Alla | Nästa 200 > |
1 | IFK Göteborg (5) | 2:00:46 | Johan Högstrand | 49:19 | ||
2 | Tampereen Pyrintö (12) | +14 | Elias Kuukka | 49:03 | ||
3 | Hiidenkiertäjät (9) | +1:11 | Leonid Novikov | 49:46 | ||
4 | MS Parma (10) | +1:12 | Arto Talvinen | 50:07 | ||
5 | OK Denseln (24) | +1:51 | Olle Kalered | 50:30 | ||
6 | Koovee (1) | +2:02 | Olexander Kratov | 50:51 | ||
7 | IGTISA (44) | +2:05 | Jonas Vytautas Gvildys | 50:56 | ||
8 | Turun Metsänkävijät (22) | +3:34 | Doug Tullie | 53:02 | ||
9 | Hiidenkiertäjät 2 (61) | +3:35 | Vilho Loukkalahti | 52:41 | ||
10 | Halden SK (4) | +3:40 | Eirik Kamstrup Hovind | 52:44 | ||
11 | IL Tyrving (49) | +3:44 | Torgeir Nörbech | 53:01 | ||
12 | Lillomarka OL (29) | +3:47 | Nicholas Oskarsson | 52:48 | ||
13 | Stora Tuna OK (17) | +4:23 | Joakim Svensk | 51:55 | ||
14 | Helsingin Suunnistajat (33) | +4:52 | Einari Heinaro | 52:29 | ||
15 | OK Hammaren Sandviken (753) | +5:06 | Groell Matthias | 53:47 | ||
16 | Vehkalahden Veikot (50) | +6:32 | Tero Föhr | 52:59 | ||
17 | Tampereen Pyrintö 2 (99) | +6:46 | Teemu Eerola | 52:36 | ||
18 | OLV Baselland (69) | +6:48 | Kaspar Haegler | 55:31 | ||
19 | Hiisirasti (56) | +6:50 | Sergei Detkov | 56:12 | ||
20 | Vaajakosken Terä (23) | +6:52 | Juha Sorvisto | 54:16 | ||
21 | Paimion Rasti (18) | +7:01 | Bartosz Pawlak | 52:05 | ||
22 | Ärla IF (26) | +7:23 | Petter Eriksson | 54:49 | ||
23 | Nord West (198) | +7:26 | Dmitrii Polyakov | 54:14 | ||
24 | Hämeenlinnan Suunnistajat (75) | +7:29 | Juri Kirjanov | 54:47 | ||
25 | Göteborg Majorna OK (21) | +7:34 | Ola Martner | 50:37 | ||
26 | Södertälje Nykvarn Orienter (6) | +7:37 | Kent Ohlsson | 50:18 | ||
27 | Ikaalisten Nouseva-Voima (13) | +7:40 | Aleksi Karppinen | 50:41 | ||
28 | Vaajakosken Terä 2 (54) | +7:47 | Petri Saari | 53:30 | ||
29 | Hestra IF (119) | +7:49 | Filip Grahn | 55:31 | ||
30 | Frol IL (7) | +7:51 | Jo Forseth Indgaard | 51:17 | ||
31 | Fossum IF (36) | +7:57 | Emil Ahlbäck | 54:50 | ||
32 | Angelniemen Ankkuri (38) | +8:05 | Aleksei Bortnik | 55:42 | ||
33 | Rajamäen Rykmentti (19) | +8:12 | Sander Vaher | 50:09 | ||
34 | Sävedalens AIK (64) | +8:15 | Marcus Millegård | 54:38 | ||
35 | Heming Orientering (110) | +8:16 | Kasper Fosser | 54:39 | ||
36 | OK Trian (11) | +8:18 | Jörgen Wickholm | 57:11 | ||
37 | Lynx (27) | +8:18 | Aapo Leskinen | 55:48 | ||
38 | Södertälje Nykvarn Orienter 2 (43) | +8:20 | Johan Ek-Larsson | 54:13 | ||
39 | Koovee 2 (16) | +8:22 | Jarno Parkkinen | 55:23 | ||
40 | Markbygdens OK (328) | +8:33 | Albin Andersson | 54:29 | ||
41 | OK Linne 2 (60) | +8:36 | Josef Nordlund | 54:09 | ||
