpings OK
Närpes OK
O-Ringen
OC Puisto
OC Toffee
OHVP
Ok 7-up
OK Botnia
OK Denseln
OK Flygpojkarna
OK Grip Mariefred
OK Gulfstream
OK Hammaren Sandviken
OK Hällen
OK Ilves
OK Jorren
OK Kampen Revisited
OK Kapa
OK Kirishi
OK Kolmården
OK Lalle
OK Linne
OK Lundo
OK M.A.R.U
OK Meridians
OK Milangarphyttans IF
OK Moss
OK Nackhe
OK Njudung
OK Nolaskogsarna
OK Oos
OK Orient
OK Orion
OK Orvand
OK Ostrobotnia
OK Pan Århus
OK Purva Bridejs
OK Pölva Kobras
OK Raseborg
OK Ravinen
OK Reftele
OK Rodhen
OK Roslagen
OK RSP
OK Saldus
OK Skarpdal
OK Skeidi
OK Skogsfalken
OK Skogshjortarna
OK Sköynar
OK Södertörn
OK Terjärv
OK Tisaren
OK Triangeln
OK Tyr
OK Vöru
OK West
OK Ålgård
OK Älvsjö Örby
OK Österåker
OK77
OKS Otwock
Olarin Omat Pojat
Olavin Rasti
OLG Galgenen
OLG Rymenzburg
Omega
Omega Belgium
OMG
OP-Pohjola
OP-tiimi 2
Oriveden Ponnistus
OSI - orientering
Otaniemen Jyllääjät
OTO - OL Tönsberg og Omegn
Oulaisten Huima
Oulun Raksa
Oulun Tarmo
Oulun Yliopiston Urheiluseu
Oulunsalon Vasama
Ounasvaaran Hiihtoseura
Paganuksen sukuseura
Pahaiset Villit
Paimion Rasti
Palo-88
Palokan Partiolaiset
Pan-Kristianstad
Panssariprikaati
Pantano orientacao clube
Pargas IF
Partiolpk Mikon Pojat
Partiolpk Tampereen Kotkat
Peab Seicon
Peikot Hiihto
Pelastuslaitos Päijät-Häme
Pellon Ponsi
Perhon Kiri
Perttelin Peikot
Peräkylän Ponnistus
Pesosten porukka
Petolintu
Petsamon Aurinko-pilkkijät
Petäjäveden Petäjäiset
Pietarsaaren Hiihtäjät
Pietinalhon pamaus
Pihkaniskat
Pihtiputaan Tuisku
Pikku Hukat
Pioneerirykmentti
Pirkkalan Hiihtäjät
Pitkä Partio
Pitkä Yö
Pitkäjärven Vaeltajat
Pitäjänmäen Tarmo
PK Racing Team
Pohjankyrön Rasti
Polar Electro
Polyteknikkojen Raittiusseu
Porsgrunn O-Lag
PorTu
Porvoon Urheilijat
Posion Pyrintö
Powerfinn
Pro Sport LO
Pudasjärven Urheilijat
Puhakan Laurin Perilliset
Puijon Pojat
Pummin Suunta
Punkalaitumen Kunto
Puolangan Ryhti
Puppeliskukkulan Pullistus
PVJJK (Puolustusvoimat)
Pyhäjärven Pohti
Pyhät Miehet
Päijät-Rasti
Pälkäneen Lukko
Pätilän kylän suunnistajat
Päämaja
Päässä Viiraa
Pönttövuoren Peikot
Pöyry Telecom
RAE ROK
Raision Kuula
Raisu Lumous
Raja-Karjalan Suunnistajat
Rajamäen Rykmentti
Rajaveljet
Rakvere OK
Ramboll Finland
Rantasalmen Urheilijat
Rapalan Kunto
RAPSU
Rasti 88
Rasti E4
Rasti K18
Rasti-Hukat
Rasti-Hyry
Rasti-Jussit
Rasti-Jyry
Rasti-Kurikka
Rasti-Lukko
Rasti-Nokia
Rasti-Perniö
Rasti-Pielinen
Rastihaukat
RasTiimi
Rastikarhut
Rastiketut
Rastipeurat
RastiPiikkiö
Rastitykki
Rastivarsat
Rauman Työväen Urheilijat
Raumar O-lag
Rautalammin Urheilijat
RC Eemeli
Reaktor Innovations
