jukola.com

    Jukola 1990, Jukolan Viesti

    Hajautus kaikilla osuuksilla. Osuustulokset ovat siten vain suuntaa antavia.

    Tilanne viestiss 2. osuus Vaihto 11,6-11,8 km

    Kaikki Seuraavat 200 >
    1FINKalevan Rasti (19)2:36:06Mika Elomki1:14:01
    2NORNydalens Skiklub (33)+10Eirik Nass Ulseth1:16:01
    3NORNTHI (1)+15ystein Holo1:14:21
    4SWEOK Hedstrmmen (18)+16Pr Nyman1:14:06
    5SWESundsvalls OK (12)+29Lars Nordin1:14:49
    6SWEIFK Liding OK (42)+37Erik Gyllenstierna1:16:32
    7FINKarkki-Rasti (252)+57Kari Laine1:14:33
    8FINKankaanpn Suunnistajat (76)+1:13Kari Oksanen1:14:15
    9FINTampereen Pyrint (10)+1:16Timo Ikonen1:15:25
    10SWEIFK Sdertlje (5)+1:17Kari Enkkil1:14:11
    11SWEOK Ravinen (47)+1:21Pelle Forsberg1:15:57
    12SWEHagaby GoIF (29)+1:24Dan Nilsson1:15:34
    13SWEMalmby IF (16)+2:04Alf Jernberg1:15:36
    14FINKalevan Rasti 2 (78)+2:08Jaakko Leppnen1:18:08
    15FINSuomussalmen Rasti (176)+2:10Eero Visnen1:18:18
    16FINHauhon Sisu (38)+2:12Erkki Paananen1:18:16
    17SWEMajornas IK (13)+2:23Anders Carlsson1:18:04
    18NORO-52 (75)+3:24Jarle Teigland1:16:22
    19FINHelsingin NMKY (6)+4:03Ilkka Sihvola1:17:51
    20SWEStora Tuna IK (15)+4:12Johan Wallgren1:20:24
    21FINHiidenkiertjt (22)+4:15Teemu Kemppainen1:17:34
    22SWEStorviks IF (163)+4:23Ulf Karlsson1:18:06
    23NORIL Tyrving (21)+4:26Helge Stubberud1:16:57
    24FINLiedon Parma (35)+4:28Markku Jauhiainen1:18:36
    25FINHyvinkn Ponteva (31)+4:29Tapani Siivonen1:17:56
    26NORNTHI 2 (26)+4:30Per Sandberg1:15:26
    27NORHalden SK (8)+4:31Lars Johansen1:18:09
    28FINLynx (20)+4:32Simo Sukselainen1:17:27
    29SWETby SOK (97)+4:33Johan Lundvall1:15:56
    30SWEOK Tyr (7)+4:42Bengt Levin1:17:31
    31FINRasti-Lukko (145)+4:50Lassi Virtanen1:18:48
    32SWEEnebybergs IF (255)+5:07Erik Forsgren1:18:35
    33FINRasti-Hyry (54)+5:11Timo Partanen1:19:05
    34FINRajamen Rykmentti (30)+5:12Ari Mhnen1:18:45
    35SWENykpings OK (37)+5:15Pr Eriksson1:18:45
    36FINSaloisten Reipas (238)+5:17Pasi Pikkarainen1:17:45
    37FINAngelniemen Ankkuri (3)+5:20Hannu Kurppa1:18:40
    38FINEspoon Suunta (44)+5:23Harri Tanska1:22:40
    39SWEOK Triangeln (24)+5:25Bertil Johansson1:18:32
    40SWEOckelby OK (2)+5:29Lars Lindgren1:17:15
    41FINHirvensalon Heitto (194)+5:31Mika Rostedt1:18:41
    42FINRastikarhut (46)+5:33Olli Mattila1:16:35
    43FINPargas IF (27)+5:35Pasi Autio1:19:03
    44FINKangasalan Kisa (59)+5:36Pekka Mki1:19:47
    45SWESvedalens AIK (64)+5:37Ingemar Andersson1:19:11
    46FINSuomusjrven Sisu (166)+5:39Risto Nuuros1:19:30
    47FINKouvolan Rasti-72 (23)+5:40Kimmo Hakanen1:19:33
    48SWEStora Tuna IK 2 (48)+5:41Jesper Mrtensson1:19:37
    49FINIF Femman (9)+5:42Mikael Bck1:19:07
    50FINLahden Suunnistajat-37 (17)+5:43Jouni Vantaala1:17:40
