jukola.com

    Jukola 1987, Jukolan Viesti

    Pelkät sijanumerot ovat keskeyttäneiden ja hylättyjen joukkeiden. Niiden osuustuloksia ei ole järjestäjän lopputuloksissa.

    Tilanne viestissä 1. osuus Vaihto 12,3-12,6 km

    Kaikki Seuraavat 200 >
    1FINLahden Työväen Hiihtäjät (534)1:12:27Timo Karppinen1:12:27
    2FINKouvolan Rasti-72 (13)+12Esa Nikkanen1:12:39
    3FINKouvolan Rasti-72 2 (226)+23Jorma Laukkanen1:12:50
    4FINPiikkiön Kehitys (285)+45Veikko Loukonen1:13:12
    5SWEOK Illern (306)+50Johan Larsson1:13:17
    6NORHalden SK (35)+1:50Knut Mathisen1:14:17
    7FINKaustisen Pohjan-Veikot (193)+2:01Tauno Pajukangas1:14:28
    8FINTampereen Pyrintö (8)+2:08Markku Hakomäki1:14:35
    9SWETäby SOK (175)+2:12Lars Sjökvist1:14:39
    10FINNurmeksen Sepot (250)+2:15Jari Vaarnamo1:14:42
    11SWESundsvalls OK (11)+2:15Per Nordling1:14:42
    12FINIkaalisten Nouseva-Voima 2 (290)+2:15Matti Äijö1:14:42
    13FINÄhtärin Urheilijat (359)+2:20Asko Heikkinen1:14:47
    14NOROL Trollelg (89)+2:20Odd T. Wallum1:14:47
    15SWENyköpings OK (98)+2:20Mats Carlsson1:14:47
    16SWELinköpings OK (27)+2:23Stefan Thellsen1:14:50
    17SWEÖrkelljunga FK (29)+2:23Per Johansson1:14:50
    18NORIL Tyrving (95)+2:23Rune Berge1:14:50
    19FINPargas IF (45)+2:31Mikael Bäck1:14:58
    20FINTurun Suunnistajat (108)+2:31Janne Salmi1:14:58
    21SWEVimmerby OK (88)+2:31Roger Lönn1:14:58
    22FINLaitilan Jyske (23)+2:36Petteri Vuorinen1:15:03
    23SWETrollhättans SOK (20)+2:36Bengt Norrman1:15:03
    24SWEOK Hedströmmen (25)+2:46Mikael Utter1:15:13
    25NORBäkkelagets SK 2 (332)+2:53Espen Svae1:15:20
    26FINÅmåls OK (273)+2:55Lennart Åberg1:15:22
    27SWEAlmby IK (107)+3:22Ulf Larsson1:15:49
    28NORVerdal OK (367)+3:22Anton Bjartnes1:15:49
    29FINVetelin Urheilijat (314)+3:22Kari Tyynelä1:15:49
    30FINHyvinkään Ponteva (26)+3:26Ali Mättölä1:15:53
    31FINLapuan Virkiä (122)+3:30Jukka Pohjonen1:15:57
    32FINIisu (16)+3:40Taisto Kemppainen1:16:07
    33SWEEnköpings AIF (407)+3:40Tommy Eriksson1:16:07
    34SWEStora Tuna IK (21)+3:40Erik Svensson1:16:07
    35NORLillomarka OL (34)+3:45Morten Hoffman1:16:12
    36FINKeravan Urheilijat (178)+3:45Olli Sirkiä1:16:12
    37SWEJärfälla OK (39)+3:45Patrik Jansson1:16:12
    38SWEOK Hammaren (30)+3:45Jonas Palmberg1:16:12
    39 (624)
    40FINLammin Säkiä (142)+3:50Tapio Tikkanen1:16:17
    41FINSuomusjärven Sisu (139)+3:50Juha Anttila1:16:17
    42 (944)
    43FINSippurasti (137)+3:54Harri Vainio1:16:21
    44SWEOK Fyrismalm (187)+3:54Andreas Hjertson1:16:21
    45FINTurun Metsänkävijät (65)+3:54Jyrki Eskola1:16:21
    46FINAkilles OK (60)+3:55Ove Simosas1:16:22
    47SWEAvesta OK (85)+3:55Peter Liljekvist1:16:22
    48SWESeskarö IF (651)+3:57Rolf Söderholm1:16:24
