Alla | Nästa 200 > |
1 | Tampereen Pyrintö (12) | 1:29:40 | Elias Kuukka | 17:43 | ||
2 | MS Parma (10) | +1 | Arto Talvinen | 17:50 | ||
3 | Hiidenkiertäjät 2 (61) | +3 | Vilho Loukkalahti | 18:04 | ||
4 | IFK Göteborg (5) | +54 | Johan Högstrand | 19:08 | ||
5 | Halden SK (4) | +1:11 | Eirik Kamstrup Hovind | 19:09 | ||
6 | Lillomarka OL (29) | +1:23 | Nicholas Oskarsson | 19:19 | ||
7 | IGTISA (44) | +1:26 | Jonas Vytautas Gvildys | 19:12 | ||
8 | OK Denseln (24) | +1:32 | Olle Kalered | 19:06 | ||
9 | Hiisirasti (56) | +1:40 | Sergei Detkov | 19:56 | ||
10 | Turun Metsänkävijät (22) | +1:41 | Doug Tullie | 20:03 | ||
11 | IL Tyrving (49) | +1:52 | Torgeir Nörbech | 20:03 | ||
12 | Koovee (1) | +2:12 | Olexander Kratov | 19:56 | ||
13 | OLV Baselland (69) | +2:17 | Kaspar Haegler | 19:55 | ||
14 | Hiidenkiertäjät (9) | +2:53 | Leonid Novikov | 20:22 | ||
15 | Vaajakosken Terä (23) | +2:55 | Juha Sorvisto | 19:14 | ||
16 | Helsingin Suunnistajat (33) | +2:55 | Einari Heinaro | 19:27 | ||
17 | OK Hammaren Sandviken (753) | +2:57 | Groell Matthias | 20:32 | ||
18 | Stora Tuna OK (17) | +2:57 | Joakim Svensk | 19:24 | ||
19 | Kangasala SK (45) | +3:03 | Tuomo Istolahti | 19:59 | ||
20 | Rasti-Kurikka (71) | +3:13 | Antti Iivari | 21:35 | ||
21 | Lynx (27) | +3:44 | Aapo Leskinen | 20:09 | ||
22 | Ärla IF (26) | +4:03 | Petter Eriksson | 20:24 | ||
23 | Fossum IF (36) | +4:07 | Emil Ahlbäck | 19:55 | ||
24 | OK Trian (11) | +4:07 | Jörgen Wickholm | 21:55 | ||
25 | Turun Metsänkävijät 2 (34) | +4:37 | Esa Huttunen | 19:16 | ||
26 | Vehkalahden Veikot (50) | +4:58 | Tero Föhr | 20:19 | ||
27 | Heming Orientering (110) | +5:00 | Kasper Fosser | 20:18 | ||
28 | Sävedalens AIK (64) | +5:03 | Marcus Millegård | 20:20 | ||
29 | Nord West (198) | +5:04 | Dmitrii Polyakov | 20:47 | ||
30 | Hämeenlinnan Suunnistajat (75) | +5:08 | Juri Kirjanov | 21:20 | ||
31 | OK Linne 2 (60) | +5:11 | Josef Nordlund | 19:38 | ||
32 | Paimion Rasti (18) | +5:11 | Bartosz Pawlak | 19:10 | ||
33 | OLV Baselland 2 (249) | +5:40 | Robin Brogli | 22:11 | ||
34 | Hestra IF (119) | +5:45 | Filip Grahn | 22:22 | ||
35 | Angelniemen Ankkuri (38) | +6:02 | Aleksei Bortnik | 22:34 | ||
36 | Rajamäen Rykmentti 2 (87) | +6:08 | Kimmo Vilska | 22:38 | ||
37 | Järla Orientering 2 (98) | +6:08 | Axel Mattsson | 23:48 | ||
38 | Kristiansand OK (25) | +6:10 | Gaute Friestad | 20:04 | ||
39 | Tampereen Pyrintö 2 (99) | +6:11 | Teemu Eerola | 20:56 | ||
40 | Vaajakosken Terä 2 (54) | +6:12 | Petri Saari | 20:50 | ||
41 | Koovee 2 (16) | +6:14 | Jarno Parkkinen | 22:09 | ||
42 | Markbygdens OK (328) | +6:14 | Albin Andersson | 21:05 | ||