    51SWETby IS (106)+5:44Olle Smitt1:17:52
    52NORBaekkelagets SK (39)+5:45Trond Rnnberg1:21:29
    53FINIkaalisten Nouseva Voima (11)+5:48Pasi Ternola1:22:57
    54FINSuunta -941 2 (104)+5:53Ilkka Laakso1:18:53
    55SWELeksands OK (41)+6:17Lars Saras1:20:09
    56FINIF Femman 2 (121)+6:28Henrik Virtanen1:20:58
    57FINOK Orren (83)+6:29Pr-Olof Lngstrm1:20:36
    58NORRingsaker OL (96)+6:30Kjetil Ulven1:19:50
    59SWEIK Hakarspojkarna (14)+6:36Jan Granstedt1:19:29
    60FINSuunta -941 (25)+7:00Samuli Kyyrnen1:20:47
    61FINHelsingin Suunnistajat (4)+7:03Kari Bckstrm1:21:06
    62FINImatran Suunnistajat (197)+7:28Jari Kapanen1:21:28
    63FINJrvenpn Palo (52)+7:35Pekka Itranta1:23:32
    64SWEVnersborgs SK (94)+7:47Stefan Jonsson1:19:02
    65SWEOK Tisaren (62)+7:49Reinert Hallor1:23:15
    66SWEMalmby IF 2 (101)+7:50Fredrik Johansson1:18:32
    67SWEIFK Sdertlje 2 (58)+8:05Kjell Nilsson1:19:25
    68SWEOK Stigen (88)+8:12Rikard Simonsson1:20:06
    69SWETolereds AIK (67)+8:13Sven Forsman1:22:39
    70NORSteinkjer OK (143)+9:21Jon Holstad1:21:10
    71FINLaitilan Jyske (34)+9:25Aimo Kangas1:23:26
    72FINMalax IF (232)+9:30Joakim Holmback1:17:12
    73SWEVimmerby OK (261)+9:35Roger Lnn1:18:41
    74FINOK77 (53)+9:36Kristian Essen1:19:31
    75SWEHestra IF (36)+9:37Anders Ingemarsson1:20:22
    76FINPihkaniskat (98)+9:39Vin Nurvo1:24:08
    77SWEOL Chalmers (100)+9:41Niklas Skoog1:19:32
    78NORStjrdals-Blink (243)+9:45Bjrnar Lynum1:27:04
    79SWEOK Lammhult (86)+9:46Magnus Forsberg1:22:13
    80SWEOK Hammaren (80)+9:47Magnus Palmberg1:22:33
    81SWEOK Orion (49)+9:48Lars Carlsson1:19:54
    82NORIL Tyrving 2 (84)+9:49Jan P. Hjelseth1:21:15
    83SWEGvle OK (40)+9:55Anders Enmark1:21:12
    84SWEMajornas IK 2 (394)+9:56Stefan Dahlen1:20:54
    85FINRuokolahden Suunnistajat (56)+9:57Teemu Korhonen1:21:10
    86NORFredrikstad SK (65)+9:58Kenneth Viken1:23:44
    87FINVesaisen Pojat (374)+9:59Jukka Muhonen1:20:09
    88URSTallinnan Kalev (74)+10:00Urmas Kannume1:19:19
    89FINOulun Tarmo (72)+10:01Seppo Mkinen1:17:20
    90SWEJrfll OK (92)+10:02Magnus Thunstedt1:25:44
    91NOROL Flaggtreff (152)+10:03Espen Valsgrd1:20:36
    92SWEDomnarvets IF (125)+10:04Per Leiclevall1:20:22
    93FINMesikmmenet (130)+10:04Jukka Vhpesola1:20:39
    94NORAskoy OL (66)+10:06?1:21:59
    95SWEOK Tisaren 2 (158)+10:06Dan Larsson1:22:13
    96FINRajamen Rykmentti 2 (216)+10:07Pekka Partanen1:21:49
    97SWELinkpings OK (28)+10:09Johan stberg1:24:36
    98SWESkogsluffarnas OK (302)+10:10Peter Zetterstrm1:25:52
    99NORNydalens Skiklub 2 (108)+10:11Lars Lystad1:20:11
    100SWEOK Skogsstjrnan (112)+10:12Lars Karlsson1:21:19
    101SWESundsvalls OK 2 (95)+10:14Stefan Rex1:21:30
    102FINHelsingin NMKY 2 (114)+10:15Ilkka Kujanp1:19:09