Rehns BK
Reilut Miehet Havumetsien
Rejlers etelä
Rejlers itä
ReKou
Retkiryhmä 06
Retuperän WBK
Riihimäen Suunnistajat
Riihon ukk
RiMa
Ristiin Rastiin
Ronneby OK
RS Käyhkää
RT-119
RUK 2 Eksymä
Ruutiukot
Rykimäkallion Pojat
Ryttylän Visa
Rånäs OK
S-Yöosuustoiminta
Saarijärven Pullistus
Saimaan Nuohous
Saint-Petersburg
SAKU
Salibandymaajoukkue
Sallan Rajakarhut
Saloisten Reipas
Salon Osuuspankki
Salon Viesti
Salon Vilpas
Sandnes IL
Sappi Kirkniemi
Satakunnan Lennosto
Satakuntalainen Osakunta
Sauvon Urheilijat
Savolainen Osakunta
Savon Rasti
Savon Suunta
Schwabinger Löwen
Scotland
Seinäjoen HS/ Ampumahiihto
Seitsemän ja varanumero
Seitsemän Oikein
Seitsemän oikeuden miestä
Seitsemän pummia
Seitsemäs joki
Selkien Sisu
Sepontalon Vonkaus
Serla CEE
Serla NE
Serla SCD
Serla WE
Seuturastit
Sexthlon
Sievin Sisu
Siikaisten Sisu
Siilin Rasti
SipoSet
Sippurasti
Sirkkapuron Sutina
SK Mercury
SK Mortis Attendo
SK Määrämiehet
SK Pohjantähti
SK Uranus
SK Vuoksi
SK-0K
Skarpnäcks OL
Skattkärrs IF
SKK-Dynamo
SKM!
Skogslöparna
Skogspojkarnas OK
SneGoVik o-team
Snättringe SK
Sodankylän Varuskunnan Urhe
Soilikin Suunta
SOK Viljan
Solf IK
Solita
Someron Esa
Sonkajärven Pahka
Sopaset
Sorsa Team
Sotkamon Jymy
Soukkion Sojakat
Sports by LUT
SPYMS
Stora Enso Metsä
Stora Tuna IK
Stormi Adventure
Stormin Teräs
Strängnäs Malmby OL
SukK 83
Sundbybergs IK
Sundsvalls OK
Suomusjärven Sisu
Suomussalmen Rasti
Suonenjoen Vasama
Suosmeren Salpa
Suunnaton Into
Suunta 2000
Suunta Jurva
Suunta Jyväskylä
Suunta-Sepot
Suuntahukat
Suuntavaisto SK
Swingin Dixn Chicks
SYK-OPET
Sävedalens AIK
Säyneisen Salpa
Söderhamns OK
Söders SOL-Tyresö
Södertälje Nykvarn Orienter
Taivalkosken Kuohu
TAMK Students
Tampereen Ammattikorkeakoul
Tampereen Poliisi-Urheilija
Tampereen Pyrintö
Tampereen Yritys
TampereenKristitytTeekkarit
Tamrock
Tapanilan Tarmo
Tarpian Suunta
Team Gulo gulo
Team Icebug
team keisanen
team käenpesä
Team Länskis - Kisakallio
Team Mäyräkoira
Team NamiStyle
Team Nestle
Team Opintotuki
Team Proxion
Team Sportclub Mikkeli
Team Tommila
Team Ykänharju
Teekkarireserviläiset
Teepakki
Temmi 98
Tenala IF
Tervakosken UA
Tervapartio
Terässiilit
Teuvan Rivakka
Thinkers
Ticknocturnals IOC
Tiedeyhteisö 95-97
Tieto - Lean System
Tjällmo-Godegårds Ok
Toijalan Seudun Reserviupse
Toimen Pojat
Tolokun Poppoo
Tornion Partiolaiset
Tosta Lähtee-Team
Trol-Belgium
TTY Sähkömagnetiikka
Tullinge SK
Tumba-Mälarhöjden OK
Turengin Sarastus
Turun Metsänkävijät
Turun NMKY
Turun poliisi
Turun Sinikotkat
Turun Suunnistajat
Turun Tiemiehet
Turun Visat