43 | Lillomarka OL 2 (186) | +6:18 | Helmut Gremmel | 22:04 | ||
44 | Göteborg Majorna OK 2 (96) | +6:44 | Erik Classon | 21:55 | ||
45 | Södertälje Nykvarn Orienter 2 (43) | +6:45 | Johan Ek-Larsson | 21:33 | ||
46 | Trollelg (144) | +6:47 | Ove Baardsgaard | 21:17 | ||
47 | Södertälje Nykvarn Orienter (6) | +7:17 | Kent Ohlsson | 18:53 | ||
48 | OK Tisaren (41) | +7:36 | Daniel Attås | 19:15 | ||
49 | Långhundra IF (70) | +7:37 | Simon Jakobsson | 20:10 | ||
50 | Ol Norska (30) | +7:45 | Florian Schneider | 20:20 | ||
51 | Ikaalisten Nouseva-Voima (13) | +7:45 | Aleksi Karppinen | 19:41 | ||
52 | Stora Tuna OK 2 (85) | +7:47 | Andrey Lamov | 20:41 | ||
53 | Rajamäen Rykmentti (19) | +7:47 | Sander Vaher | 18:39 | ||
54 | Frol IL (7) | +7:49 | Jo Forseth Indgaard | 20:09 | ||
55 | OK Ravinen (15) | +7:54 | Kalle Bergman | 23:35 | ||
56 | Bäkkelagets SK (178) | +8:00 | Karl Fremstad | 19:01 | ||
57 | Lahden Suunnistajat -37 (52) | +8:04 | Aleksi Anttolainen | 21:08 | ||
58 | Espoon Suunta (47) | +8:56 | Aleksi Sorsa | 21:41 | ||
59 | Göteborg Majorna OK (21) | +8:59 | Ola Martner | 20:57 | ||
60 | IFK Lidingö SOK (2) | +9:00 | Anders Carlsson | 21:18 | ||
61 | OK Hällen (77) | +9:03 | Joonas Engström | 22:33 | ||
62 | EUOC (167) | +9:09 | Thomas Wilson | 24:25 | ||
63 | Ronneby OK (269) | +9:12 | Shcherbakov Denys | 21:03 | ||
64 | Malungs OK Skogsmårdarna 2 (37) | +9:14 | Johan Nordlund | 21:53 | ||
65 | OK Södertörn (95) | +9:15 | Beech Josh | 22:03 | ||
66 | Nydalens SK (20) | +9:16 | Alan Cherry | 22:07 | ||
67 | Vaajakosken Terä 3 (200) | +9:20 | Jan Pavlovec | 21:45 | ||
68 | NTNUI 2 (82) | +9:22 | Anders Felde Olaussen | 20:43 | ||
69 | Suunta Jyväskylä (76) | +9:22 | Lauri Pohjola | 21:12 | ||
70 | Halden SK 2 (123) | +9:24 | Espen Fiskum | 22:59 | ||
71 | IFK Lidingö SOK 2 (40) | +9:25 | Jere Sipponen | 20:18 | ||
72 | Pellon Ponsi (57) | +9:26 | Sami-Petteri Juopperi | 21:50 | ||
73 | Suunta Jyväskylä 2 (264) | +9:27 | Vesa Klemettinen | 21:54 | ||
74 | Black Sea OK (81) | +9:30 | Roman Bondarenko | 20:27 | ||
75 | IFK Moras OK (32) | +9:35 | Per Harald Havnen Johansen | 22:44 | ||
76 | Hungarian Orienteering Fana (318) | +9:37 | Balazs Miavecz | 21:51 | ||
77 | OK Pan Århus 2 (146) | +9:40 | Jens Christoffersen | 25:05 | ||
78 | Nydalens SK 2 (66) | +9:56 | Jörgen Wulfsberg | 22:40 | ||
79 | OK Tisaren / Kfum / Fiwspång 2 (134) | +9:57 | Johan Aronsson | 20:57 | ||
80 | OK Ravinen 2 (233) | +9:58 | Assar Hellström | 20:59 | ||
81 | IFK Moras OK 2 (111) | +10:01 | Jegor Kostylev | 22:24 | ||
82 | Kuzmolovo OS (124) | +10:05 | Yurii Yazykov | 21:48 | ||