    49FINImatran Suunnistajat (225)+3:57Jari Kapanen1:16:24
    50SWEHelsingborg SOK (171)+3:59Thomas Johannesson1:16:26
    51SWEGustavsbergs IF (42)+4:01Ulf Burman1:16:28
    52FINLappeen Riento 3 (223)+4:01Jorma Heimala1:16:28
    53FINVallan Suunta (514)+4:01Erkki Kangas1:16:28
    54NORBäkkelagets SK (75)+4:05Lars Drage1:16:32
    55FINIF Minken (311)+4:05Tomas Wikblom1:16:32
    56SWELerums SOK (194)+4:05Jonas Ornung1:16:32
    57NOROK Moss (148)+4:06Kjetil Karlsen1:16:33
    58SWEFK Herkules (527)+4:06Kalle Lindqvist1:16:33
    59FINRastivarsat (164)+4:06Arto Peterzens1:16:33
    60FINTampereen Poliisi-Urheilijat (331)+4:07aa1:16:34
    61FINEspoon Rasti (120)+4:07Marko Miettinen1:16:34
    62FINIF Femman (12)+4:07Roland Villför1:16:34
    63NORIL Stjördals-Blink (278)+4:07Björnar Valstad1:16:34
    64FINTampereen Yritys (233)+4:08Harri Jukarainen1:16:35
    65SWETrollhättans SOK 2 (106)+4:08Ingemar Andersson1:16:35
    66SWEIFK Södertälje (3)+4:08Anders Lillstrand1:16:35
    67FINPielaveden Sampo (54)+4:08Timo Toppinen1:16:35
    68SWEOK Orion (19)+4:09Clas Lindell1:16:36
    69FINMikkelin Suunnistajat (82)+4:09Kaj Hirvonen1:16:36
    70FINItä-Päijänteen Rasti (739)+4:09Jarmo Puttonen1:16:36
    71FINJärvenpään Palo (15)+4:11Ari Parviainen1:16:38
    72FINVaasan Suunnistajat (165)+4:11Arvo Ahola1:16:38
    73FINHiidenkiertäjät (1)+4:16Arvo Paulin1:16:43
    74FINKyrös-Rasti (72)+4:16Vesa Enroth1:16:43
    75FINMynämäen Suunnistajat -52 (340)+4:16Markku Keskitalo1:16:43
    76FINAngelniemen Ankkuri 4 (182)+4:17Markku Andelmaa1:16:44
    77SWEKvarnsvedens GoIF (263)+4:17Lennart Knutsson1:16:44
    78SWELeksands OK (52)+4:17Roger Lind1:16:44
    79SWEStockholms OK (443)+4:18Björn Pettersson1:16:45
    80FINKuopion Suunnistajat (195)+4:18Matti Leinonen1:16:45
    81FINRasti-Kurikka 2 (119)+4:18Reijo Hautamäki1:16:45
    82SWENorrköpings AIS (210)+4:19Mats Petersson1:16:46
    83SWETullinge SK (9)+4:20Göran Längheim1:16:47
    84SWEIK Hakarpspojkarna (31)+4:20Håkan Svensson1:16:47
    85FINKannuksen Ura (343)+4:20Eero Junkala1:16:47
    86FINHämeenlinnan Suunnistajat (74)+4:22Petri Stevander1:16:49
    87SWEVäddö OK (209)+4:22Ulf Rådberg1:16:49
    88SWEVäxjö OK (86)+4:22Lars Söderlund1:16:49
    89FINKensu (61)+4:26Jouko Jylhä1:16:53
    90SWEGrycksbo IF (116)+4:26Anders Danielsson1:16:53
    91 (990)
    92SWEOK Ravinen 2 (124)+4:32Magnus Hellgren1:16:59
    93FINOunasvaaran Hiihtoseura (79)+4:32Vesa Keskimölö1:16:59
    94SWETäby IS (151)+4:39Mats Johansson1:17:06
    95NORNTHI (5)+4:39Björn Haavengen1:17:06
    96SWEMalmby IF (53)+4:47Mats Eriksson1:17:14
    97NORStord T & IL (202)+4:47Arild Aasheim1:17:14
    98NORAsker SK (281)+4:48Andreas Edvardsen1:17:15
    99FINAngelniemen Ankkuri (22)+4:48Juha Koskela1:17:15
