jukola.com

    Jukola 1990, Jukolan Viesti

    Hajautus kaikilla osuuksilla. Osuustulokset ovat siten vain suuntaa antavia.

    Tilanne viestiss 5. osuus Vaihto 10,8-10,9 km

    Kaikki Seuraavat 200 >
    1FINAngelniemen Ankkuri (3)6:54:43Markku Kaartinen1:06:53
    2FINHelsingin NMKY (6)+4Ari Kattainen1:07:00
    3SWEIFK Sdertlje (5)+2:17Allan Mogenssen1:07:31
    4SWEMalmby IF (16)+2:43Mats Eriksson1:09:51
    5SWENykpings OK (37)+3:38Mats Carlsson1:10:35
    6FINKalevan Rasti (19)+3:51Pekka Inkeri1:10:36
    7FINIkaalisten Nouseva Voima (11)+3:56Kari Paavola1:09:11
    8FINIF Femman (9)+4:00Kenneth Cederberg1:10:17
    9SWEOK Triangeln (24)+4:06Jonas Nordstrm1:10:06
    10NORNTHI (1)+5:03Carl H Bjrseth1:10:40
    11FINTampereen Pyrint (10)+5:09Pasi Kiema1:11:18
    12SWEOK Hedstrmmen (18)+5:21Roger1:12:31
    13SWEOK Tyr (7)+5:50Jens Andersson1:08:19
    14FINHelsingin Suunnistajat (4)+6:53Jyrki Ahvonen1:08:47
    15SWEStora Tuna IK (15)+7:13Mats Bayard1:13:09
    16FINHauhon Sisu (38)+7:34Kimmo Silokangas1:13:39
    17SWEMajornas IK (13)+7:35Lars Pettersson1:10:11
    18SWEOckelby OK (2)+7:41Ola Johanssen1:11:29
    19SWESundsvalls OK (12)+7:44Lennart Haglund1:10:10
    20FINRajamen Rykmentti (30)+7:50Marko Visnen1:10:40
    21SWEIK Hakarspojkarna (14)+7:52Mats Granstedt1:10:16
    22NORHalden SK (8)+7:54Bengt Niklasson1:08:43
    23FINSuunta -941 (25)+7:55Jouni Kahelin1:11:38
    24FINLahden Suunnistajat-37 (17)+7:58Arto Mikkola1:13:40
    25FINHiidenkiertjt (22)+8:07Juha Liukkonen1:14:56
    26FINLiedon Parma (35)+8:11Pekka Jokimies1:13:09
    27FINLaitilan Jyske (34)+8:55Reima Rantanen1:10:11
    28FINKankaanpn Suunnistajat (76)+9:42Jouni Kivimki1:15:41
    29FINKouvolan Rasti-72 (23)+10:53Jorma Laukkanen1:14:18
    30NORBaekkelagets SK (39)+11:49Gjermund1:18:47
    31NORIL Tyrving (21)+11:51Rune Berge1:12:43
    32FINLynx (20)+11:55Jari Vikberg1:15:44
    33SWELeksands OK (41)+11:57Tomas Norman1:12:47
    34FINRasti-Hyry (54)+12:14Veli-Matti Lhdesmki1:18:55
    35FINHyvinkn Ponteva (31)+12:39Janne Honkonen1:13:57
    36FINJrvenpn Palo (52)+12:53Ari Parviainen1:18:06
    37NORNydalens Skiklub (33)+13:01Stig Bjergaard1:19:52
    38FINPargas IF (27)+13:20Petter Rnnlf1:19:32
    39SWEIFK Liding OK (42)+13:26Hans Tarandi1:17:11
    40SWEHagaby GoIF (29)+13:33Ulf Magnusson1:17:12
    41NORNTHI 2 (26)+13:37Arvid Mlnvik1:13:06
    42FINEspoon Suunta (44)+13:40Markus Kaukonen1:18:51
    43SWEHestra IF (36)+13:55Gran Persson1:15:16
    44SWEStora Tuna IK 2 (48)+14:54Stefan Larsson1:18:41
    45SWELinkpings OK (28)+15:20Lars Svensson1:16:06
    46SWESvedalens AIK (64)+16:21Janne Eckerlid1:11:44
    47SWETullinge SK (32)+16:40Rikard Imark1:10:56
    48SWETrollhttans SOK (45)+16:47Peter Cederberg1:09:44