83 | Turun Metsänkävijät 3 (238) | +10:38 | Uldis Upitis | 20:24 | ||
84 | Järla Orientering (14) | +10:40 | Jens Rönnols | 20:04 | ||
85 | Snättringe SK (145) | +10:40 | Simon Hector | 21:41 | ||
86 | MS Parma 2 (74) | +10:42 | Peeter Pihl | 20:58 | ||
87 | OK Linne (8) | +10:46 | Milos Nykodym | 21:35 | ||
88 | Fredrikstad SK (39) | +10:48 | Hans Petter Mathisen | 22:09 | ||
89 | Rehns BK (42) | +10:50 | Vladimir Tregubov | 21:52 | ||
90 | Halden SK 3 (102) | +10:56 | Öyvind Helgerud | 22:03 | ||
91 | Nyköpings OK (58) | +10:56 | Daniel Nilsson | 21:40 | ||
92 | NTNUI (28) | +10:57 | Olai Stensland Lillevold | 19:13 | ||
93 | Paimion Rasti 2 (63) | +11:04 | Mats Dahlen | 21:21 | ||
94 | Rastivarsat (177) | +11:10 | Tatu Leirimaa | 23:30 | ||
95 | IL Tyrving 2 (131) | +11:27 | Torkil Eide Solstad | 21:53 | ||
96 | Ylistaron Kilpa-Veljet (185) | +12:02 | Eero Koski | 23:33 | ||
97 | Lapuan Virkiä (141) | +12:38 | Ari-Pekka Joensuu | 22:53 | ||
98 | Bergnäsets AIK (229) | +12:41 | Albert Askengren | 26:11 | ||
99 | Koovee 3 (80) | +12:44 | Lauri Linnainmaa | 24:51 | ||
100 | IFK Göteborg 2 (72) | +12:47 | Morten Jarvis Westergård | 24:58 | ||
101 | Ikaalisten Nouseva-Voima 2 (59) | +12:59 | Tuomas Kotro | 22:18 | ||
102 | IK Hakarpspojkarna (46) | +13:01 | Andreas Jansson | 21:30 | ||
103 | Northern Wind (288) | +13:10 | Yura Agafoncev | 21:00 | ||
104 | OK Trian 2 (53) | +13:13 | Jani Virta | 22:28 | ||
105 | OK Nolaskogsarna (219) | +13:41 | Erik Magnusson | 24:13 | ||
106 | Tullinge SK (55) | +13:42 | Simon Imark | 20:21 | ||
107 | Legenda (277) | +13:50 | Aleksey Balandin | 24:07 | ||
108 | IF Femman (100) | +14:16 | Anders Bäckström | 21:26 | ||
109 | Catalonia Team (181) | +14:18 | Marc Serralllonga | 20:48 | ||
110 | Malungs OK Skogsmårdarna (3) | +14:18 | Erik Rost | 20:11 | ||
111 | Kokkolan Suunnistajat (150) | +14:21 | Miikka Ketonen | 21:00 | ||
112 | Asker SK (170) | +14:25 | Gulbrandsen Vegard | 20:48 | ||
113 | Pan-Kristianstad (31) | +14:33 | Gernot Kerschbaumer | 22:02 | ||
114 | Konnerud IL (117) | +14:48 | Audun Heimdal | 21:14 | ||
115 | IFK Umeå (67) | +14:52 | Peterson Lukas | 21:16 | ||
116 | OK Södertörn 2 (236) | +14:55 | Hansson Lagerberg Jesper | 24:31 | ||
117 | Lappeen Riento (91) | +14:58 | Simo Mertanen | 24:04 | ||
118 | Angelniemen Ankkuri 2 (116) | +15:00 | Timo Parttimaa | 23:18 | ||
119 | German Junior Team (598) | +15:01 | Marvin Goericke | 24:29 | ||
120 | Tampereen Pyrintö 3 (118) | +15:02 | Juho Kinni | 21:06 | ||
121 | Ärla IF 2 (126) | +15:25 | Simons Hedlund | 22:36 | ||
122 | Växjö OK (202) | +15:25 | Patrik Karlsson | 21:03 | ||