    103NORKongsberg OL (82)+10:16Dag Jrstad1:21:44
    104SWEOK Ravinen 3 (206)+10:17Staffan Kjellman1:20:24
    105FINOK Sdertrn (73)+10:19Hkon Jerval1:21:05
    106FINHiidenkiertjt 2 (109)+10:20Jouni Herva1:21:03
    107FINPielaveden Sampo (63)+10:21Pauli Kukkola1:24:33
    108NORVerdal OK (168)+10:23Anton Bjartnes1:24:38
    109NORHalden SK 2 (256)+10:24Terje Larsen1:22:33
    110SWEFalkpings AIK OK (264)+10:28Carl-Johan Kjellberg1:20:56
    111FINKoo-Vee (89)+10:30Olli Koski1:24:52
    112SWEAvesta OK (55)+10:31Peter Liljekvist1:24:48
    113SWEOK sterker (234)+10:34Staffan Bckman1:20:56
    114URSKobras OK (139)+10:35Rein Zaitsev1:19:57
    115NORSandefjord OK (138)+10:36Morten Westbye1:24:38
    116SWEFK Friskus (167)+10:37Jonas Hansson1:20:59
    117FINAsikkalan Raikas (227)+10:38Tapani Rautavuo 211:21:23
    118SWEEksj SOK (169)+10:39Lars-Erik Spaak1:23:17
    119FINRastikarhut 2 (110)+10:40Jyrki Ankelo1:22:29
    120FINIkaalisten Nouseva Voima 2 (81)+10:41Heikki Hakala1:21:40
    121FINRanuan Peura (165)+10:41Raimo Itkonen1:22:33
    122SWESOK Trans (211)+10:42Ulf Adolfsson1:26:30
    123SWEPAN/NOS Kristianstad (43)+10:43Hans-Ola Kringstad1:21:23
    124FINKeravan Urheilijat (131)+10:44Kari Huttunen1:21:28
    125FINEspoon Suunta 2 (142)+10:45Tuomas Tanska1:23:07
    126SWEGvle OK 2 (156)+10:45Hans Aurell1:23:10
    127FINBul Trms 1 Nor (135)+10:46Tor A Harvey1:20:13
    128SWEOK Hllen (129)+10:47Johan Otterstrm1:21:19
    129FINKymin Suunnistajat (105)+10:48Teuvo Tyryl1:22:23
    130FINKalevan Rasti 3 (161)+10:51Pasi Ikonen1:21:34
    131SWEOK Njudung (268)+10:52Clas Lfkvist1:23:44
    132NORSK Freidig (199)+10:53Magnus Landstad1:23:14
    133SWEGustavsbergs IF (90)+10:54Bjrn Nordin1:26:34
    134SWEOK Ravinen 2 (117)+10:56Hkan Elveljung1:24:52
    135SWErla IF 2 (137)+10:57Stanley Pettersson1:20:28
    136SWETullinge SK (32)+10:58Bjrn Axelsson1:22:40
    137FIN61 .Turun Suunnistajat (61)+11:03Pasi Lehtonen1:22:35
    138FINKauhajoen Karhu 2 (196)+11:06Hannu Lusa1:24:26
    139SWEKinnastrms SK (183)+11:10Tomas Tranberg1:20:44
    140SWELinkpings OK 2 (146)+11:11Mats Eriksson1:24:53
    141FINMikkelin Suunnistajat (171)+11:14Mika Valkonen1:20:34
    142SWEArboga OK (210)+11:18Krister Borell1:24:40
    143FINKalajokilaakson Oravan Pojat (148)+11:29Urpo Kallunki1:21:31
    144SWETrollhttans SOK 2 (136)+11:30Patrik Svantesson1:25:54
    145SWEStora Tuna IK 3 (178)+11:31Erik Bergkvist1:24:54
    146NORLillomarka OL (50)+11:32Einar Jensen1:23:02
    147SWE173.Vittjrvs IK (173)+11:42Magnus Lundgren1:24:26
    148FINSavon Suunta (265)+11:44Petri Onikki1:25:05
    149SWESterbygdens OK (202)+11:50Anders1:23:21
    150FINLahden Suunnistajat-37 2 (153)+11:52Juha Kiljunen1:25:41
    151FINHelsingin Suunnistajat 2 (103)+12:02Heikki Pajuoja1:20:16
