jukola.com

    Jukola 1990, Jukolan Viesti

    Hajautus kaikilla osuuksilla. Osuustulokset ovat siten vain suuntaa antavia.

    Tilanne viestiss 3. osuus Vaihto 13,3-13,5 km

    Kaikki Seuraavat 200 >
    1SWEOK Hedstrmmen (18)4:05:05Jan Olm1:28:43
    2FINLynx (20)+1:58Mikael Bostrm1:26:25
    3SWEIFK Sdertlje (5)+3:11Tomas Andersson1:30:53
    4FINKalevan Rasti (19)+3:14Mika Ruuhiala1:32:13
    5FINPargas IF (27)+3:15Sren Nymalm1:26:39
    6NORNydalens Skiklub (33)+3:21Erland Slokvik1:32:10
    7NORNTHI (1)+3:22Atle Dengerud1:32:06
    8SWEOK Tyr (7)+3:23Lars Johansson1:27:40
    9NORBaekkelagets SK (39)+3:24Jan S Edstrm1:26:38
    10FINHauhon Sisu (38)+3:25Jukka-Pekka Rantio1:30:12
    11NORO-52 (75)+3:26Ole Trudvang1:29:01
    12SWETby SOK (97)+3:26Lars Bjrkvist1:27:52
    13FINTampereen Pyrint (10)+3:28Mikko Heinmki1:31:11
    14FINIF Femman (9)+3:31Thomas Hjerpe1:26:48
    15FINRasti-Hyry (54)+3:32Petteri Niskanen1:27:20
    16FINHelsingin NMKY (6)+3:34Teijo Oksanen1:28:30
    17FINRastikarhut (46)+3:34Ilmo Pysti1:27:00
    18SWEStora Tuna IK (15)+3:35Erik Svensson1:28:22
    19FINAngelniemen Ankkuri (3)+3:37Juha Koskela1:27:16
    20SWEMalmby IF (16)+3:43Fredrik Smedberg1:30:38
    21FINLiedon Parma (35)+3:45Harri Kottonen1:28:16
    22FINKankaanpn Suunnistajat (76)+3:46Marko Loukkalahti1:31:32
    23SWEJrfll OK (92)+3:46Mats Lundbck1:22:43
    24FINHiidenkiertjt (22)+3:51Juha Tikkala1:28:35
    25FINSaloisten Reipas (238)+3:53Rolf Helander1:27:35
    26FINKouvolan Rasti-72 (23)+3:56Markku Joensuu1:27:15
    27SWENykpings OK (37)+3:59Per ker1:27:43
    28FINKalevan Rasti 2 (78)+4:00Miki Perkyl1:30:51
    29SWEIFK Liding OK (42)+4:05Anders Friberg1:32:27
    30FINEspoon Suunta (44)+4:07Sami Louekari1:27:43
    31NORFredrikstad SK (65)+5:30Tore Bjrnerd1:24:31
    32FINJrvenpn Palo (52)+5:34Kai Virtanen1:26:58
    33SWEOckelby OK (2)+5:51Tomas Persson1:29:21
    34FINRajamen Rykmentti (30)+5:54Ari Enroth1:29:41
    35NORHalden SK (8)+6:00Knut Mathisen1:30:28
    36NORNTHI 2 (26)+6:01Svein Erik Lken1:30:30
    37SWEOK Ravinen (47)+6:03Peter Albrektsson1:33:41
    38FINLaitilan Jyske (34)+6:04Vesa Koskinen1:25:38
    39SWETby IS (106)+6:16Peter Nordstrm1:29:31
    40SWETolereds AIK (67)+6:25Maths Carlsson1:27:11
    41FINHelsingin Suunnistajat (4)+6:31Tero Keklinen1:28:27
    42SWEStora Tuna IK 2 (48)+6:31Per Andersson1:29:49
    43SWELeksands OK (41)+6:32Jan-Olof Axelsson1:29:14
    44NORIL Tyrving (21)+6:34Bjrn Bakkevig1:31:07
    45SWEMalmby IF 2 (101)+6:34Mats Fryxell1:27:43
    46FINSuunta -941 (25)+6:35Jyrki Jppinen1:28:34
    47SWESvedalens AIK (64)+6:38Johan Grahn1:30:00
    48SWEHagaby GoIF (29)+6:40Jerry Sll1:34:15
    49FINIkaalisten Nouseva Voima (11)+6:41Raimo Kauppila1:29:52
    50FINLahden Suunnistajat-37 (17)+6:45Esa Kurki1:30:01