42 | Turun Metsänkävijät 2 (34) | +8:43 | Esa Huttunen | 54:28 | ||
43 | Lillomarka OL 2 (186) | +8:49 | Helmut Gremmel | 55:40 | ||
44 | Nydalens SK (20) | +8:55 | Alan Cherry | 52:52 | ||
45 | Ol Norska (30) | +9:02 | Florian Schneider | 52:43 | ||
46 | Espoon Suunta (47) | +9:04 | Aleksi Sorsa | 52:54 | ||
47 | OK Tisaren (41) | +9:07 | Daniel Attås | 51:52 | ||
48 | OK Ravinen (15) | +9:09 | Kalle Bergman | 55:56 | ||
49 | Bäkkelagets SK (178) | +9:14 | Karl Fremstad | 51:20 | ||
50 | Rasti-Kurikka (71) | +9:31 | Antti Iivari | 58:59 | ||
51 | Stora Tuna OK 2 (85) | +10:03 | Andrey Lamov | 54:02 | ||
52 | Lahden Suunnistajat -37 (52) | +10:03 | Aleksi Anttolainen | 54:13 | ||
53 | Kristiansand OK (25) | +10:04 | Gaute Friestad | 55:04 | ||
54 | Göteborg Majorna OK 2 (96) | +10:08 | Erik Classon | 56:24 | ||
55 | Kangasala SK (45) | +10:13 | Tuomo Istolahti | 58:14 | ||
56 | Långhundra IF (70) | +10:59 | Simon Jakobsson | 54:37 | ||
57 | Trollelg (144) | +11:06 | Ove Baardsgaard | 56:41 | ||
58 | OLV Baselland 2 (249) | +11:57 | Robin Brogli | 59:33 | ||
59 | Fredrikstad SK (39) | +12:03 | Hans Petter Mathisen | 54:30 | ||
60 | NTNUI 2 (82) | +12:08 | Anders Felde Olaussen | 54:35 | ||
61 | Pellon Ponsi (57) | +12:17 | Sami-Petteri Juopperi | 55:47 | ||
62 | NTNUI (28) | +12:18 | Olai Stensland Lillevold | 51:40 | ||
63 | Snättringe SK (145) | +12:37 | Simon Hector | 54:43 | ||
64 | Järla Orientering (14) | +13:09 | Jens Rönnols | 53:39 | ||
65 | IFK Lidingö SOK (2) | +13:13 | Anders Carlsson | 56:36 | ||
66 | MS Parma 2 (74) | +13:19 | Peeter Pihl | 54:41 | ||
67 | Black Sea OK (81) | +13:22 | Roman Bondarenko | 55:24 | ||
68 | Ronneby OK (269) | +13:25 | Shcherbakov Denys | 56:22 | ||
69 | OK Ravinen 2 (233) | +13:27 | Assar Hellström | 55:33 | ||
70 | OK Tisaren / Kfum / Fiwspång 2 (134) | +13:30 | Johan Aronsson | 55:35 | ||
71 | OK Hällen (77) | +13:32 | Joonas Engström | 58:07 | ||
72 | Rajamäen Rykmentti 2 (87) | +13:49 | Kimmo Vilska | 1:01:25 | ||
73 | Suunta Jyväskylä (76) | +13:57 | Lauri Pohjola | 56:52 | ||
74 | EUOC (167) | +14:02 | Thomas Wilson | 1:00:23 | ||
75 | Malungs OK Skogsmårdarna 2 (37) | +14:06 | Johan Nordlund | 57:51 | ||
76 | Paimion Rasti 2 (63) | +14:11 | Mats Dahlen | 55:33 | ||
77 | Halden SK 2 (123) | +14:12 | Espen Fiskum | 58:53 | ||
78 | IFK Lidingö SOK 2 (40) | +14:38 | Jere Sipponen | 56:37 | ||
79 | Nyköpings OK (58) | +14:45 | Daniel Nilsson | 56:34 | ||
80 | OK Linne (8) | +14:46 | Milos Nykodym | 56:41 | ||
81 | Tullinge SK (55) | +14:51 | Simon Imark | 52:36 | ||
82 | Turun Metsänkävijät 3 (238) | +15:23 | Uldis Upitis | 56:14 | ||
83 | IK Hakarpspojkarna (46) | +15:30 | Andreas Jansson | 55:04 | ||
