jukola.com

    Jukola 1989, Jukolan Viesti

    Koska keskeyttneist/hyltyist joukkueista on vain nimitiedot, niin joukkue- kuin osuustiedotkin ovat niitten osalta vajavaiset. Hajonnoista johtuen osuustulokset ovat suuntaa antavia.

    Osuusajat 5. osuus 11,5 km

    Kaikki Seuraavat 200 >
    1583Risto Luodonp1:00:56FINAlatornion Pirkat
    272Timo Helin1:13:23+12:27FINLiedon Parma 2
    36Kari Paavola1:13:54+12:58FINIkaalisten Nouseva Voima
    413Jan Sjhed1:14:08+13:12SWEGvle OK
    552Klas Karlsson1:15:01+14:05SWEGrdsby IK
    67Jouni Kahelin1:15:13+14:17FINSuunta -941
    79Johan Helamb1:15:51+14:55SWEMajornas IK
    843Jens Andersson1:16:03+15:07SWEOK Tyr
    922Roger sberg1:16:28+15:32SWEOK Hedstrmmen
    103Allan Mogenssen1:16:30+15:34SWEIFK Sdertlje
    1118Bjrn Tore Krogh1:17:06+16:10NORNTHI 2
    1216Petteri Moilanen1:17:11+16:15FINLahden Suunnistajat 37
    134Martin Johansson1:17:15+16:19SWEStora Tuna IK
    1435Arto Sahlman1:17:51+16:55FINJrvenpn Palo
    1538Petri Koskinen1:17:54+16:58FINHelsingin Suunnistajat
    1628Bo Granstedt1:18:05+17:09SWEIK Hakarspojkarna
    171Bjrn Haavengen1:18:06+17:10NORNTHI
    1874Kjell Blomseth1:18:12+17:16NORLillomarka OL
    1940Harijs Semelis1:18:23+17:27URSRiikan Dynamo
    2037Jorma Karvonen1:18:35+17:39FINRuokolahden Suunnistajat
    47Kimmo Pernu1:18:35+17:39FINHyvinkn Ponteva
    2226Stefan Kallur1:18:47+17:51SWEPan/nos Kristianstad
    232Timo Alapiha1:18:48+17:52FINAngelniemen Ankkuri
    24Jari Vikberg1:18:48+17:52FINLynx
    2560Mikael Hansson1:18:53+17:57SWEBredarys SOK
    2614Stig Sjergaard1:19:29+18:33NORNydalens Skiklub
    65Jan Donner1:19:29+18:33FINOK77
    2812Ari Kuokkanen1:19:33+18:37FINKangasalan Kisa
    2929Peter Andersson1:20:12+19:16SWEOK Orion
    30156Colin Mcintyre1:20:15+19:19SWEOK Tyr 2
    3120Rikard Imark1:20:21+19:25SWETullinge SK
    325Lars Drage1:20:26+19:30NORBaekkelagets SK
    3310Jonas Ornund1:20:33+19:37SWEIFK Gteborg
    3421Torsten Backteman1:20:38+19:42SWELinkpings OK
    35118Helge Stubberud1:20:49+19:53NORIF Sturla
    3649Mats Bortas1:20:51+19:55SWEOK Kre
    3711Mats Kristiansson1:20:59+20:03SWETrollhttans SOK
    38149Leif Strmer1:21:06+20:10NORHeming OL
    3975Martin Jnsson1:21:27+20:31SWEFK Friskus
    4086Keijo Viilo1:21:42+20:46FINTampereen Pyrint
    41121Jouni Mhnen1:21:47+20:51FINRasti-Vihti
    428Bengt Niklasson1:21:49+20:53NORHalden SK
    4362Tommy Nymalm1:21:58+21:02FINPargas IF 2
    4417Pekka Inkeri1:22:05+21:09FINKalevan Rasti
    45226Jonas Henriksen1:22:15+21:19FINLynx 3
    4655Samuli Kyyrnen1:22:17+21:21FINSuunta -941 2
    4776Per Bjurstrm1:22:18+21:22SWEOK Tisaren
    4851Veijo Mononen1:22:31+21:35FINAngelniemen Ankkuri 2
