jukola.com

    Jukola 1987, Venlojen Viesti

    Suurten matkaerojen vuoksi osuustulokset ovat vain suuntaa antavia.

    Tilanne viestissä 2. osuus Vaihto 5,9-6,4 km

    Kaikki Seuraavat 200 >
    1SWEAlfta Ösa OK (11)1:24:47Marita Östberg43:00
    2NORNTHI (4)+2:56Malin Wästlund45:45
    3FINVakka-Rasti (2)+3:58Hanna Helin-Luotonen40:18
    4FINHelsingin NMKY (3)+3:58Ulla Mänttäri40:39
    5SWETierps SOK (40)+4:23Cathrine Johansson45:26
    6NORNTHI 2 (53)+4:25Mona Jacobsen47:21
    7FINPargas IF (29)+4:47Liisa Rihko48:01
    8NORIL Tyrving (8)+5:12Helle Johansen44:18
    9FINKalevan Rasti (48)+5:12Kirsi Vairinen45:27
    10SWEOK Hedströmmen (1)+5:24Maria Ericsson37:23
    11FINRastikarhut (12)+5:28Riikka Ankelo40:45
    12FINLiedon Parma (13)+5:28Hennariikka Lonka47:41
    13SWEKöpings OK (41)+5:28Anna Andreasson44:10
    14SWETullinge SK (5)+5:33Karin Wollbrand42:14
    15NORHalden SK (23)+5:33Anne Line Nydal44:49
    16NOROL Trollelg (6)+5:43Heidi Arnesen44:15
    17SWELinköpings OK (15)+5:43Maria Olofsson46:46
    18FINHelsingin Suunnistajat (14)+5:49Eija Korhonen42:26
    19FINHeinolan Isku (101)+5:49Terttu Nordman41:50
    20SWEJärfälla OK (21)+6:02Eva-Britt Lidström42:43
    21FINPaimion Rasti (25)+6:12Marja-Leena Antikainen48:05
    22SWENorrköpings AIS (22)+6:21Marie Andersson49:15
    23FINViitasaaren Suunta (10)+7:03Raili Hokajärvi45:12
    24SWESävedalens AIK (128)+7:03Marie Eckerlid48:39
    25FINKalevan Rasti 2 (103)+7:03Taina Penttinen46:09
    26FINRasti-Kurikka (65)+7:03Anne Koivuluoma49:13
    27FINHelsingin Suunnistajat 2 (35)+7:13Tiina Kainulainen46:07
    28SWESäffle OK (17)+8:59Maria Ericsson42:59
    29NORIF Sturla (32)+9:05Jorun Ruud45:54
    30SWEOK Tyr (73)+9:12Katarina Ericsson48:14
    31FINTampereen Pyrintö (7)+9:17Hilkka Hakomäki49:51
    32FINKalevan Rasti 4 (118)+9:21Tuija Kiiski44:08
    33SWEGävle OK (74)+9:21Elisabeth Thyrsson45:22
    34SWEStorviks IF (54)+9:28Carina Lundgren44:21
    35FINOulun Suunnistajat (95)+9:28Tuija Tammelin51:24
    36FINIK Kronan (190)+9:50Åsa Sundqvist48:52
    37SWESöderhamns OK (454)+9:50Anna-Lena Hultqvist44:43
    38FINRastiketut (97)+9:58Eija Rantoja46:53
    39SWEMalmby IF (27)+10:02Agneta Johansson52:22
    40SWEAvesta OK (26)+10:09Charlotta Johansson46:50
    41SWEBjursås OK (38)+10:09Britt Björklund52:09
    42FINLammin Säkiä (50)+10:09Sinikka Kukkonen43:42
    43FINTampereen Yritys (91)+10:09Marjo Ilonen51:09
    44FINKajaanin Suunnistajat (82)+10:09Ritva Kemppainen51:57
    45SWEFjärås AIK (44)+10:17Maria Nilsson51:38
    46SWEOK Ravinen 2 (77)+10:17Ann Back52:05
    47NORHalden SK 2 (66)+10:25Gerdrud Björseth48:08
    48NORFredrikstad SK (84)+10:33Unni Strand Karlsen46:48
    49SWESundsvalls OK (24)+10:40Anna Carin Forslund46:29