84 | Ikaalisten Nouseva-Voima 2 (59) | +15:30 | Tuomas Kotro | 55:55 | ||
85 | OK Södertörn (95) | +15:45 | Beech Josh | 59:38 | ||
86 | Suunta Jyväskylä 2 (264) | +15:46 | Vesa Klemettinen | 59:19 | ||
87 | IFK Moras OK (32) | +15:48 | Per Harald Havnen Johansen | 1:00:02 | ||
88 | IFK Umeå (67) | +15:55 | Peterson Lukas | 53:24 | ||
89 | Rastivarsat (177) | +16:07 | Tatu Leirimaa | 59:33 | ||
90 | Halden SK 3 (102) | +16:12 | Öyvind Helgerud | 58:25 | ||
91 | IFK Göteborg 2 (72) | +16:24 | Morten Jarvis Westergård | 59:40 | ||
92 | Järla Orientering 2 (98) | +16:32 | Axel Mattsson | 1:05:17 | ||
93 | Kuzmolovo OS (124) | +16:55 | Yurii Yazykov | 59:44 | ||
94 | Vaajakosken Terä 3 (200) | +17:04 | Jan Pavlovec | 1:00:34 | ||
95 | Pan-Kristianstad (31) | +17:19 | Gernot Kerschbaumer | 55:53 | ||
96 | Northern Wind (288) | +17:29 | Yura Agafoncev | 56:24 | ||
97 | IL Tyrving 2 (131) | +17:34 | Torkil Eide Solstad | 59:06 | ||
98 | Växjö OK (202) | +17:36 | Patrik Karlsson | 54:19 | ||
99 | Malungs OK Skogsmårdarna (3) | +17:40 | Erik Rost | 54:38 | ||
100 | IF Femman (100) | +17:41 | Anders Bäckström | 55:56 | ||
101 | OK Trian 2 (53) | +17:46 | Jani Virta | 58:07 | ||
102 | Navi (92) | +17:51 | Olli-Markus Taivainen | 52:44 | ||
103 | Catalonia Team (181) | +17:54 | Marc Serralllonga | 55:30 | ||
104 | Rehns BK (42) | +17:57 | Vladimir Tregubov | 1:00:04 | ||
105 | Hungarian Orienteering Fana (318) | +17:58 | Balazs Miavecz | 1:01:17 | ||
106 | Kristiansand OK 2 (79) | +18:00 | Marius Aurebekk | 56:37 | ||
107 | Lappeen Riento (91) | +18:07 | Simo Mertanen | 58:19 | ||
108 | Lapuan Virkiä (141) | +18:09 | Ari-Pekka Joensuu | 59:29 | ||
109 | OK Pan Århus (51) | +18:10 | Jonas Munthe | 56:56 | ||
110 | Konnerud IL (117) | +19:17 | Audun Heimdal | 56:49 | ||
111 | Nydalens SK 2 (66) | +19:20 | Jörgen Wulfsberg | 1:03:09 | ||
112 | IFK Moras OK 2 (111) | +19:24 | Jegor Kostylev | 1:02:53 | ||
113 | Kokkolan Suunnistajat (150) | +19:31 | Miikka Ketonen | 57:15 | ||
114 | Ärla IF 2 (126) | +19:54 | Simons Hedlund | 58:11 | ||
115 | SK Pohjantähti (93) | +20:00 | Sampo Rahko | 57:27 | ||
116 | Tampereen Pyrintö 3 (118) | +20:07 | Juho Kinni | 57:16 | ||
117 | Valkeakosken Haka (136) | +20:15 | Timo Saarinen | 58:48 | ||
118 | Angelniemen Ankkuri 2 (116) | +20:18 | Timo Parttimaa | 59:41 | ||
119 | Asker SK (170) | +20:25 | Gulbrandsen Vegard | 57:54 | ||
120 | OK Denseln 2 (147) | +21:22 | Krzysztof Wolowczyk | 55:42 | ||
121 | Attunda OK (140) | +21:41 | Oskar Daniels | 57:20 | ||
122 | OK Älvsjö Örby (548) | +21:53 | Janis Tamuso | 59:15 | ||
123 | Eksjö SOK (86) | +21:55 | Lucas Sundblad | 1:00:12 | ||