    152FINLappeen Riento (68)+12:05Teemu Rantanen1:22:34
    153FINTampereen Pyrint 2 (60)+12:15Keijo Pousi1:22:30
    154FINSuunta -941 3 (102)+12:16?1:22:29
    155URSRiikan Dynamo (79)+12:17Vents Ozolins1:25:41
    156FINEspoon Suunta 3 (242)+12:19Antti Vyrynen1:21:35
    157FINLynx 2 (126)+12:24Jukka Saramki1:24:20
    158FINOunasvaaran Hiihtoseura (91)+12:25Vesa Keskiml1:21:09
    159NORs IL (208)+12:26Leif Erik Blankenberg1:24:51
    160SWESkogslparna (375)+12:29Jens Wedin1:27:07
    161NORStord T IL (57)+12:31Jan Saevig1:22:34
    162NORNTHI 3 (118)+12:32Odd Arve Lien1:22:25
    163FINPihkaniskat 3 (236)+12:34Timo Kakkola1:21:10
    164FINKauhajoen Karhu (69)+12:38Pertti Nieminen1:22:39
    165SWEGrycksbo IF (187)+12:40Anders Andersson1:24:02
    166SWEBredaryds SOK (70)+12:41Mikael Johansson1:26:16
    167NOROL Trollelg (162)+12:44Lars Brenne1:26:24
    168SWEIFK Liding OK 3 (177)+12:49Torbjrn Gustafsson1:24:01
    169FINKokkolan Suunnistajat (87)+12:51Jarmo Ylitalo1:22:31
    170FINLahden Tyven Hiihtjt 2 (386)+13:20Tauno Suominen1:33:39
    171FINKaustisen Pohjan-Veikot (150)+14:02Jarkko Peltola1:24:00
    172FINRiihimen Suunnistajat (212)+14:05Mikko Vehmas1:26:48
    173SWEOK Tyr 2 (175)+14:08Bengt Johansson1:25:29
    174FINOulun NMKYn Urheilijat 2 (285)+14:09Tuomas Kauppila1:22:31
    175FINRasti-Kurikka (77)+14:10Juha Rantoja1:24:12
    176FINPieksmen Veikot (223)+14:11Kari Hnninen1:27:50
    177SWETrollhttans SOK (45)+14:18Bengt Norrman1:26:45
    178FINFiskarin Tyven Urheilijat (343)+14:23Pasi Rantanen1:27:31
    179SWEVsters SOK (120)+14:25Patrik Karlsson1:24:17
    180FINLammin Ski (179)+14:28Timo Mutikainen1:27:49
    181FINTurun Suunnistajat 2 (195)+14:31Pasi Tlkk1:26:15
    182SWEOK Kullingshof (345)+14:33Ulf Eliasson1:27:12
    183FINKangasniemen Kalske (269)+14:34Jukka Hnninen1:23:02
    184FINSippurasti (174)+14:36Jyrki Hyyrynen1:27:11
    185SWEKjula-Stardard OK (182)+14:38Per Sjblom1:26:36
    186SWEAlfta-sa OK (93)+14:39Joakim Gustavsson1:23:12
    187SWEIFK Mora (339)+14:42Karl-Erik Andersson1:23:34
    188FINOulun NMKYn Urheilijat (71)+14:45Arhi Tervo1:25:50
    189FINPohjankyrn Rasti (266)+14:49Arto Mki-Reini1:27:11
    190SWEOK Skuruhll (140)+14:51Christer Erskog1:23:09
    191NORIF Sturla (198)+15:35Geir Holm Gundersen1:26:53
    192NOREiker OL (122)+15:44Pl Bakke1:27:58
    193FINSuunta -941 5 (301)+16:05Matti Haveri-Heikkil1:28:04
    194FINYlmaan Pyrkijt (403)+17:03Juha Mikkola1:25:51
    195FINHiidenkiertjt 3 (235)+17:04Risto Wessman1:25:54
    196FINHmeenlinnan Suunnistajat (107)+17:07Mika Ternola1:28:13
    197FINLynx 3 (222)+17:07Kim Hurtta1:23:07
    198SWEOK Kolmrden (113)+17:08Ulrik Karlsson1:30:47
    199FIN315 Haminan Tarmo (315)+17:15Markku Lahtinen1:25:42
    200SWEOK Motala (311)+17:18Ulf Eklund1:25:41
    Kaikki Seuraavat 200 >