Turun Yliopisto
Tuupovaaran Sepot
Tuusulan Voima-Veikot
Tykistöprikaati
Tyrskyviuhtojat
Täby OK
Ufak Autosuunnistajat
Ukkoslahden kojootit
Ulricehamns OK
Ultra
Ultra-2
Ulvilan Ura
UMA Idrottsförening
Umeå OK
UPM Raflatac
Urjalan Urheilijat
Urpon Rytky
Uskelan Urhot
Utin Jääkärirykmentti
Vaajakosken Terä
Vaalan Karhu
Vaaran Vaeltajat
Vaasan Poliisiurheilijat
Vaasan Suunnistajat
Vakka-Rasti
Valkeakosken Haka
Valkealan Kajo
Vallentuna /Össeby OL
Valtra
Vantaan Metsänkävijät
Varegg IL
Varsinaissuomalainen osakun
Vehkalahden Veikot
Veikkaus
Verdal OK
Verttuun Namika
Vesaisen Pojat
Vetelin Urheilijat
Viestirykmentti
VIGA
Vihdin Viesti hiihto
Vihtavuoren Pamaus
Viitasaaren Suunta
Vika Suunta
Virtain-Ruoveden Suunnistaj
VMH
VRR ESn suunnistajat
VRU Hyvinkää
VRU Kouvola
VTT
Vyborg-orientir
Vähäkyrön Viesti
Vänersborgs SK
Vänkypannu
Värska OK Peko
Väsby OK
Västerås SOK
Västerås SOKOK Enen
Växjö OK
Wanhat weikot yr.
Wing OK
WIO Team
Wonkamiehet
X-suunnistajat
Yarkiy Mir
YIT Rakennus
Ylikiimingin Nuijamiehet
Ylistaron Kilpa-Veljet
Ylivieskan Kuula
Ylä-Savon ammattiopisto
Ylämaan Pyrkijät
Yläneen Kiri
Ylöjärven Urheilijat
Ziemelkurzeme OK
ZSKA Sivatti
Ås-UMB orientering
Ädlöt
Ähtärin Urheilijat
Ärla IF
Äänekosken Sarjakuvaseura
Östersunds OK
Östmarka OK
Övertorneå IF
och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Bästa
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Etelä-Pohjanmaa
Alahärmän Kisa
Alajärven Ankkurit
Altia Koskenkorva
Ammattioppilaitos Kauhajoki
Honkarakenne
Isojoen Urheilijat
Jalasjärven Jalas
Kauhajoen Karhu
Kauhavan Wisa
Kortesjärven Järvi-Veikot
Kuortaneen Kunto
Laihian Luja
Lapuan Virkiä
Lehtimäen Jyske
Pohjankyrön Rasti
Rasti-Jussit
Rasti-Kurikka
Rastiketut
Reilut Miehet Havumetsien
Suunta Jurva
SYK-OPET
Teuvan Rivakka
Vaasan Suunnistajat
Vähäkyrön Viesti
Ylistaron Kilpa-Veljet
Ähtärin Urheilijat
Häme
Ausgezeichnet -Klub
Eksymä 360
Epilän Esa
FTA
Fujitsu
Hauhon Sisu
Hiiltomiehet
Hirviveikot
Hämeen Kuntoruukki
Hämeenlinnan Seudun Poliisi
Hämeenlinnan Suunnistajat
Hämeenlinnan Tarmo
Hämäläis-Osakunta
Kalvolan Keihäs
Kangasala SK
Koo-Vee
Kuoreveden Kärki
Kyrös-Rasti
Kääk
Lounais-Hämeen Rasti
Luonnontutkijat
Maanmittauslaitos Tre
Metsäkeskus Häme-Uusimaa
Mäntän Seudun Eräpirkat
NCS Sport
Nokian MetsäJoukko
Oriveden Ponnistus
Panssariprikaati
Partiolpk Tampereen Kotkat
Pirkkalan Hiihtäjät
Pitkä Yö
PK Racing Team
Pälkäneen Lukko
Rasti-Nokia
Rastipeurat
RC Eemeli
Satakunnan Lennosto
Sepontalon Vonkaus
Tampereen Poliisi-Urheilija
Tampereen Pyrintö
Tampereen Yritys
Tamrock
Tarpian Suunta