    51SWEIK Hakarspojkarna (14)+6:48Fridolf Eskilson1:29:11
    52SWESundsvalls OK (12)+7:02Jan Nordin1:35:32
    53FINRuokolahden Suunnistajat (56)+7:05Vesa Tonder1:26:07
    54FINSuomussalmen Rasti (176)+8:51Juha Kvist1:35:40
    55FINHyvinkn Ponteva (31)+9:05Ari-Pekka Miettinen1:33:35
    56SWEMajornas IK (13)+9:50Lars Bengtsson1:36:26
    57SWEBredaryds SOK (70)+9:55Hkan Svensson1:26:13
    58FINOK Sdertrn (73)+10:55Per Backlund1:29:35
    59FINSuunta -941 2 (104)+11:12Pasi Liuha1:34:18
    60FIN61 .Turun Suunnistajat (61)+11:14Jyrki Nieminen1:29:10
    61FINHirvensalon Heitto (194)+11:46Markku Mnty1:35:14
    62SWEOK Hammaren (80)+11:59Mikael Palmberg1:31:11
    63FINKangasalan Kisa (59)+12:10Kari Jussila1:35:33
    64SWEGvle OK (40)+12:14Harry Hietanen1:31:18
    65SWELinkpings OK (28)+12:15Sren Jonsson1:31:05
    66SWEHestra IF (36)+12:32Lars Helgesson1:31:54
    67SWEOL Chalmers (100)+12:54Hkan Axelsson1:32:12
    68FINOK77 (53)+13:29Mika Mannervesi1:32:52
    69FINOunasvaaran Hiihtoseura (91)+13:34Ilpo Pietilinen1:30:08
    70URSTallinnan Kalev (74)+13:35Rene Ottesson1:32:34
    71NORVerdal OK (168)+13:36Einar Lund1:32:12
    72SWETrollhttans SOK (45)+13:38Bjrn berg1:28:19
    73FINOulun NMKYn Urheilijat (71)+13:40Keijo Parkkinen1:27:54
    74FINOulun Tarmo (72)+13:43Seppo Keltamki1:32:41
    75SWEIFK Sdertlje 2 (58)+13:49Richard Lindqvist1:34:43
    76NORStord T IL (57)+13:52Harald Huse1:30:20
    77NORAskoy OL (66)+13:56?1:32:49
    78NORIL Tyrving 2 (84)+13:56Pl K. Torp1:33:06
    79SWEVnersborgs SK (94)+13:57Anders Carlsson1:35:09
    80SWEOK Lammhult (86)+14:05John Carlsson1:33:18
    81FINIkaalisten Nouseva Voima 2 (81)+14:12Risto Metsl1:32:30
    82NORKongsberg OL (82)+14:15Arnt Idar Jrstad1:32:58
    83SWEOK Triangeln (24)+14:16Anders Jnsson1:37:50
    84SWEGustavsbergs IF (90)+14:17Tobias Eriksson1:32:22
    85SWEOK Tisaren (62)+14:30Kjell Lauri1:35:40
    86SWEOK Skogsstjrnan (112)+14:33Anders sterholm1:33:20
    87FINMesikmmenet (130)+14:34Kari Tolonen1:33:29
    88NORSteinkjer OK (143)+14:35Lars Mardal1:34:13
    89FINRastikarhut 2 (110)+14:36Juha-Pekka Harju1:32:55
    90NORNydalens Skiklub 2 (108)+14:37Asgeir Liun1:33:25
    91URSRiikan Dynamo (79)+14:40Annis Ivbulis1:31:22
    92NORHalden SK 2 (256)+14:41Pl Backstrm1:33:16
    93FINHelsingin NMKY 2 (114)+14:46Tapio Markki1:33:30
    94URSKobras OK (139)+14:47Raul Kudre1:33:11
    95FINRasti-Lukko (145)+14:49Aki Rauhansalo1:38:58
    96SWEOK Orion (49)+14:50Lars-Ola Larsson1:34:01
    97SWEDomnarvets IF (125)+14:51Kjel-Erik Kristiansen1:33:46
    98FINKeravan Urheilijat (131)+14:55Pasi Yl-Oijala1:33:10
    99FINPihkaniskat (98)+14:59Jyrki Krzywacki1:34:19
    100FINSuomusjrven Sisu (166)+15:02Petteri Lindblom1:38:22
    101SWEAvesta OK (55)+15:22Stefan Nyberg1:33:50