    100SWEStorviks IF (323)+4:50Roland Andersson1:17:17
    101SWEGotlands Bro OK (179)+4:56Roger Andersson1:17:23
    102FINSalon Vilpas (219)+4:56Kari Aaltonen1:17:23
    103FINLappeen Riento (28)+4:59Juha Heimala1:17:26
    104SWEIFK Norrköping (542)+4:59Håkan Kalen1:17:26
    105FINLieksan Rasti (197)+4:59Jouni Nykänen1:17:26
    106SWEOK Hällen (276)+5:01Anders Eriksson1:17:28
    107FINVaajakosken Terä (33)+5:01Ari Saarivaara1:17:28
    108FINVakka-Rasti 2 (232)+5:01Pertti Kaura-aho1:17:28
    109FINPihkaniskat 2 (141)+5:07Kaj Rönn1:17:34
    110SWEVästerås OK (238)+5:07Roger Hugosson1:17:34
    111SWEOckelby OK (2)+5:10Ola Persson1:17:37
    112FINHelsingin Suunnistajat (62)+5:10Kari Bäckström1:17:37
    113SWEIF Tjalve (350)+5:14Dan Bosk1:17:41
    114FINMäntsälän Urheilijat (135)+5:14Hannu Laiho1:17:41
    115SWEOK Skogsvargarna/Vänersborg (235)+5:14L-G. Johansson1:17:41
    116FINRastikarhut 3 (241)+5:18Jyrki Ankelo1:17:45
    117FINKokkolan Suunnistajat 2 (408)+5:26Eero Viitasaari1:17:53
    118NORFredrikstad SK (169)+5:26Tore Björneröd1:17:53
    119 (991)
    120SWEKalmar OK (383)+5:32Thomas Jonsson1:17:59
    121FINPihkaniskat 3 (128)+5:32Heikki Pekkala1:17:59
    122SWEOK Nolaskogsarna (55)+5:32Tomas Nordlander1:17:59
    123FINKankaanpään Suunnistajat (59)+5:38Jouni Kivimäki1:18:05
    124NORHalden SK 2 (218)+5:43Ulf Johansen1:18:10
    125SWEOK Tor (289)+5:43Mats Hagman1:18:10
    126SWEOK Orion 2 (104)+5:43Lars Carlsson1:18:10
    127FINKeravan Urheilijat 2 (384)+5:48Heikki Kaihlavirta1:18:15
    128 (992)
    129FINRuokolahden Suunnistajat (78)+5:53Tapio Peippo1:18:20
    130FINHirvensalon Heitto (333)+5:53Pentti Tammisaari1:18:20
    131FINLiedon Parma 2 (125)+5:59Jari Partanen1:18:26
    132SWEOK Triangeln (244)+5:59Anders Jönsson1:18:26
    133FINRiihimäen Suunnistajat (287)+6:06Anssi Honkala1:18:33
    134FINVeitsiluodon Metsä-Urheilijat (172)+6:06Jarkko Alanissi1:18:33
    135NORSteinkjer OK (364)+6:08Jon Holstad1:18:35
    136FINRasti-Jussit (99)+6:11Timo Svahn1:18:38
    137NORNTHI 2 (160)+6:11Ole Andre Helgaas1:18:38
    138FINKauhajoen Karhu (36)+6:11Jyrki Mäki-Kala1:18:38
    139FINEurajoen Veikot (207)+6:12Timo Asikainen1:18:39
    140NORNydalens SK 2 (138)+6:12Björn Tollefsen1:18:39
    141FINSimpeleen Urheilijat (251)+6:12Jorma Karvonen1:18:39
    142SWEGävle OK (32)+6:19Lars Sundlöf1:18:46
    143FINKarjaan Ura (512)+6:19Teemu Kemppainen1:18:46
    144SWEOK Ravinen (48)+6:19Michael Granqvist1:18:46
    145FINIF Sibbo-Vargarna (180)+6:23Henry Olander1:18:50
    146FINKangasalan Kisa 3 (211)+6:27Erkki Siitonen1:18:54
    147FINKankaantaan Kisa (18)+6:27Aimo Aalto1:18:54
    148NORSarpsborg OL (105)+6:27Jo Wiklund1:18:54
    149FINSuomussalmen Rasti (63)+6:28Mikko Kanniainen1:18:55