Temmi 98
Tervakosken UA
Toijalan Seudun Reserviupse
Turengin Sarastus
Urjalan Urheilijat
Valkeakosken Haka
Virtain-Ruoveden Suunnistaj
Ylöjärven Urheilijat
Kaakko
Eläinlääkärien kuntoseura V
Enonkosken Urheilijat
Etelä-Kymen Suunnistajat
Finnish Chemicals Joutseno
Haukivuoren Kisailijat
Imatran Passipojat
Inkeroisten Terho
INUS
Itätulli
Joutsenon Kullervo
Jukola 2003 Sulkava
Juvan Urheilijat
Kaakon Eranto
Kaakon Rasti
Kaukaan Lyly
Kirves-RastiRUK
Kokkosenkylän Rasti ja Risa
Korven Honka
Kouvolan Palokunnan Urheili
Kouvolan Rasti-72
Kuusankosken Urheiluseura
Kymin Suunnistajat
Lappeen Riento
Lappeen Siniset
Lappeenrannan Walliveljet
Lemin Eskot
Leppälän suuntavaisto
LTY Sähkötekniikka
Luumäen Rasti
Maasillat
Maasotakoulu
Miehikkälän Vilkas
Mikkelin Tervaniskat
Mustalammen Pallo
Nostars
Olavin Rasti
Raja-Karjalan Suunnistajat
Rantasalmen Urheilijat
RAPSU
Sippurasti
SK Vuoksi
Team Ykänharju
Utin Jääkärirykmentti
Valkealan Kajo
Vehkalahden Veikot
Vika Suunta
Ylämaan Pyrkijät
ZSKA Sivatti
Kainuu
Kainuun Sinitakit
Kajaanin Kuohu
Kajaanin Suunnistajat
Kuhmon Peurat
Puolangan Ryhti
Rasti-Hyry
Sotkamon Jymy
Suomussalmen Rasti
Keski-Pohjanmaa
Aron Haka
Boliden Kokkola
Halsuan Toivo
Himangan Urheilijat
Kalajoen Junkkarit
Kannuksen Ura
Kaustisen Pohjan-Veikot
KK team Pohjalainen
Kokkolan Suunnistajat
Kälviän Tarmo
Mhy Keskipohja
Nivalan Urheilijat
OMG
Perhon Kiri
Pietarsaaren Hiihtäjät
Pyhäjärven Pohti
RasTiimi
Sievin Sisu
Vetelin Urheilijat
Ylivieskan Kuula
Keski-Suomi
Buildercom
Hankasalmen Hanka
Hernemäen Porina
Itä-Päijänteen Rasti
Jyväskylän Metsänkävijät
JYY Sporticus
Jämsän Retki-Veikot
Kangasniemen Kalske
Karstulan Kiva
Keuruun Kisailijat
Konneveden Urheilijat
Lankkuan Kyläjoukkue
Lievestuoreen Kisa
Lohimaan Rasti
Metso Paper Jyväskylä
Muuramen Rasti
Palokan Partiolaiset
Petsamon Aurinko-pilkkijät
Petäjäveden Petäjäiset
Pihtiputaan Tuisku
Pioneerirykmentti
Pönttövuoren Peikot
Rasti E4
Ruutiukot
Saarijärven Pullistus
Savon Rasti
Suunta Jyväskylä
Vaajakosken Terä
Valtra
Vihtavuoren Pamaus
Viitasaaren Suunta
VTT
Vänkypannu
Lahti
4event
Artjärven Ahjo
Asikkalan Raikas
Hollolan Urheilijat -46
Hönöt SK
Iitin Pyrintö
Itä-Hämeen Rasti
Keski-Hollolan Suunnistajat
Koukut
Kärkölän Kisa-Veikot
Lahden Kaleva
Lahden Suunnistajat -37
Lahden Taimi
Lahden Työväen Hiihtäjät
Lammin Säkiä
Metsäklusteri
Nastolan Terä
Päijät-Rasti
Rastivarsat
Lappi
Alatornion Pirkat
Kaukaa haettu
Kemijoki Oy
Kemijärven Urheilijat
Lapin Safarit
Lapin Sudet
Lapin Veikot
Länsi-Rajan Rasti
ME Pummit
Metsähallitus
Oulun Raksa