    4936Dan Sandvik1:22:35+21:39SWEOK Ravinen
    5045Gunnar Eriksson1:22:40+21:44SWEIFK Sdertlje 2
    5139Rauno Asikainen1:22:52+21:56FINLiedon Parma
    5233Harri Hintsanen1:22:58+22:02FINKouvolan Rasti 72
    5344Pekka Rautava1:23:04+22:08FINPihkaniskat
    5487Ari Koivuluoma1:23:26+22:30FINRasti-Kurikka
    55326Jari Lehtonen1:23:31+22:35FINPieksmen Veikot
    5699Mika-Markku Grnholm1:23:32+22:36FINKangasalan Kisa 2
    5730Vesa Mikkola1:23:43+22:47FINRastikarhut
    58116Hannu Arpi1:23:52+22:56FINTurun Metsnkvijt 2
    5995Anssi Hakman1:23:53+22:57FINRuokolahden Suunnistajat 2
    60209Jon Nicolaysen1:24:11+23:15NORSandefjor OK
    61127Tommy Eriksson1:24:12+23:16SWETullinge SK 2
    62117Erkki Pietikinen1:24:32+23:36FINMntsln Urheilijat
    6377Magnus Hakeman1:24:39+23:43SWEIK Hakarspojkarna 2
    64107Marko Uotila1:24:44+23:48FINSippurasti
    65134Torbjrn Bergman1:24:51+23:55SWEKovlands IF
    66105Mika Elomki1:24:52+23:56FINKalevan Rasti 2
    67182Markku Jrvinen1:25:01+24:05FINKeuruun Kisailijat
    6825Tommy Frjd1:25:09+24:13SWESundvalls OK
    6988Jarno Viljakainen1:25:18+24:22FINSuunta -941 3
    7083Pekka Vuorinen1:25:20+24:24FINAkilles OK
    71262Jukka Nikulainen1:25:24+24:28FINTurun Suunnistajat 2
    72346Pekka Jrvinen1:25:29+24:33FINMesikmmenet 2
    7389Mikael Langer1:25:32+24:36SWEOK Nolaskogsarna
    74171Harri Mehto1:25:35+24:39FINHankasalmen Hanka
    7570Erkki Knuuttila1:25:42+24:46FINKauhajoen Karhu
    7653Mats Olsson1:25:44+24:48SWEOK Kolmrden
    67Heikki Laine1:25:44+24:48FINKoo-Vee
    78132EE1:25:47+24:51SWEHJS-Vansbro OK
    7932Markku Virtala1:25:57+25:01FINPargas IF
    80176Pekka Karinen1:26:02+25:06FINPihkaniskat 2
    81158Asko Saatsi1:26:10+25:14FINMesikmmenet
    82110Matti Korpela1:26:18+25:22FINSaloisten Reipas
    83183Bjrn Gustavsson1:26:22+25:26SWESdertlje IF 2
    8490Mats Carlsson1:26:25+25:29SWENykpings OK
    8519Torbjrn Karlsson1:26:33+25:37SWEHagaby GoIF
    8646Jouni Laaksonen1:26:34+25:38FINTurun Suunnistajat
    87145Timo Riukka1:26:39+25:43FINAsikkalan Raikas
    88245Reijo Hautamki1:26:43+25:47FINRasti-Kurikka 2
    8957Risto Karhunen1:26:44+25:48FINPielaveden Sampo
    9048Tuomas Tanska1:26:48+25:52FINEspoon Suunta
    91167rjan Svahn1:26:49+25:53SWEAlfta-sa OK
    92123Joakim Hermansson1:27:01+26:05SWEKpings OK
    93294Arvid Red1:27:11+26:15NORA.L. Trollo
    9494Timo Harju1:27:16+26:20FINVehkalahden Veikot
    95229Ulf Engstrm1:27:18+26:22SWEOckelby OK 2
    9634Jukka Suominen1:27:24+26:28FINLaitilan Jyske
    9798Brje Dengerud1:27:27+26:31NORBaekkelagets SK 2
    98108Jori Arrakoski1:27:30+26:34FINOK77 2
    99153Mattias Lindahl1:27:31+26:35SWENjurunda OK
    10015Teijo Oksanen1:27:36+26:40FINHelsingin NMKY