124 | Täby OK (171) | +21:58 | Jakub Skoda | 57:44 | ||
125 | Azuolas (193) | +22:02 | Gytis Nakvosas | 1:00:05 | ||
126 | OK Rodhen (68) | +22:06 | Simon Andersson | 58:31 | ||
127 | German Junior Team (598) | +22:07 | Marvin Goericke | 1:02:40 | ||
128 | Emblem IL (215) | +22:11 | Kristian Nilsen Sandnes | 59:22 | ||
129 | Anttolan Urheilijat (83) | +22:50 | Juha Hyyryläinen | 54:15 | ||
130 | Freidig SPK (133) | +22:54 | Oskar Spets Storhov | 58:35 | ||
131 | Byåsen IL (210) | +23:16 | Öyvind Wiggen | 1:00:59 | ||
132 | Sundbybergs IK (194) | +23:18 | Niklas Carlsson | 58:01 | ||
133 | OK77 (105) | +23:20 | Jonathan Ray | 1:00:21 | ||
134 | Bergnäsets AIK (229) | +23:22 | Albert Askengren | 1:07:58 | ||
135 | Turun Suunnistajat (114) | +23:23 | Saku Valkila | 59:16 | ||
136 | Frol IL 2 (107) | +23:25 | Andreas Svingheim Mageröy | 1:00:22 | ||
137 | OK Orion (48) | +23:28 | Olof Sandgren | 57:57 | ||
138 | OK Klemmingen (232) | +23:29 | Illgars Caune | 1:01:13 | ||
139 | Viimeiset pirkkalaiset (346) | +23:32 | Hannu Saarijärvi | 1:00:35 | ||
140 | Lahden Suunnistajat -37 2 (101) | +23:36 | Petri Kiiskinen | 1:01:12 | ||
141 | OK Nolaskogsarna (219) | +23:37 | Erik Magnusson | 1:05:15 | ||
142 | Ol Norska 2 (946) | +23:39 | Simon Wenger | 1:02:15 | ||
143 | OLC Kapreolo (168) | +23:41 | Lukas Schulthess | 1:02:31 | ||
144 | OK Kolmården (721) | +23:45 | Ville Johansson | 58:45 | ||
145 | OK Ogre (94) | +24:02 | Andris Kivlenieks | 55:41 | ||
146 | Vihtavuoren Pamaus (187) | +24:12 | Heikki Kettunen | 59:44 | ||
147 | Haninge SOK (399) | +24:18 | Hugo Dahlberg | 1:02:08 | ||
148 | Hiidenkiertäjät 3 (104) | +24:24 | Jukka-Pekka Seppänen | 1:00:07 | ||
149 | Helsingin Suunnistajat 2 (84) | +24:36 | Topi Syrjäläinen | 53:23 | ||
150 | Ikaalisten Nouseva-Voima 3 (163) | +24:37 | Juho-Veikko Hytönen | 1:02:22 | ||
151 | Rasti-Kurikka 2 (125) | +24:43 | Eero Markkila | 1:00:45 | ||
152 | Koovee 3 (80) | +24:55 | Lauri Linnainmaa | 1:08:07 | ||
153 | Helsingin Suunnistajat 3 (138) | +25:02 | Kalle Rantala | 1:03:10 | ||
154 | Jämsän Retki-Veikot (112) | +25:19 | Tommi Kuronen | 1:03:00 | ||
155 | Linköpings OK (89) | +26:17 | Erik Martinsson | 53:55 | ||
156 | Oppsal orientering (137) | +26:29 | Ola Marius Pedersen | 1:04:58 | ||
157 | OK Pölva Kobras (344) | +26:32 | Rene Post | 1:03:58 | ||
158 | Kymin Suunnistajat (113) | +26:38 | Antti Väyrynen | 1:04:18 | ||
159 | Kouvolan Suunnistajat (78) | +26:44 | Jukka Tani | 1:04:44 | ||
160 | Pan-Kristianstad 2 (106) | +26:45 | Gustaf Wennerberg | 1:02:52 | ||
161 | Rastikarhut (253) | +26:48 | Eetu Homberg | 1:05:36 | ||