Ounasvaaran Hiihtoseura
Pellon Ponsi
Sallan Rajakarhut
Sodankylän Varuskunnan Urhe
Suunta 2000
X-suunnistajat
Pohjois-Pohjanmaa
Haukiputaan Heitto
Iisu
Kiimingin Urheilijat
Koskelankylän Riento
Kuusamon Erä-Veikot
Laitasaaren Veto
Oulaisten Huima
Oulun Tarmo
Oulun Yliopiston Urheiluseu
Oulunsalon Vasama
Polar Electro
Pudasjärven Urheilijat
Saloisten Reipas
SK Pohjantähti
Taivalkosken Kuohu
Vaalan Karhu
Vesaisen Pojat
Ylikiimingin Nuijamiehet
Satakunta
Eura-Kauttuan Urheilijat
Hiisi - Kokemäen Kova-Väki
Hiisirasti
Hinnerjoen Yritys
Honkajoen Seudun Urheilijat
Kankaanpään Suunnistajat
Kodisjoen Kaiku
Lauttakylän Luja
Länsi-Lavian Loiske
Niinisalon Varuskunnan Urhe
Palo-88
Punkalaitumen Kunto
Rasti-Lukko
Rastikarhut
Rauman Työväen Urheilijat
Siikaisten Sisu
Stormin Teräs
Suosmeren Salpa
Suunta-Sepot
Tykistöprikaati
Ulvilan Ura
Verttuun Namika
Savo-Karjala
Akustin perikunta
Geologian tutkimuskeskus
Iisalmen Visa
Ilomantsin Urheilijat
John Deere
Juuan Jänne
Kalevan Rasti
Keski-Karjalan Rasti
Keski-Savon Sisu
Kontiolahden Urheilijat
Kuopion Suunnistajat
Liperin Taimi
Louhelan Woima
Metsäntutkimuslaitos
Nilsiän Nujakka
Rasti-Pielinen
Rautalammin Urheilijat
Savon Suunta
Seitsemän pummia
Selkien Sisu
Siilin Rasti
Sonkajärven Pahka
Suonenjoen Vasama
Säyneisen Salpa
Terässiilit
Tuupovaaran Sepot
Ylä-Savon ammattiopisto
Uusimaa
86. Kadettikurssi
Aivan Sama
Askolan Urheilijat
CSC
Delta
Eduskunnan Urheilukerho
Eliaksen Eksyjät
Esasähkö
Espoon Akilles
Espoon Suunta
Espoon Tapiot
Eteläsuomalainen osakunta
Haukijahtaajat
Helsingin Metsänkävijät
Helsingin Poliisi-Voimailij
Helsingin Suunnistajat
Helsingin Taxi Team
Heltech
Herrasmies Suunnistajat
Hiidenkiertäjät
Hukka Suunta
Hyvinkään Rasti
IBM Sport club
Jyrkkä Kerake
Järvenpään Hiihtoseura
Järvenpään Palo
Kaaderi-Leijonat
Karjaan Ura
Karkki-Rasti
Kelpo Maisterit
Keravan Urheilijat
Kiinnostus Suunnistajat
Kiisseli.Com
Koneen Kerho
KOP Pankki-Veikot
Koskenkorvan Suunta
Kunnon Urheilijat
Köntit
Leppävaaran Sisu
Liivin Tuki
Linnankiertäjät
Lounapartio
Lynx
Löytänen Rastit
Maanpuolustuskorkeakoulu
Maanpuolustuskoulutus
Mellunkylän Kontio
Mesikämmenet
Montun Uho
Mäntsälän Urheilijat
Noin seitsemän veljestä
Nykyaikaiset 5-ottelijat
OC Puisto
OC Toffee
OK Flygpojkarna
OK Kampen Revisited
Olarin Omat Pojat
Otaniemen Jyllääjät
Petolintu
Pihkaniskat
Pikku Hukat
Pitäjänmäen Tarmo
Polyteknikkojen Raittiusseu
Porvoon Urheilijat
Puhakan Laurin Perilliset
Pummin Suunta
Päässä Viiraa
Raisu Lumous
Rajamäen Rykmentti
Rasti K18
Rasti-Jyry
Rastihaukat
Riihimäen Suunnistajat