123 | Byåsen IL (210) | +15:29 | Öyvind Wiggen | 22:06 | ||
124 | Kymin Suunnistajat (113) | +15:30 | Antti Väyrynen | 22:05 | ||
125 | SK Pohjantähti (93) | +15:31 | Sampo Rahko | 21:53 | ||
126 | Azuolas (193) | +15:33 | Gytis Nakvosas | 22:30 | ||
127 | Navi (92) | +15:35 | Olli-Markus Taivainen | 19:22 | ||
128 | OK Pan Århus (51) | +15:36 | Jonas Munthe | 23:16 | ||
129 | Helsingin Suunnistajat 3 (138) | +15:36 | Kalle Rantala | 22:39 | ||
130 | Ikaalisten Nouseva-Voima 3 (163) | +15:37 | Juho-Veikko Hytönen | 22:17 | ||
131 | Valkeakosken Haka (136) | +15:40 | Timo Saarinen | 23:07 | ||
132 | IGTISA 2 (143) | +15:49 | Giedrius Sabaliauskas | 27:50 | ||
133 | OK!Sport (422) | +15:54 | Pawel Moszkowicz | 28:25 | ||
134 | Kristiansand OK 2 (79) | +15:55 | Marius Aurebekk | 23:26 | ||
135 | Ol Norska 2 (946) | +16:01 | Simon Wenger | 23:31 | ||
136 | Oppsal orientering (137) | +16:09 | Ola Marius Pedersen | 23:33 | ||
137 | Kouvolan Suunnistajat (78) | +16:35 | Jukka Tani | 23:29 | ||
138 | OK Rodhen (68) | +16:42 | Simon Andersson | 22:01 | ||
139 | OK Älvsjö Örby (548) | +16:46 | Janis Tamuso | 23:03 | ||
140 | Lahden Suunnistajat -37 2 (101) | +16:49 | Petri Kiiskinen | 23:20 | ||
141 | Jämsän Retki-Veikot (112) | +16:50 | Tommi Kuronen | 23:26 | ||
142 | Täby OK (171) | +16:51 | Jakub Skoda | 21:32 | ||
143 | Eksjö SOK (86) | +16:52 | Lucas Sundblad | 24:03 | ||
144 | OK Ilves (401) | +16:57 | Sven Oras | 29:05 | ||
145 | Attunda OK (140) | +17:05 | Oskar Daniels | 21:39 | ||
146 | Freidig SPK (133) | +17:12 | Oskar Spets Storhov | 21:48 | ||
147 | IK Hakarpspojkarna 2 (65) | +17:12 | Arvid Nord | 27:31 | ||
148 | Viimeiset pirkkalaiset (346) | +17:17 | Hannu Saarijärvi | 23:14 | ||
149 | French Military Team (1593) | +17:38 | Nicolas Gires | 21:50 | ||
150 | OK77 (105) | +17:41 | Jonathan Ray | 23:37 | ||
151 | Espoon Suunta 2 (109) | +17:44 | Ville Kokkila | 24:25 | ||
152 | Emblem IL (215) | +17:46 | Kristian Nilsen Sandnes | 23:51 | ||
153 | Hiidenkiertäjät 3 (104) | +17:51 | Jukka-Pekka Seppänen | 22:28 | ||
154 | Pan-Kristianstad 2 (106) | +17:53 | Gustaf Wennerberg | 22:54 | ||
155 | OK Denseln 2 (147) | +17:54 | Krzysztof Wolowczyk | 21:09 | ||
156 | Frol IL 2 (107) | +17:56 | Andreas Svingheim Mageröy | 23:48 | ||
157 | Sundbybergs IK (194) | +18:14 | Niklas Carlsson | 21:51 | ||
158 | Rastikarhut (253) | +18:19 | Eetu Homberg | 26:02 | ||
159 | Raja-Karjalan Suunnistajat (175) | +18:40 | Tomi Kapiainen | 24:54 | ||
160 | OLC Kapreolo (168) | +18:40 | Lukas Schulthess | 26:24 | ||
161 | Tuupovaaran Sepot (546) | +18:43 | Marko Rautanen | 25:19 | ||