    101208Arne Dyrkorn1:27:42+26:46NOREiker OL
    10223Tomas Persson1:27:51+26:55SWEOckelby OK
    103152Jarkko Ryypp1:27:52+26:56FINLahden Suunnistajat 37 2
    104240Ulrik Imberg1:27:53+26:57SWEIF Tjalve
    105334Petri Asikainen1:27:54+26:58FINVirtain-Ruoveden Suunnistaj
    10663Vesa Ojala1:27:55+26:59FINKokkolan Suunnistajat
    107136Matti Tikkanen1:27:57+27:01FINLammin Ski
    108278Toivo Heiskanen1:28:05+27:09FINKeski-Karjalan Rasti 2
    197Johan Rosen1:28:05+27:09SWERotebro IS
    11058Tomas Norman1:28:09+27:13SWELeksands OK
    111114Pertti Jkl1:28:12+27:16FINImatran Suunnistajat
    112129Jukka Vilenius1:28:14+27:18FINHmeenlinnan Suunnistajat
    113103Kari Talltjrn1:28:41+27:45SWEKjula-Standard OK
    114181Kari Korpi1:28:49+27:53FINHiidenkiertjt 2
    11531Mats Fryxel1:28:53+27:57SWEMalmby Strngns
    116147William Nordin1:28:56+28:00SWESundsvalls OK 2
    117174Hkan Karlsson1:28:58+28:02SWEVdd OK
    118216Juha Npnkangas1:28:59+28:03FINKalajokilaakson Oravan Poja
    119100Hans Huseby1:29:12+28:16NORHalden SK 2
    120143Per Leidevall1:29:14+28:18SWEDomnarvets GOIF
    121204Mika Rostedt1:29:16+28:20FINHirvensalon Heitto
    122190Jonas Carlsson1:29:20+28:24SWEIFK Liding OK 2
    12366Kari Lehto1:29:25+28:29FINTurun Metsnkvijt
    124111Ulf Jungstrand1:29:43+28:47SWEOK Skogsfalken
    125106Kai Henning Mb1:29:47+28:51NOROK Skeidi
    122Teemu Koho1:29:47+28:51FINKouvolan Rasti 72 2
    127115Harri Hollo1:29:54+28:58FINTampereen Pyrint 2
    12859Gler Winsvold1:29:55+28:59NORO-52
    146Vesa Tervo1:29:55+28:59FINKuopion Suunnistajat
    13080Ari Korteniemi1:29:58+29:02FINOunasvaaran Hiihtoseura
    13142Petteri Raita1:30:01+29:05SWErla IF
    71Pertti Nieminen1:30:01+29:05FINKauhajoen Karhu 2
    13381Stefan Svensson1:30:03+29:07SWENorrkpings AIS
    120Roger Jansson1:30:03+29:07SWENybro OK
    135256Tapani Kesti1:30:08+29:12FINKuortaneen Kunto
    13627ystein stermann1:30:25+29:29NORIL Tyrving
    13782Kaj Roine1:30:30+29:34FINRajamen Rykmentti
    13896Sune Sthl1:30:38+29:42FINIF Sibbo-Vargarna
    139184Pauli Rautanen1:30:44+29:48FINJrvenpn Palo 2
    140350Petri Mustonen1:30:57+30:01FINKeravan Urheilijat 3
    141126Pekka Kiljunen1:31:06+30:10FINAnttolan Urheilijat
    142288Petri Moisio1:31:08+30:12FINSaarijrven Pullistus
    14373Erkki Paananen1:31:14+30:18FINHauhon Sisu
    144179Torbjrn Eklv1:31:19+30:23SWEStorviks IF
    145215Stanley Pettersson1:31:21+30:25SWErla IF 2
    146415Tauno Haapasaari1:31:23+30:27FINLahden Suunnistajat-37 3
    147403Daniel Backman1:31:36+30:40FINOK77 3
    148272Ulf Johansson1:31:40+30:44SWEBodens BK
    259Tero Heikkil1:31:40+30:44FINhtrin Urheilijat
    150355Hannu Niemel1:31:43+30:47FINHaapajrven Kiilat