Ryttylän Visa
Satakuntalainen Osakunta
Savolainen Osakunta
Seitsemän ja varanumero
Seitsemäs joki
SK-0K
Suunnaton Into
Tapanilan Tarmo
Team Gulo gulo
Team Mäyräkoira
Team Opintotuki
Teekkarireserviläiset
Teepakki
Tiedeyhteisö 95-97
Toimen Pojat
Tuusulan Voima-Veikot
Tyrskyviuhtojat
Ufak Autosuunnistajat
Ukkoslahden kojootit
Vantaan Metsänkävijät
Varsinaissuomalainen osakun
Veikkaus
Viestirykmentti
Vihdin Viesti hiihto
VRR ESn suunnistajat
VRU Hyvinkää
Wonkamiehet
Äänekosken Sarjakuvaseura
Varsinais-Suomi
Alastaron Reserviläiset
Angelniemen Ankkuri
Auran Vannas
EläMys
Hal Bro
Hirvensalon Heitto
Kemiön Kiilat
Kulkkilan Kala ja Kunto
Kustavin Ahto
Laitilan Jyske
Laskuvarjojääkärikilta
Liedon Eränkävijät
Littoisten Partabooat
Loimaan Jankko
Luiskaotsat
Maarian Mahti
MS Parma
Muurlan Vihuri
OK Jorren
OK Skarpdal
Paimion Rasti
Partiolpk Mikon Pojat
Peikot Hiihto
Perttelin Peikot
Pietinalhon pamaus
Raision Kuula
Rasti 88
Rasti-Perniö
RastiPiikkiö
Salon Viesti
Salon Vilpas
Sauvon Urheilijat
Seitsemän Oikein
Someron Esa
Suomusjärven Sisu
Turun Metsänkävijät
Turun NMKY
Turun poliisi
Turun Suunnistajat
Turun Tiemiehet
Turun Visat
Turun Yliopisto
Uskelan Urhot
Vakka-Rasti
Yläneen Kiri
FSO
Akilles OK
IF Brahe
IF Femman
IF Minken
IF Sibbo-Vargarna
IF Åland
IK Falken
IK Kronan
IK Örnen
Malax IF
Närpes OK
OK Botnia
OK Orient
OK Raseborg
OK Terjärv
OK77
Pargas IF
Solf IK
Belgium
Trol-Belgium
Denmark
OK Pan Århus
Estonia
Hiiumaa OK
JOKA
LSF Pronoking Team
OK Ilves
OK M.A.R.U
OK Orvand
OK Pölva Kobras
OK Vöru
OK West
RAE ROK
Rakvere OK
SK Mercury
Värska OK Peko
Finland
2Einsteins
Kemira Vastus
Kerkesix
Makulansuon TUPArit
Nordkalk
OK Lundo
Rasti-Hukat
United Kingdom
Scotland
Lithuania
Medeina
Norway
Byåsen IL
Fana IL
Fredrikstad SK
Frol IL
Halden SK
IK Grane
IL Gular
IL Tyrving
Kongsberg OL
Kristiansand OK
Larvik OK
Lillomarka OL
Löten OL
Modum OL
NTNUI
Nydalens SK
OK Moss
OK Skeidi
OSI - orientering
Porsgrunn O-Lag
Raumar O-lag
Verdal OK
Wing OK
Östmarka OK
Russian Federation
Kuzmolovo 110
Mile-Sport
Nord West
Northern Wind
OK Gulfstream
Saint-Petersburg
Vyborg-orientir
Yarkiy Mir
Sweden
10-6-6
Almby IK
Arboga OK
Dalaportens OL
Eksjö SOK
FK Göingarna
Forsa OK
Gävle OK
Göteborg Majorna OK
Hagaby GoIF
Halmstad OK
Hammarby IF OF
Haninge SOK
Hellas
Hestra IF
IF Thor
IFK Göteborg
IFK Kiruna
IFK Lidingö SOK
IFK Moras OK
IFK Umeå
IK Hakarpspojkarna
IK Trenne
Järla IF OK
KFUM Örebro OK
Klyftamo
Köping-Kolsva OK
Leksands OK
Linköpings OK
Lunds OK
Malungs OK Skogsmårdarna
Norbergs OK
Nybro OK
Nyköpings OK
OK Denseln
