jukola.com

    Jukola 1990, Jukolan Viesti

    Hajautus kaikilla osuuksilla. Osuustulokset ovat siten vain suuntaa antavia.

    Tilanne viestiss 1. osuus Vaihto 12,2-12,4 km

    Kaikki Seuraavat 200 >
    1FINLahden Tyven Hiihtjt 2 (386)1:15:47Timo Karppinen1:15:47
    2NORStjrdals-Blink (243)+3:00Bjrmar Valstad1:18:47
    3FINEspoon Suunta (44)+3:02Juha Miettinen1:18:49
    4FINIkaalisten Nouseva Voima (11)+3:10Asmo Vuorenp1:18:57
    5SWEStora Tuna IK (15)+4:07Christer Nilsson1:19:54
    6FINSuomussalmen Rasti (176)+4:11Mikko Kanninen1:19:58
    7FINLounais-Hmeen Rasti (436)+4:12Jukka Lanki1:19:59
    8FINHauhon Sisu (38)+4:15Veli-Matti Heikkil1:20:02
    9FINKalevan Rasti 2 (78)+4:19Antti Tolonen1:20:06
    10FINJrvenpn Palo (52)+4:22Jari Vesterinen1:20:09
    11SWEIFK Liding OK (42)+4:24Ingemar Stenbeck1:20:11
    12NORNydalens Skiklub (33)+4:28Jan Kaarby1:20:15
    13SWESOK Trans (211)+4:31Svenne Samuelsson1:20:18
    14NORBaekkelagets SK (39)+4:35Lars Drage1:20:22
    15SWEJrfll OK (92)+4:37Erik Blomberg1:20:24
    16SWESkogsluffarnas OK (302)+4:37Ali Kousku1:20:24
    17SWEMajornas IK (13)+4:38Mats Johansson1:20:25
    18SWEGustavsbergs IF (90)+4:39Ulf Gurman1:20:26
    19SWEOK Tisaren (62)+4:53Anders Attas1:20:40
    20SWESkogslparna (375)+5:41Peo Wedin1:21:28
    21SWEOK Ravinen (47)+5:43Ola Kberg1:21:30
    22FINIF Femman 2 (121)+5:49Tomas Wikblom1:21:36
    23FINPihkaniskat (98)+5:50Kaj Rnn1:21:37
    24SWELinkpings OK (28)+5:52Lars Bergstrm1:21:39
    25SWETolereds AIK (67)+5:53Mikael Gustafsson1:21:40
    26SWETrollhttans SOK 2 (136)+5:55Mats Kristiansson1:21:42
    27FINKouvolan Rasti-72 2 (170)+5:56Vesa Forsblom1:21:43
    28FINKoo-Vee (89)+5:57Timo Koski1:21:44
    29SWESundsvalls OK (12)+5:59Per Skoglund1:21:46
    30FINTarpian Suunta (323)+6:00Mika Ilonen1:21:47
    31SWENorrkpings AIS (250)+6:01Peter Holgersson1:21:48
    32SWEAvesta OK (55)+6:02H Lundberg1:21:49
    33NORVerdal OK (168)+6:04Arne Okkenhaug1:21:51
    34SWEIFK Liding OK 2 (127)+6:06Peter Juthberg1:21:53
    35FINPielaveden Sampo (63)+6:07Juha Kirvesmies1:21:54
    36FINEspoon Tapiot (524)+6:07Marko Nygrd1:21:54
    37FINKangasalan Kisa (59)+6:08Jukka Heikkinen1:21:55
    38SWEHagaby GoIF (29)+6:09Anders Johansson1:21:56
    39FINTampereen Pyrint (10)+6:10Reko Martti1:21:57
    40FINLiedon Parma (35)+6:11Yrj Kujala1:21:58
    41FINOK Orren (83)+6:12Jan Wasstrm1:21:59
    42NORNTHI (1)+6:13Bjrn T Krogh1:22:00
    43FINHelsingin Suunnistajat (4)+6:16Mika Rantala1:22:03
    44NORSandefjord OK (138)+6:17Lars Erik Ojein1:22:04
    45FINKalevan Rasti (19)+6:18Jari Vaarnamo1:22:05
    46FINLaitilan Jyske (34)+6:18Tommi Tervakangas1:22:05
    47FINImatran Suunnistajat (197)+6:19Anssi Juutilainen1:22:06
    48FINLaitilan Jyske 2 (320)+6:20Ilkka Perkkola1:22:07