    102FINOK Orren (83)+15:23Jerker Bistrm1:37:53
    103SWEOK Stigen (88)+15:28Hkan Lockby1:36:15
    104SWESundsvalls OK 2 (95)+15:46Anders Lindholm1:34:31
    105FINIF Femman 2 (121)+15:55Edward Paro1:38:26
    106SWEPAN/NOS Kristianstad (43)+16:27Stefan1:34:43
    107FINKokkolan Suunnistajat (87)+16:28Pertti Salo1:32:36
    108SWETullinge SK (32)+16:29John Fredlund1:34:30
    109FINKauhajoen Karhu (69)+16:41Aku Nieminen1:33:02
    110NORRingsaker OL (96)+16:42Morten Strand1:39:11
    111FINTampereen Pyrint 2 (60)+16:43Risto Lilja1:33:27
    112FINLappeen Riento (68)+16:47Esa Korpela1:33:41
    113FINKoo-Vee (89)+17:02Reijo Himanka1:35:31
    114SWEOK Kolmrden (113)+17:15Nils Olsson1:29:06
    115SWEKjula-Stardard OK (182)+17:18Niclas Bratt1:31:39
    116SWEAlfta-sa OK (93)+17:44Johan Alfredsson1:32:04
    117SWEFK Friskus (167)+17:47Pr Hansson1:36:09
    118SWESterbygdens OK (202)+17:48Mikael stlund1:34:57
    119SWEIFK Gteborg (51)+17:50Tord Hederskog1:29:06
    120SWEKinnastrms SK (183)+17:53Niclas Johansson1:35:42
    121FINMikkelin Suunnistajat (171)+17:54Teijo Laasonen1:35:39
    122NORNTHI 3 (118)+17:57?1:34:24
    123FINHiidenkiertjt 2 (109)+17:59Arvo Paulin1:36:38
    124FINAsikkalan Raikas (227)+18:11Risto Orpana1:36:32
    125FINPielaveden Sampo (63)+18:13Raimo Kankkunen1:36:51
    126FINHelsingin Suunnistajat 2 (103)+18:17Jouni Savelainen1:35:14
    127FINRanuan Peura (165)+18:19Kimmo Mtt1:36:37
    128SWELinkpings OK 2 (146)+18:20Jan Bckstrm1:36:08
    129SWE173.Vittjrvs IK (173)+18:21Clas Krrstrm1:35:38
    130SWEStora Tuna IK 3 (178)+18:21Jonas Lng1:35:49
    131SWEIFK Mora (339)+18:22Mats-Erik Ax1:32:39
    132SWEArboga OK (210)+18:23Peter Pettersson1:36:04
    133FINKalajokilaakson Oravan Pojat (148)+18:24Jukka Jokela1:35:54
    134FINKarkki-Rasti (252)+18:34Pekka Pajuoja1:46:36
    135SWEOK Hllen (129)+18:35Magnus Johansson1:36:47
    136SWEEksj SOK (169)+18:39Stefan Nilsson1:36:59
    137SWEStorviks IF (163)+18:41Per Sberg1:43:17
    138NORLillomarka OL (50)+18:53Kjell Blomseth1:36:20
    139SWEOK Tisaren 2 (158)+18:55Joakim Bergstrm1:37:48
    140FINImatran Suunnistajat (197)+18:59Jarmo Kemppinen1:40:30
    141FINLynx 2 (126)+19:37Tom Nylund1:36:12
    142FINRasti-Kurikka (77)+19:47Timo Nurmela1:34:36
    143SWEOK Ravinen 2 (117)+19:53Mikael Grankvist1:37:56
    144FINBul Trms 1 Nor (135)+19:57Endre Hallan1:38:10
    145SWEFalkpings AIK OK (264)+20:00Lars Westberg1:38:31
    146SWETrollhttans SOK 2 (136)+20:02Ulf Taxen Johansson1:37:31
    147NOROL Flaggtreff (152)+20:03Pl Valsgrd1:38:59
    148FINKalevan Rasti 3 (161)+20:05Pekka Toivanen1:38:13
    149SWETullinge SK 2 (85)+20:06Leif Tynong1:29:56
    150FINRajamen Rykmentti 2 (216)+20:07Jukka Alho1:38:59
    151SWEOK Norrtlje (159)+20:08Torsjrn Lnneval1:29:08