OK Grip Mariefred
OK Hammaren Sandviken
OK Hällen
OK Kolmården
OK Linne
OK Nackhe
OK Njudung
OK Nolaskogsarna
OK Orion
OK Ravinen
OK Reftele
OK Rodhen
OK Roslagen
OK Skogsfalken
OK Skogshjortarna
OK Södertörn
OK Tisaren
OK Triangeln
OK Tyr
OK Älvsjö Örby
OK Österåker
Pan-Kristianstad
Rehns BK
Ronneby OK
Rånäs OK
Skarpnäcks OL
Skattkärrs IF
Skogslöparna
Snättringe SK
Stora Tuna IK
Strängnäs Malmby OL
Sundbybergs IK
Sundsvalls OK
Sävedalens AIK
Söderhamns OK
Söders SOL-Tyresö
Södertälje Nykvarn Orienter
Tjällmo-Godegårds Ok
Tullinge SK
Tumba-Mälarhöjden OK
Täby OK
Ulricehamns OK
Umeå OK
Vallentuna /Össeby OL
Vänersborgs SK
Väsby OK
Västerås SOK
Växjö OK
Ärla IF
Övertorneå IF
Latvia
30draugi.lv
Briksnis
Mona OK
OK Purva Bridejs
OK Saldus
VIGA
OTHER
000 Voorumi
007Hyyppä
7 ihmettä
A. Ahlström
Aaterbaaten
ABB Marine
AC Harharetki
Aitomäen Sonniyhistys
Akateemiset luonnon ystävät
Angelniemen Ankkuri 50
Annila
Aseman Lapset 4
AtolliKyyröset
Atria
Attunda OK
Austrian Army Team
Basware
Beach Boys
Birkenes IL
Bon Voyage Monsieur
Bona Fide
Bredaryds SOK
Brownteam
Burkanciems OK
BVJOK Bromma-Vällingby/Järf
Bäkkelagets SK
CA ROSE
Cargotec Finland
Centrum OK Oslo
Centrum OK Stockholm
Contact force
CUS Bologna
Dainava1
Datactica
Destia
Digia-OpenX
Dirty Seven
DJK Adler 07 Bottrop
Econocap
EDX
Eka Chemicals
Ekarmaakk
Elioni Spordiklubi
Endurance
EPR Fun Club
Erhe
Ericsson SK
Erikoisrajajääkärikomppania
Etelä-Lapin Rakennus
Ewon Torpedot
Ex-Legends
eödertälje Nykvarn Orienter
FCG Finnish Consulting Grou
Finnmap
Finnstringers
FK Åsen
Freidig SPK
Functio Laesa
FUR
Ganddal IL
GNEIST
Golgin Laite
Halsuan Mäkijussit
Haparanda Ok
HB-Betoni Team
Helsingin Painesäiliö
helvetica united
HeSeKeKo
Hippos Hurricanes
Hiukkasen Hukassa
Horman Boys
Huhtasuon hiihto
Humanitas-seura
Husulan Kunto
HässlebyVimmerbyMålilla OK
IGTISA
IK Auseklis
IK Gandvik
IK Tunnelpojkarna
Ikaalisten Nouseva-Voima
Ilomantsin palomiesyhdistys
Ilves-teatteri
Indre Östfold OK
Insinöörin erehdys
ISHR
Ivokämmenet 80
Izhora
JTOS/MPKK
Jukomila 2000
just.1
Jutopia
JYY Jopa
Kaaderi Leijonat res
Kaatiksen Toverit
Kadettikurssi/MAASK
Kankaantaan Kisa
Karelia
Karhulan Korvenkävijät
Kartat Taskuun
Kaskein Kannot
KAVo Ikaalinen
Kela
Kiekko-Muikut
Kiimingin Virkut
Kiipeilykerho Vertikaali
Kilon Miekka
Kilpparit
Kipinä
Kirkkonummen Metsänkävijät
Korkeekotaniemi
Kotipojat
Kuokkalan Ryhti
Kuolo
Landis+Gyr
Lapua-ketjut
Lauri Rehnin perilliset
Lex Superior
Liikkeelle.com-K18
Lorry Classic
Lutelaget
LVILeeVi
Länsi-Savon lukijajoukkue
MacGREGOR
Madonas BJSS