    49FINRasti-Lukko (145)+6:21Mika Lammi1:22:08
    50FINKontiolahden Urheilijat (366)+6:22Jouni Nyknen1:22:09
    51SWEStora Tuna IK 2 (48)+6:23Thomas Johansson1:22:10
    52SWEOK Ravinen 2 (117)+6:23Lars Andersson1:22:10
    53FINRasti-Hyry (54)+6:25Juha Kernen1:22:12
    54FINKokkolan Suunnistajat 2 (286)+6:25Tapio Lehtinen1:22:12
    55FINKouvolan Rasti-72 (23)+6:26Urpo Srkk1:22:13
    56SWELeksands OK (41)+6:27Roger Lind1:22:14
    57FINSuomusjrven Sisu (166)+6:28Matti Yli-Luikki1:22:15
    58SWEOK Hedstrmmen (18)+6:29Conny Forssberg1:22:16
    59FINLahden Suunnistajat-37 2 (153)+6:30Mika Tervala1:22:17
    60FINHelsingin NMKY (6)+6:31Jarkko Alanissi1:22:18
    61FINSuunta -941 (25)+6:32Jukka Kotovaara1:22:19
    62NORFredrikstad SK (65)+6:33Henrik Ottesen1:22:20
    63SWEStorviks IF (163)+6:36Anders Lindholm1:22:23
    64SWELinkpings OK 2 (146)+6:37Peter Jonsson1:22:24
    65NOROL Trollelg (162)+6:39Frode Havskott1:22:26
    66SWEOK Kolmrden (113)+6:40Mats Olsson1:22:27
    67FINPieksmen Veikot (223)+6:40Jari Lehtonen1:22:27
    68NORHalden SK (8)+6:41Arnt Edvin Andersen1:22:28
    69FINKarkki-Rasti (252)+6:43Markku Kytl1:22:30
    70SWEBredaryds SOK (70)+6:44Jonny Nilsson1:22:31
    71SWESvedalens AIK (64)+6:45Kalle Wrane1:22:32
    72SWEIK Hellas (155)+6:45?1:22:32
    73FINRajamen Rykmentti (30)+6:46Arto Niemi1:22:33
    74SWEMalmby IF (16)+6:47Roger Glnnefors1:22:34
    75NORBysen IL (336)+6:48ivin Aarnes1:22:35
    76SWENykpings OK (37)+6:49Ola Enetsjrn1:22:36
    77FINPargas IF (27)+6:51Petteri Vuorinen1:22:38
    78SWEEnebybergs IF (255)+6:51Ola Mannberg1:22:38
    79FINHyvinkn Ponteva (31)+6:52Jari Laitamki1:22:39
    80FINIF Femman (9)+6:54Roland Villtr1:22:41
    81URSRiikan Dynamo (79)+6:55Andis Pirktins1:22:42
    82SWEStora Tuna IK 3 (178)+6:56Mikael Johansson1:22:43
    83SWEArboga OK (210)+6:57Torbjrn Larsson1:22:44
    84FINSavon Suunta (265)+6:58Vesa Klemettinen1:22:45
    85FINLammin Ski (179)+6:58Mikko Yli-Kauppila1:22:45
    86FINAngelniemen Ankkuri (3)+6:59Petteri Khri1:22:46
    87NORRingsaker OL (96)+6:59Jon Anders Bordal1:22:46
    88FINSonkajrven Pahka (536)+6:59Kari Mkinen1:22:46
    89FINKauhajoen Karhu 2 (196)+6:59Petri Ketola1:22:46
    90FINHiidenkiertjt (22)+7:00Jouni Forsell1:22:47
    91SWEHelsingborgs SOK (160)+7:06Mats Nilsson1:22:53
    92FINHirvensalon Heitto (194)+7:09Petri Lamppu1:22:56
    93FINFiskarin Tyven Urheilijat (343)+7:11Thomas Ekstrm1:22:58
    94SWEIFK Norrkping (763)+7:11Hkan Karlen1:22:58
    95SWEOK Triangeln (24)+7:12Inno Lind1:22:59
    96FINKankaanpn Suunnistajat (76)+7:17Timo Hietaoja1:23:04
    97FINSuunta -941 2 (104)+7:19Manne Suominen1:23:06
    98NORO-52 (75)+7:21Fredrik Bakken1:23:08
    99FINGamlakarleby IF (429)+7:22Mikael Salo1:23:09