162 | Eksjö SOK 2 (204) | +18:46 | Simon Nilsson | 24:52 | ||
163 | OZONS OK (174) | +18:47 | Maris Jansons | 25:50 | ||
164 | Nord West 2 (633) | +18:53 | Ivan Rodionov | 23:03 | ||
165 | OK Pölva Kobras (344) | +18:54 | Rene Post | 25:15 | ||
166 | Karjaan Ura (559) | +18:56 | Elias Lehto | 23:16 | ||
167 | OK Orion (48) | +18:58 | Olof Sandgren | 22:21 | ||
168 | Hämeenlinnan Suunnistajat 2 (188) | +19:04 | Vili Virkki | 24:42 | ||
169 | Tönsberg og omegn OL (499) | +19:05 | Öystein Fruseth Christiansen | 23:36 | ||
170 | Helsingin Suunnistajat 5 (1144) | +19:07 | Johannes Louhi | 29:41 | ||
171 | Suunta 2000 (336) | +19:08 | Marko Vapa | 26:15 | ||
172 | Nyköpings OK 2 (299) | +19:09 | Tomas Reibring | 24:58 | ||
173 | Surahammars SOK (326) | +19:14 | Stefan Eriksson | 25:16 | ||
174 | OK Klemmingen (232) | +19:26 | Illgars Caune | 26:05 | ||
175 | Turun Suunnistajat (114) | +19:28 | Saku Valkila | 24:16 | ||
176 | Haninge SOK (399) | +19:30 | Hugo Dahlberg | 26:15 | ||
177 | Anttolan Urheilijat (83) | +19:33 | Juha Hyyryläinen | 19:52 | ||
178 | Rasti-Kurikka 2 (125) | +19:39 | Eero Markkila | 24:36 | ||
179 | Team Kuraporras (383) | +19:43 | Esa Holappa | 25:27 | ||
180 | Helsingin Suunnistajat 14 (258) | +19:46 | Mikko Lassila | 26:27 | ||
181 | Steinkjer OK (279) | +19:47 | Svein Anders Melhus | 26:32 | ||
182 | Vehkalahden Veikot 2 (103) | +19:55 | Matti Töyrylä | 23:27 | ||
183 | Vihtavuoren Pamaus (187) | +19:57 | Heikki Kettunen | 24:24 | ||
184 | Farum-Tisvilde OK (330) | +19:59 | Jonas Weber | 22:57 | ||
185 | Spanish Military Team (1598) | +20:00 | Santiago Jimenez Molina | 24:15 | ||
186 | OK Kolmården (721) | +20:01 | Ville Johansson | 23:56 | ||
187 | Gävle OK (172) | +20:05 | Albin Sjöhed | 21:09 | ||
188 | Kangasala SK 4 (482) | +20:10 | Mikko Kivelä | 25:26 | ||
189 | Stora Enso Metsä (393) | +20:20 | Seppo Rantanen | 31:00 | ||
190 | Länsi-Rajan Rasti (384) | +20:40 | Petteri Heino | 30:44 | ||
191 | OK Ogre (94) | +20:41 | Andris Kivlenieks | 21:15 | ||
192 | IF Femman 3 (276) | +20:42 | Ilya Lebedev | 21:18 | ||
193 | Rånäs OK (586) | +20:45 | Simon Boman | 21:23 | ||
194 | RC Eemeli (602) | +21:01 | Teemu Kalvas | 26:42 | ||
195 | OLC Kapreolo 2 (345) | +21:09 | Gian Brechbuehl | 27:08 | ||
196 | MS Parma 3 (122) | +21:12 | Asgeir Mjösund | 26:52 | ||
197 | IFK Lidingö SOK 3 (373) | +21:36 | Andrew Quin | 23:49 | ||
198 | Skogslöparna (189) | +21:39 | Börje Pauler | 21:56 | ||
199 | Espoon Suunta 6 (331) | +21:52 | Kalle Kokkila | 28:34 | ||
200 | ALKO-STOP 2 (259) | +21:57 | Vasiliy Kuzmin | 22:43 |
Alla | Nästa 200 > |