MAP Medical Technologies
Mariefreds Blåsorkester
Marjoniemen Urheilijat
Metso Automation Tampere
Metsämannut
Metsämonologi
Metsän Pojat
Mikkelin Seutu
MTK-Asikkalan maaseutunuore
Muurinkiertäjät
Nabla
Nokia Roamers
NOPE Team Banter
Nordea Urheilu
Nordmarka Skogsmaraton
Notkeat puuhevoset
Nousiaisten Alku
O-Ringen
OHVP
Ok 7-up
OK Kapa
OK Kirishi
OK Lalle
OK Meridians
OK Milangarphyttans IF
OK Oos
OK Ostrobotnia
OK RSP
OK Sköynar
OK Ålgård
OLG Galgenen
OLG Rymenzburg
Omega
Omega Belgium
OP-Pohjola
OP-tiimi 2
OTO - OL Tönsberg og Omegn
Paganuksen sukuseura
Pahaiset Villit
Pantano orientacao clube
Peab Seicon
Pelastuslaitos Päijät-Häme
Peräkylän Ponnistus
Pesosten porukka
Pitkä Partio
Pitkäjärven Vaeltajat
PorTu
Posion Pyrintö
Powerfinn
Pro Sport LO
Puijon Pojat
Puppeliskukkulan Pullistus
PVJJK (Puolustusvoimat)
Pyhät Miehet
Pätilän kylän suunnistajat
Päämaja
Pöyry Telecom
Rajaveljet
Ramboll Finland
Rapalan Kunto
Rastitykki
Reaktor Innovations
Rejlers etelä
Rejlers itä
ReKou
Retkiryhmä 06
Retuperän WBK
Riihon ukk
RiMa
Ristiin Rastiin
RS Käyhkää
RT-119
RUK 2 Eksymä
Rykimäkallion Pojat
S-Yöosuustoiminta
Saimaan Nuohous
SAKU
Salibandymaajoukkue
Salon Osuuspankki
Sandnes IL
Sappi Kirkniemi
Schwabinger Löwen
Seinäjoen HS/ Ampumahiihto
Seitsemän oikeuden miestä
Serla CEE
Serla NE
Serla SCD
Serla WE
Seuturastit
Sexthlon
SipoSet
Sirkkapuron Sutina
SK Mortis Attendo
SK Määrämiehet
SK Uranus
SKK-Dynamo
SKM!
Skogspojkarnas OK
SneGoVik o-team
Soilikin Suunta
SOK Viljan
Solita
Sopaset
Sorsa Team
Soukkion Sojakat
Sports by LUT
SPYMS
Stora Enso Metsä
Stormi Adventure
SukK 83
Suuntahukat
Suuntavaisto SK
Swingin Dixn Chicks
TAMK Students
Tampereen Ammattikorkeakoul
TampereenKristitytTeekkarit
Team Icebug
team keisanen
team käenpesä
Team Länskis - Kisakallio
Team NamiStyle
Team Nestle
Team Proxion
Team Sportclub Mikkeli
Team Tommila
Tenala IF
Tervapartio
Thinkers
Ticknocturnals IOC
Tieto - Lean System
Tolokun Poppoo
Tornion Partiolaiset
Tosta Lähtee-Team
TTY Sähkömagnetiikka
Turun Sinikotkat
Ultra
Ultra-2
UMA Idrottsförening
UPM Raflatac
Urpon Rytky
Vaaran Vaeltajat
Vaasan Poliisiurheilijat
Varegg IL
VMH
VRU Kouvola
Västerås SOKOK Enen
Wanhat weikot yr.
WIO Team
YIT Rakennus
Ziemelkurzeme OK
Ås-UMB orientering
Ädlöt
Östersunds OK
Spain
Catalonia Team
Poland
OKS Otwock
Utvalda föreningar och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
|
< Tävlingens ramsida
|
<< Andra tävlingar
|
Feedback
|
Sökning från resultat
|
www.jukola.com
|
print $TEKSTIT['tulosten_muoto'] ?>:
Tabell
'Traditionell'
Mobilapparater
Press