    100FINLynx (20)+7:24Ilkka Sundberg1:23:11
    101SWELnghundra IF (310)+7:24Johan Jakobsson1:23:11
    102SWEIFK Sdertlje (5)+7:25Gunnar Eriksson1:23:12
    103SWEIK Hakarspojkarna (14)+7:26Ola Allven1:23:13
    104SWEOK Njudung (268)+7:27Per Fransson1:23:14
    105FINRuokolahden Suunnistajat 2 (185)+7:28Tapio Peippo1:23:15
    106SWEOK Tyr (7)+7:30Colin McIntyre1:23:17
    107SWELeksands OK 2 (191)+7:31Hkan Heinman1:23:18
    108SWEJrla IF (277)+7:32Bengt Hall1:23:19
    109SWEOK Hammaren (80)+7:33Jack Bjrnsen1:23:20
    110SWE173.Vittjrvs IK (173)+7:35Mats Westin1:23:22
    111FINRiihimen Suunnistajat (212)+7:36Tommi Nyberg1:23:23
    112SWEOK Kullingshof (345)+7:40Joakim Kllman1:23:27
    113SWEEksj SOK (169)+7:41Patrik Nilsson1:23:28
    114FINSippurasti (174)+7:44Harri Vainio1:23:31
    115NORIL Tyrving (21)+7:48Jan R. Erichsen1:23:35
    116FINSaloisten Reipas (238)+7:51Matti Korpela1:23:38
    117SWETrollhttans SOK (45)+7:52Hkan Gotffridsson1:23:39
    118SWEOK Lammhult (86)+7:52Elis Bengtsson1:23:39
    119NORs IL (208)+7:54Gjermund Grauin1:23:41
    120SWEGvle OK 2 (156)+7:54Anders Olsson1:23:41
    121FINPohjankyrn Rasti (266)+7:57Mika Saari1:23:44
    122FINEspoon Suunta 2 (142)+7:57Mika Ryhnen1:23:44
    123NORSK Freidig (199)+7:58Knut Aalde1:23:45
    124FINSuunta -941 9 (808)+8:02Jyrki Tuomala1:23:49
    125NOREiker OL (122)+8:05Ole Johnny Petersen1:23:52
    126NORHalden SK 2 (256)+8:10Thormod Berg1:23:57
    127SWETby IS (106)+8:11Mats Johansson1:23:58
    128FINKalevan Rasti 9 (785)+8:11Jouko Nissinen1:23:58
    129SWEOK Tisaren 2 (158)+8:12Stefan ker1:23:59
    130FINAkilles OK (115)+8:13Ove Simosas1:24:00
    131FINSuunta -941 5 (301)+8:20Pekka Noponen1:24:07
    132SWEKjula-Stardard OK (182)+8:21Hans Andersson1:24:08
    133FINLahden Suunnistajat-37 (17)+8:22Eero Haapasalmi1:24:09
    134FINLynx 2 (126)+8:23Sami Kivilaakso1:24:10
    135SWEOK Stigen (88)+8:25Hkan Johansson1:24:12
    136NORAskoy OL (66)+8:26?1:24:13
    137FINRanuan Peura (165)+8:27Pertti Syrjl1:24:14
    138FINRastikarhut 2 (110)+8:30Aimo Aalto1:24:17
    139NORSteinkjer OK (143)+8:30Arne Grevskott1:24:17
    140FINNilsin Nujakka (317)+8:31Raimo Ruotsalainen1:24:18
    141SWEOckelby OK (2)+8:33Torbjrn Pettersson1:24:20
    142FINTurun Suunnistajat 2 (195)+8:35Jouni Ollonqvist1:24:22
    143FINNivalan Urheilijat (468)+8:36Olli-Pekka Paavola1:24:23
    144SWETullinge SK (32)+8:37Hans Sundqvist1:24:24
    145FINRajamen Rykmentti 2 (216)+8:37Kristian Kuokkanen1:24:24
    146FINAnttolan Urheilijat (188)+8:40Markku Modig1:24:27
    147FINKymin Suunnistajat (105)+8:44Matti Tulla1:24:31
    148SWElvsby IF (189)+8:46Per gren1:24:33
    149FIN61 .Turun Suunnistajat (61)+8:47Jouni Laaksonen1:24:34
    150SWESterbygdens OK (202)+8:48Kjell Klaar1:24:35