    50FINRajamäen Rykmentti 2 (99)+10:40Jaana Simonen47:11
    51SWEOK Ravinen (16)+10:58Anna Nåbo44:08
    52SWETullinge SK 2 (18)+10:58Anna Larsson44:08
    53NORModum OL (47)+10:58Hanne Löver44:31
    54NORNydalens SK (52)+10:58Helga Haverstad48:58
    55SWEHagaby GoIF (76)+10:58Kajsa Lindström53:02
    56SWETurebergs IF (63)+11:10Annika Westerholm44:33
    57FINViitasaaren Suunta 2 (200)+11:12Kirsi Haarala48:55
    58SWEAlmby IK (9)+11:28Anna-Birgitta Karlsson43:35
    59SWEOK Fyrismalm (34)+11:37Åsa Gahne44:47
    60SWEMajornas IK (167)+11:48Lena Carlsson51:39
    61SWEIFK Göteborg (72)+11:48Eva Rönning45:11
    62FINSuomenniemen Urheilijat (201)+12:06Aija Koistinen50:06
    63SWEGrycksbo IF (42)+12:06Ulrika Andersson47:44
    64FINKoovee (45)+12:06Eija Kujansuu50:01
    65FINPihkaniskat (20)+12:14Marjo Lalli48:03
    66SWESkarpnäcks OL (55)+12:14Marianne Nyman48:34
    67SWEÄlvdalens IF (28)+12:19Carina Östlund48:08
    68FINTampereen Pyrintö 2 (87)+12:28Anne-Mari Ahonen51:00
    69SWEOK Södertörn (119)+12:33Katarina Pettersson48:22
    70SWEOK Vargen (114)+12:33Stina Larsson49:14
    71SWEStora Tuna IK (19)+12:33Ylva Grape48:17
    72FINJärvenpään Palo 2 (67)+12:33Riitta Hirsimäki51:21
    73SWENybro OK (33)+12:33Gitte Noren43:46
    74FINVehkalahden Veikot (56)+12:33Anniina Koskiaho48:41
    75SWEIK Hakarpspojkarna (43)+12:33Hildi Svensson47:40
    76SWEIFK Södertälje 2 (39)+12:39Maria Johansson44:38
    77NOROL Nordpil (148)+12:51Kjersti Kjeldaas48:35
    78FINHämeenlinnan Suunnistajat 2 (117)+12:51Marjo Saarinen51:13
    79NORKongsberg og Omegn OL (71)+13:09Unni Thonhaugen46:42
    80FINSkogsluffarnas OK (178)+13:09Katrina Jonsson48:02
    81SWELudvika OK (51)+13:13Erika Jansson49:54
    82FINHelsingin Poliisi-Voimailijat (173)+13:24Anne Parkkari51:38
    83FINIkaalisten Nouseva-Voima (58)+13:24Heini Pajunen51:24
    84FINVehkalahden Veikot 2 (106)+13:49Teija Siltanen44:46
    85SWEInsjöns IF (276)+14:08Ragnhild Svens49:01
    86NORGjerdrum OL (30)+14:14Anne Grethe Rustad40:43
    87FINIF Femman (78)+14:19Isa Sandberg50:08
    88FINVeitsiluodon Metsä-Urheilijat (109)+14:19Päivi Alakuijala53:48
    89FINValkeakosken Haka (157)+14:29Minna Ruohomäki50:57
    90FINKarjaan Ura (86)+14:43Solveig Hellen47:43
    91NOREidsvoll OL (31)+14:54Mette N. Halen47:12
    92FINVehkalahden Veikot 3 (164)+14:54Marja Villi46:21
    93FINOK77 2 (242)+15:02Saila Korento47:20
    94FINOulun Tarmo (60)+15:02Irma Myllymaa46:12
    95FINMikkelin Suunnistajat (139)+15:02Merja Aho53:02
    96SWEVästerås OK (133)+15:12Anna Bywall50:19
    97FINKensu 2 (88)+15:38Kati Soanjärvi53:38
    98NORIL Heming (62)+15:52Margarethe Halvorsen54:14
    99FINÄhtärin Urheilijat (49)+16:04Anne Heikkinen45:07
    100FINRasti-Jussit (110)+16:04Päivi Hautala49:37
    101SWEJärfälla OK 2 (80)+16:15Mia Ericsson52:04