    150SWEAlfta Ösa OK (100)+6:28Jocke Gustavsson1:18:55
    151FINKuusankosken Urheiluseura 2 (638)+6:28Jorma Kopra1:18:55
    152FINHankasalmen Hanka (150)+6:30Jyrki Jäppinen1:18:57
    153NORIL Heming (112)+6:30Björnar Gulbrandsen1:18:57
    154SWEIFK Lidingö (24)+6:31Erik Gyllenstierna1:18:58
    155NORIK Grane (67)+6:31Dag Songedal1:18:58
    156FINFiskarin Työväen Urheilijat (217)+6:31Jari Laitamäki1:18:58
    157FINRastikarhut 2 (73)+6:32Kari Hilo1:18:59
    158SWESundsvalls OK 2 (101)+6:32Lars Nordin1:18:59
    159NORSK Wing (670)+6:32Per Arne Troset1:18:59
    160SWEOK Tisaren (87)+6:32Anders Attås1:18:59
    161FINLappeen Riento 2 (294)+6:32Janne Märkälä1:18:59
    162 (993)
    163NORRingerike OL (97)+6:39Kristian Kihle1:19:06
    164FINSaarijärven Pullistus (215)+6:39Markku Helle1:19:06
    165FINIF Brahe (102)+6:41Lars Stenbacka1:19:08
    166FINLänsi-Uudenmaan Suunnist. (591)+6:41Veli Tolonen1:19:08
    167FINKangasalan Kisa (7)+6:42Olli Mannila1:19:09
    168 (994)
    169SWEIFK Södertälje 2 (109)+6:44Erik Netterman1:19:11
    170SWEKovlands IF (163)+6:44Mikael Fridlund1:19:11
    171FINHagaby GoIF 2 (58)+6:44Peter Janlöv1:19:11
    172SWEL-100 (152)+6:47Johan Jakobsson1:19:14
    173SWETurebergs IF (237)+6:47Claes-Erik Karlsson1:19:14
    174FINJuvan Urheilijat (96)+6:50Sakari Kekki1:19:17
    175FINRasti-Vihti (184)+6:50Vesa Tyysteri1:19:17
    176FINKauhajoen Karhu 2 (166)+6:50Erkki Turunen1:19:17
    177FINRasti-Vihti 2 (416)+6:52Pekka Kemppi1:19:19
    178FINRastikarhut (10)+6:54Teuvo Pöysti1:19:21
    179SWEOK Österåker (177)+6:58Ronny Persson1:19:25
    180NORKongsberg og Omegn OL (117)+6:58Pål Bakke1:19:25
    181SWEÄrla IF (80)+6:59Gustav Johansson1:19:26
    182SWESurahammars SOK (272)+6:59Johan Östergren1:19:26
    183FINSuunta-Veikot (326)+7:02Markku Hautakoski1:19:29
    184SWETullinge SK 3 (146)+7:02Lennart Agen1:19:29
    185SWEIstrums SK (280)+7:16Mikael Gustafsson1:19:43
    186FINHelsingin NMKY (6)+7:18Juhani Virtanen1:19:45
    187FINRasti-Kurikka (38)+7:18Rauno Syväoja1:19:45
    188FINIF Femman 2 (308)+7:30Edward Paro1:19:57
    189NORO-52 (51)+7:47Fredrik Bakken1:20:14
    190NORDröbak-Frogn IK (147)+7:51Morten Due1:20:18
    191SWEPan-Önos (37)+8:01Tony Månsson1:20:28
    192FINKymin Suunnistajat (149)+8:03Ismo Suntio1:20:30
    193FINPihkaniskat (17)+8:07Väinö Nurvo1:20:34
    194FINKalevan Rasti (4)+8:07Vilho Soininen1:20:34
    195FINHelsingin Suunnistajat 15 (720)+8:08Kari Kanerva1:20:35
    196FINSotkamon Jymy (654)+8:08Aimo Arffman1:20:35
    197SWEIFK Linköping (382)+8:10Mats Eriksson1:20:37
    198FINKajaanin Suunnistajat (154)+8:10Risto Haapakoski1:20:37
    199FINLynx (93)+8:15Jari Vikberg1:20:42
    200FINTarpian Suunta (133)+8:15Jari Ilomäki1:20:42
    Kaikki Seuraavat 200 >