    152SWErla IF 2 (137)+20:09Ove Thrn1:38:11
    153SWEVsters SOK (120)+20:10Fredrik Stenebo1:34:44
    154NOROL Trollelg (162)+20:13Svein Grandun1:36:28
    155SWESkogsluffarnas OK (302)+20:16Fredrik Malmberg1:39:05
    156FINSuunta -941 3 (102)+20:17Erkki Hkkinen1:37:00
    157SWESOK Trans (211)+20:35Pr Svensson1:38:52
    158NORSandefjord OK (138)+20:39Trond Gjelstand1:39:02
    159FINHmeenlinnan Suunnistajat (107)+21:03Jukka Erkkil1:32:55
    160FINEspoon Suunta 2 (142)+21:04Ilkka Merilinen1:39:18
    161FINKymin Suunnistajat (105)+21:05Jarmo Mkel1:39:16
    162SWEOK sterker (234)+21:19Hkan Persson1:39:44
    163SWEMajornas IK 2 (394)+23:00Anders Birkedahl1:42:03
    164FINLahden Suunnistajat-37 2 (153)+23:05Risto Karjalainen1:40:12
    165SWEOK Njudung (268)+23:57Per Andersson1:42:04
    166SWEHelsingborgs SOK (160)+24:20Thomas Johannesson1:31:35
    167SWEHJS-Vansbro OK (128)+24:25Rune Larsson1:32:38
    168FINKouvolan Rasti-72 2 (170)+24:28Timo Reiman1:34:42
    169SWEIFK Liding OK 3 (177)+24:31Fabian Ljungqvist1:40:41
    170FINIF Sibbo-Vargarna (192)+24:35Vesa Mkip1:31:28
    171SWENjurunda OK (149)+24:36Nils-Gran Olsson1:31:52
    172FINKyrs-Rasti (132)+24:39Eero Enroth1:36:18
    173NORSK Freidig (199)+24:50Trond Aalde1:42:56
    174NORs IL (208)+24:57Per Henning Bjerva1:41:30
    175FINLammin Ski (179)+25:11Matti Tikkanen1:39:42
    176FINRuokolahden Suunnistajat 2 (185)+25:18Anssi Hakman1:33:49
    177SWESdertlje IF (151)+25:24Kenneth Olander1:31:31
    178SWEIFK Liding OK 2 (127)+25:25Per Spiik1:36:23
    179SWEGrycksbo IF (187)+25:27Anders Danielsson1:41:46
    180SWESundbybergs IK (257)+25:28Krister Gumaelius1:35:47
    181SWEOK Ravinen 3 (206)+25:29Thomas Johansson1:44:11
    182SWEVimmerby OK (261)+25:33Pr Bragsj1:44:57
    183SWEEnebybergs IF (255)+25:38Anders Bengtsson1:49:30
    184SWEGvle OK 2 (156)+26:04Lennart Sjberg1:44:18
    185FINPohjankyrn Rasti (266)+26:09Ismo Niemi1:40:19
    186SWESurahammars SOK (271)+26:10Robert Palm1:33:53
    187FINKaustisen Pohjan-Veikot (150)+26:14Juha Lerssi1:41:11
    188SWEOK Tyr 2 (175)+26:18Michael Kullin1:41:09
    189SWElvsby IF (189)+26:25Pr Noren1:35:48
    190FINRiihimen Suunnistajat (212)+26:31Arto Haikonen1:41:25
    191FINOlavin Rasti (219)+26:33Kristian Liljestrm1:34:18
    192FINKauhajoen Karhu 2 (196)+26:34Harri Laine1:44:27
    193FINPorin Pyrint (241)+26:39Ari Heinola1:26:14
    194FINSippurasti (174)+26:42Esko Kattelus1:41:05
    195FINSuunta -941 5 (301)+26:56Timo Kulmala1:39:50
    196FINKankaanpn Suunnistajat 2 (326)+27:05Jari Hmlinen1:38:26
    197FINNastolan Ter (230)+27:07Leo Olkkonen1:34:15
    198SWELeksands OK 2 (191)+27:08P-O Eriksson1:34:54
    199NORIF Sturla (198)+27:11Erik Saugerud1:40:35
    200FINHiidenkiertjt 3 (235)+27:14Markku Mehtl1:39:09
    Kaikki Seuraavat 200 >