    102FINKarkki-Rasti (46)+16:15Virpi Laine50:37
    103FINKimito SF (210)+16:30bb52:50
    104FINPihkaniskat 2 (154)+16:30Kaija Väänänen48:29
    105FINHelsingin Suunnistajat 3 (116)+16:30Rose-Marie Etholen54:13
    106SWEIFK Tumba (70)+16:37Carina Johansson51:44
    107SWEIFK Tumba 2 (184)+16:37Gunilla Häggstrand51:54
    108FINSuunta-Sepot (455)+16:37Satu Marila45:25
    109FINRuokolahden Suunnistajat (64)+16:37Johanna Tiira54:00
    110FINPargas IF 3 (92)+16:37Mona Isberg53:18
    111SWEIFK Södertälje 3 (104)+16:52Eva-Karin Nilsson51:14
    112FINRasti-Hyry (111)+17:01Anna-Liisa Issakainen51:12
    113SWEOK Skogsfalken (121)+17:17A-C. Ahlgren59:07
    114SWENyköpings OK (132)+17:17Marie Andersson54:12
    115SWESurahammars OK (151)+17:17Helena Liljebrand50:40
    116NORSteinkjer OK (166)+17:17Trine Rannem55:39
    117FINJoutsenon Kullervo (115)+17:27Pauliina Lankinen52:44
    118NORO-52 (105)+17:32Tone Eriksen43:23
    119FINKokkolan Suunnistajat (156)+17:42Sari Vistiaho51:33
    120SWEMälarhöjdens IK (83)+17:42Anna Rosen48:39
    121FINRuokolahden Suunnistajat 2 (174)+17:42Riikka Putkonen51:27
    122SWEOK Kullingshof (179)+17:50Carina Johansson49:49
    123FINYlivieskan Kuula (125)+18:50Miia Perkkiö48:33
    124SWEOK Måsen (90)+18:50Gunilla Svärd51:08
    125FINAngelniemen Ankkuri 2 (107)+19:00Päivi Mäkinen53:11
    126SWEDomnarvets IF (203)+19:00Maria Larsson54:17
    127FINAngelniemen Ankkuri (143)+19:00Auli Mäkitalo50:10
    128FINIF Minken (120)+19:13Kerstin Wik54:42
    129FINLiedon Parma 2 (130)+19:13Kati Peltola54:31
    130FINRasti-Vihti 3 (362)+19:13Tanja Mähönen50:26
    131FINEpilän Esa (181)+19:21Riikka Eerola48:50
    132FINJärvenpään Palo (37)+19:27Maarit Mäkinen59:40
    133FINKoovee 2 (182)+19:27Marja-Liisa Reunamäki50:54
    134SWEVäsby OK (381)+19:34Camilla Eriksson59:11
    135FINKouvolan Rasti-72 2 (292)+19:37Hilkka Karjalainen50:47
    136FINSuunta -57 (162)+19:50Eija Tikka49:33
    137FINKouvolan Rasti-72 (124)+19:57Marja Streng56:17
    138FINKensu (112)+20:04Outi Montonen1:03:18
    139FINKuopion Suunnistajat (75)+20:04Sirpa Hyvönen50:00
    140SWEFK Herkules (61)+20:09Eva Pettersson59:11
    141FINHiidenkiertäjät (68)+20:23Kaisa Halme55:30
    142SWEStora Tuna IK 2 (456)+20:23Ulrika Jansson50:00
    143NOROddersjaa SSK (147)+20:23Unni D. Myhre46:24
    144FINPaimion Rasti 2 (160)+20:36Tiina Laaksonen54:09
    145FINSippurasti 2 (129)+20:46Anne Puhakka55:33
    146FINSuomusjärven Sisu (209)+20:46Saila Jauhiainen56:03
    147SWEPan Önos (69)+20:51Åsa Melkersson46:16
    148FINKangasalan Kisa 2 (230)+20:51Katri Kondelin55:38
    149SWEPan Önos 2 (171)+20:51Åsa Borg52:28
    150FINNurmeksen Sepot (123)+20:53Eila Gröhn54:16
    151FINHankasalmen Hanka (191)+21:13Pirjo Valkonen52:26