    151NORLillomarka OL (50)+8:49Morten Hoffman1:24:36
    152FINIF Minken (401)+8:50Tor Holm1:24:37
    153NORKongsberg OL (82)+8:51Egil Meaas1:24:38
    154NORAsker SK (134)+8:51Stein Erik Berthelsen1:24:38
    155NORPorsgrunn OL (224)+8:52Dag Ausen1:24:39
    156NORIL Tyrving 2 (84)+8:53Tore Hoff1:24:40
    157SWETby SOK (97)+8:56Niklas Lundvall1:24:43
    158SWEGrycksbo IF (187)+8:57Lars kerman1:24:44
    159SWEOK Tyr 2 (175)+8:58Kent Karlsson1:24:45
    160SWEIFK Sdertlje 2 (58)+8:59Anders Lilstrand1:24:46
    161NORIF Sturla (198)+9:01Lars Baklia1:24:48
    162SWEGvle OK (40)+9:02Roland Andersson1:24:49
    163SWESundsvalls OK 2 (95)+9:03Thomas Nordgren1:24:50
    164SWEVnersborgs SK (94)+9:04Mikael Palgrm1:24:51
    165FINLnsi-Rajan Rasti (411)+9:05Markku Svenn1:24:52
    166FINRuokolahden Suunnistajat (56)+9:06Jorma Karvonen1:24:53
    167SWEIFK Liding OK 3 (177)+9:07Mattias Balck1:24:54
    168FINOK Orren 2 (428)+9:08Gustav Mildn1:24:55
    169SWEOK Skogsstjrnan (112)+9:12Tomas Andersson1:24:59
    170FINHmeenlinnan Suunnistajat (107)+9:13Jari Erkkil1:25:00
    171SWEOK Tor (200)+9:13Krister Hagman1:25:00
    172FINOulun NMKYn Urheilijat (71)+9:14Arto Turkka1:25:01
    173FINRastikarhut (46)+9:17Teuvo Pysti1:25:04
    174FINIkaalisten Nouseva Voima 2 (81)+9:20Jukka Palmi1:25:07
    175SWEMajornas IK 2 (394)+9:21Ulf Andersson1:25:08
    176NORNTHI 2 (26)+9:23Tom Erik Eikanger1:25:10
    177FINIkaalisten Nouseva Voima 3 (260)+9:24Juha-Pekka Vapaniemi1:25:11
    178FINKankaanpn Suunnistajat 2 (326)+9:32Jari Vihakara1:25:19
    179FINOK Sdertrn (73)+9:33Christer Ivarsson1:25:20
    180SWEHestra IF (36)+9:34Jan Hilding1:25:21
    181FINAsikkalan Raikas (227)+9:34Timo Riukka1:25:21
    182FINKeravan Urheilijat (131)+9:35Rauno Huikari1:25:22
    183FINHiidenkiertjt 2 (109)+9:36Mikko Lehto1:25:23
    184FINKalevan Rasti 3 (161)+9:36Mauno Korpelainen1:25:23
    185SWEMalmby IF 2 (101)+9:37Richard Johansson1:25:24
    186FINIisu (329)+9:38Kimmo Kakko1:25:25
    187SWEPAN/NOS Kristianstad (43)+9:39Lars Svantesson1:25:26
    188FINHimangan Urheilijat (598)+9:40Esko Ylikangas1:25:27
    189FINLieksan Rasti (304)+9:42Pekka Sorjonen1:25:29
    190FINMesikmmenet (130)+9:44Petri Krenlampi1:25:31
    191FINHaapamen Urheilijat (209)+9:45Markku Jrvinen1:25:32
    192NOROL Flaggtreff (152)+9:46Jon-Arne Glonsrud1:25:33
    193SWEOK Hllen (129)+9:47Hkan Pettersson1:25:34
    194FINLappeen Riento (68)+9:50Juha Heimala1:25:37
    195SWEFalkpings AIK OK (264)+9:51Brje Claesson1:25:38
    196FINNrpes OK (365)+9:52Stefan Nordmyr1:25:39
    197FINSaarijrven Pullistus (297)+9:53Petri Moisio1:25:40
    198FINKyrs-Rasti (132)+9:55Juha Enroth1:25:42
    199FINSysmn Sisu (532)+9:56Jukka Kotilainen1:25:43
    200SWEFK Friskus (167)+9:57Ola Tegner1:25:44
    Kaikki Seuraavat 200 >