    15161Stefan Olsson1:31:49+30:53SWEOK Ravinen 2
    152383Marko Pikkarainen1:31:52+30:56FINHaukiputaan Heitto
    153318Olle Malmring1:31:54+30:58SWESnttringe SK
    205Egil Eriksen1:31:54+30:58NORO-52 2
    247Sami Pivrinta1:31:54+30:58FINKoo-Vee 2
    156178Tomas Jansson1:31:55+30:59SWEKFUM rebro
    157137Markku Sipponen1:31:56+31:00FINPaimion Rasti
    15897Jyrki Ankelo1:32:06+31:10FINRastikarhut 2
    159225Tor Skulvrstad1:32:14+31:18NORStjrdals-Blink
    160124Anders Larsson1:32:17+31:21SWEOK Milan
    16169Lennart Sjberg1:32:25+31:29SWETby SOK
    162241Jukka Alho1:32:26+31:30FINRajamen Rykmentti 2
    163260Carl-Arne Malmberg1:32:41+31:45SWEVallentuna OK
    164266Urban Freij1:32:48+31:52SWEOK Fyrismalm
    165195J.E. Nystrm1:32:58+32:02FINAkilles OK 2
    166296Tommi Myllynen1:33:06+32:10FINSuunta 57
    167155Madis Oras1:33:10+32:14URSTarton Ilves
    168142Jarmo Rnnqvist1:33:11+32:15FINHelsingin NMKY 2
    169300Lars Lindblom1:33:15+32:19FINVsters SOK 2
    170139Marko Loukkalahti1:33:21+32:25FINKankaanpn Suunnistajat
    171113Stefan Pettersson1:33:24+32:28SWEHagaby GoIF 2
    172104Per Gusts1:33:28+32:32SWELinkpings OK 2
    173429Ilkka Ojapalo1:33:37+32:41FINRajamen Rykmentti 4
    174207Reijo Hyvnen1:33:38+32:42FINHelsingin Poliisi-Voimailij
    175119Jouni Nyknen1:33:39+32:43FINKeski-Karjalan Rasti
    176321Arto Sopanen1:33:45+32:49FINEnonkosken Urheilijat
    162Matti Tulla1:33:45+32:49FINKymin Suunnistajat
    17841Peter Liljekvist1:33:46+32:50SWEAvesta OK
    179348Kari Prssinen1:33:48+32:52FINKuoreveden Krki
    180270Timo Kokko1:33:50+32:54FINMynmen Suunnistajat 52
    181524Raimo Uutinen1:34:05+33:09FINHyvinkn Ponteva 4
    182311Keijo Huhmarsalo1:34:11+33:15FINEvijrven Urheilijat
    183133Martin Johansson1:34:12+33:16SWETolereds AIK
    299Antti Karvinen1:34:12+33:16FINSippurasti 2
    185221Kjetil Ruud1:34:13+33:17NORIF Sturla 2
    18650Teemu Kemppainen1:34:22+33:26FINHiidenkiertjt
    56Martin Bucht1:34:22+33:26SWEJrflla OK
    188323Markku Martikainen1:34:29+33:33FINHelsingin Suunnistajat 4
    189490Matti Bjrkman1:34:41+33:45FINSuunta -941 6
    148Rauno Visa1:34:41+33:45FINSuomusjrven Sisu
    19178Gaute Langaas1:34:46+33:50NORNydalens Skiklub 2
    19284Jukka Palmi1:34:54+33:58FINIkaalisten Nouseva-Voima 2
    168Mikael hgren1:34:54+33:58SWEHelsinborg SOK
    194281Vesa Kelomaa1:34:55+33:59FINAsikkalan Raikas 2
    195398Simo Keltamki1:34:57+34:01FINOulun Tarmo 2
    196304Jouko Iso-Markku1:34:59+34:03FINSuomusjrven Sisu 2
    197170Peter Lundin1:35:04+34:08SWEVsters SOK
    198186Per-Anders Edh1:35:08+34:12SWESvedalens AIK
    199177Stefan Persson1:35:10+34:14SWEOK sterker
    200166Jonas Bostrm1:35:12+34:16SWEGrycksbo IF
    Kaikki Seuraavat 200 >