    152FINHelsingin Jyry (189)+21:13Mirjami Tupitsa57:41
    153FINKangasalan Kisa (59)+21:30Mari Toivonen52:43
    154NORLillomarka OL (98)+21:37Reidunn Hallan53:14
    155SWEStockholms OK (214)+21:37Anna Lindskog56:30
    156FINPihkaniskat 3 (155)+21:37Riitta Pajarinen51:56
    157FINHiidenkiertäjät 2 (199)+22:01Irene Tikkala58:02
    158SWESäterbygdens OK (108)+22:44Annelie Gustavsson50:04
    159SWEIK Fyris (94)+22:44Helena Ringberg55:44
    160FINLuumäen Rasti (205)+22:44Heli Valkonen58:01
    161SWEGotlands Bro OK (198)+22:44Elisabeth Kimell59:54
    162FINKoovee 3 (339)+22:44Anna-Liisa Kulmala54:21
    163FINTampereen Pyrintö 3 (165)+22:44Sari Nieminen48:09
    164FINLynx (177)+22:44Irene Liljeström56:17
    165FINPosion Pyrintö (193)+23:00Eeva-Liisa Oikarinen53:57
    166FINSippurasti (122)+23:07Vuokko Ukkola52:26
    167NORByåsen IL 2 (250)+23:07Nina Saeterhaug48:49
    168SWEJärfälla OK 3 (194)+23:07Christina Carlsson56:07
    169SWEAvesta OK 2 (192)+23:16Åsa Boberg54:29
    170NORAsker SK (153)+23:16Elisabeth Römcke55:01
    171FINSalon Viesti (161)+23:16Anu Lindblom54:56
    172FINOK Järven (146)+23:21Helena Rosenblad53:04
    173NORSarpsborg OL (102)+23:41Ingrid Eide48:13
    174FINHämeenlinnan Suunnistajat (36)+23:45Anja Rosendahl1:05:21
    175FINPihkaniskat 4 (236)+23:55Helvi Petäys58:42
    176SWEÅkers IF (222)+24:07Erika Jedar59:00
    177FINHelsingin Suunnistajat 4 (284)+24:07Satu Korhonen57:17
    178SWESödertälje IF (137)+24:07Malin Eriksson53:56
    179SWEOK Orion (142)+24:07Maria Gummesson53:44
    180FINImatran Suunnistajat (175)+24:20Susanna Jäkälä59:13
    181NORRaufoss IL (134)+24:20Hildegunn Skjölaas57:30
    182FINRastikarhut 2 (140)+24:20Virpi Isoherranen47:37
    183FINHeinolan Isku 2 (355)+24:20Pirkko Översti59:37
    184FINHyvinkään Rasti 2 (169)+24:30Kirsi Holmala1:00:14
    185SWEOK Hällen (176)+24:46Maria Eriksson43:33
    186SWEIFK Södertälje (57)+25:00Anna Simes1:02:50
    187FINRajamäen Rykmentti 4 (204)+25:04Heli Korpi1:00:48
    188FINKuusankosken Urheiluseura (338)+25:09Anne Hagman1:01:37
    189FINKarhulan Korvenkiertäjät (227)+25:22Anne Grönholm52:07
    190FINKeravan Urheilijat 2 (225)+25:22Niina Kerttula57:29
    191FINKarkki-Rasti 2 (218)+25:22Eija Wallenius56:35
    192NORIL Tyrving 2 (96)+25:22Kristin Asdöl50:47
    193SWEAlmby IK 2 (245)+25:33Helena Persson1:04:05
    194FINOunasvaaran Hiihtoseura (126)+25:42Katja Kestilä1:05:11
    195SWEEnköpings AIF (185)+25:50Cecilia Danielsson1:02:39
    196SWEOK Skuruhäll (85)+25:50Liv Dahlström56:09
    197FINSipoon Nousu (430)+25:50Petra Wickholm1:00:43
    198SWEOK Berget (202)+25:50Annika Ahlgren1:01:28
    199NORDröbak-Frogn ID (260)+25:57Mona Unger1:06:01
    200FINVaasan Suunnistajat (457)+26:11Päivi Talman51:04
    Kaikki Seuraavat 200 >