162 | IK Hakarpspojkarna 2 (65) | +27:05 | Arvid Nord | 1:08:29 | ||
163 | Ylistaron Kilpa-Veljet (185) | +27:12 | Eero Koski | 1:09:48 | ||
164 | MS Parma 3 (122) | +27:13 | Asgeir Mjösund | 1:03:59 | ||
165 | Raja-Karjalan Suunnistajat (175) | +27:18 | Tomi Kapiainen | 1:04:38 | ||
166 | OK Pan Århus 2 (146) | +27:20 | Jens Christoffersen | 1:13:50 | ||
167 | Espoon Suunta 2 (109) | +27:26 | Ville Kokkila | 1:05:12 | ||
168 | Skogslöparna (189) | +27:31 | Börje Pauler | 58:53 | ||
169 | Gävle OK (172) | +27:36 | Albin Sjöhed | 59:45 | ||
170 | Helsingin Suunnistajat 14 (258) | +27:38 | Mikko Lassila | 1:05:25 | ||
171 | French Military Team (1593) | +27:42 | Nicolas Gires | 1:02:59 | ||
172 | Suunta 2000 (336) | +28:17 | Marko Vapa | 1:06:29 | ||
173 | Legenda (277) | +28:24 | Aleksey Balandin | 1:09:46 | ||
174 | Nyköpings OK 2 (299) | +28:29 | Tomas Reibring | 1:05:24 | ||
175 | VRUA koutsit (1436) | +28:31 | Jussi Simula | 58:09 | ||
176 | Nord West 2 (633) | +28:33 | Ivan Rodionov | 1:03:49 | ||
177 | OK Södertörn 2 (236) | +28:36 | Hansson Lagerberg Jesper | 1:09:17 | ||
178 | IF Femman 3 (276) | +28:48 | Ilya Lebedev | 1:00:30 | ||
179 | Vehkalahden Veikot 2 (103) | +28:57 | Matti Töyrylä | 1:03:34 | ||
180 | Orienta Moscow Compass (132) | +29:19 | Grigory Lazarev | 1:02:35 | ||
181 | Karlskrona SOK (256) | +29:28 | Emil Folino | 1:00:35 | ||
182 | Rånäs OK (586) | +29:29 | Simon Boman | 1:01:13 | ||
183 | Team Kuraporras (383) | +29:31 | Esa Holappa | 1:06:20 | ||
184 | ALKO-STOP 2 (259) | +29:33 | Vasiliy Kuzmin | 1:01:25 | ||
185 | Pojkskoj (97) | +29:47 | Jonas Andersson | 1:01:36 | ||
186 | Hiidenkiertäjät 5 (120) | +29:48 | Jarkko Saarinen | 1:00:18 | ||
187 | RasTiimi - noname (231) | +29:53 | Hannu Niemelä | 1:02:08 | ||
188 | Karjaan Ura (559) | +29:54 | Elias Lehto | 1:05:19 | ||
189 | SK Pohjantähti 2 (282) | +29:57 | Santeri Schroderus | 1:02:24 | ||
190 | IFK Lidingö SOK 3 (373) | +29:59 | Andrew Quin | 1:03:17 | ||
191 | Värska Vesi (155) | +30:04 | Gion Schnyder | 56:31 | ||
192 | Farum-Tisvilde OK (330) | +30:11 | Jonas Weber | 1:04:15 | ||
193 | Pihkaniskat (220) | +30:42 | Tomi Kääriäinen | 1:02:48 | ||
194 | Varegg IL (73) | +31:09 | Vyacheslav Mukhidinov | 54:49 | ||
195 | Suunta-Sepot (135) | +31:12 | Jaakko Mäkelä | 1:00:57 | ||
196 | Tullinge SK 2 (121) | +31:13 | Markus Adolfsson | 1:01:44 | ||
197 | Teme Ski Team (388) | +31:17 | Antti Honkimaa | 1:02:47 | ||
198 | OK!Sport (422) | +31:27 | Pawel Moszkowicz | 1:15:03 | ||
199 | Spanish Military Team (1598) | +31:31 | Santiago Jimenez Molina | 1:06:52 | ||
200 | IF Brahe (230) | +31:33 | Vesa Aaltonen | 1:02:48 |
Alla | Nästa 200 > |