    49FINKauhajoen Karhu (69)+17:05Heikki Jokinen1:10:55
    50SWEJrfll OK (92)+18:02Bjrnar Gammelster1:12:32
    51NORStord T IL (57)+18:08Einar Martinsen1:12:37
    52NORAskoy OL (66)+18:11?1:12:05
    53SWEPAN/NOS Kristianstad (43)+18:16Jorgen Modig1:11:52
    54SWEGvle OK (40)+19:24Jerker Boman1:13:22
    55SWEIFK Sdertlje 2 (58)+19:28Anders Lindqvist1:13:55
    56FIN61 .Turun Suunnistajat (61)+19:29Erkki Hellsten1:20:51
    57FINOK77 (53)+19:46Mikael Donner1:14:24
    58FINRuokolahden Suunnistajat (56)+19:48Kosti Paunonen1:17:22
    59FINRastikarhut (46)+19:56Tapio Pysti1:14:11
    60FINLappeen Riento (68)+20:15Tonis Haldna1:13:57
    61FINKalevan Rasti 2 (78)+20:23Brje Vartiainen1:14:19
    62URSTallinnan Kalev (74)+20:37Are Leesik1:14:20
    63SWEOK Ravinen (47)+21:40Lars-Hkan Sandvik1:16:14
    64NORRingsaker OL (96)+22:07Frankie Boy Rudi1:15:39
    65FINOulun Tarmo (72)+22:20Panu Hyvnen1:15:05
    66SWEOK Tisaren (62)+22:24Per Bjorstrm1:16:18
    67NORIL Tyrving 2 (84)+22:30Johan Jessen1:16:04
    68SWEOK Orion (49)+22:37Mats Andersson1:16:05
    69FINPihkaniskat (98)+22:42Pekka Karinen1:16:35
    70FINOulun NMKYn Urheilijat (71)+22:46Kari Matikainen1:17:14
    71SWEOK Lammhult (86)+22:56Mikael Andersson1:16:53
    72SWEOK Stigen (88)+23:25Hans Samuelsson1:17:57
    73SWEGustavsbergs IF (90)+24:04Roger Hagelin1:18:10
    74FINIkaalisten Nouseva Voima 2 (81)+24:06Kari Hilo1:17:32
    75SWETby IS (106)+24:07Per-Arne Jengstrm1:10:38
    76FINRasti-Kurikka (77)+24:14Ari Koivuluoma1:11:12
    77SWEAvesta OK (55)+24:16Per Mrtensson1:11:24
    78SWETby SOK (97)+25:33Stefan Wittman1:32:53
    79FINPielaveden Sampo (63)+26:11Mika Ahola1:13:12
    80FINKangasalan Kisa (59)+26:29Ari Kuokkanen1:19:11
    81NORLillomarka OL (50)+27:48Sven-Erik Sgard1:14:51
    82SWEMalmby IF 2 (101)+27:53Mikael Lindqvist1:21:08
    83FINOK Orren (83)+27:58Ole Ahlroth1:14:41
    84NORFredrikstad SK (65)+28:04Knut E Karlsen1:21:44
    85SWEBredaryds SOK (70)+28:07Mikael Hanson1:20:34
    86SWEOK Skogsstjrnan (112)+28:21Ursan Larsson1:22:10
    87SWETolereds AIK (67)+28:39Wagnus Olssson1:20:45
    88SWEVnersborgs SK (94)+28:46Tommy Andersson1:23:12
    89FINOK Sdertrn (73)+28:55Bjrn Ove Pettersson1:23:12
    90FINKokkolan Suunnistajat (87)+29:05Eero Junkala1:16:09
    91FINTampereen Pyrint 2 (60)+29:07Reijo Bister1:15:36
    92URSRiikan Dynamo (79)+29:16Girts Vegeris1:17:51
    93FINHelsingin NMKY 2 (114)+29:40Jarmo Rnnqvist1:22:18
    94NORNydalens Skiklub 2 (108)+29:43Sturla Sotties1:21:18
    95SWESundsvalls OK 2 (95)+29:45Thomas Rex1:16:47
    96NORKongsberg OL (82)+30:07yvind Drage1:23:03
    97SWEIFK Gteborg (51)+30:20Odd Wallum1:10:18
    98SWEOK Hammaren (80)+31:17Johan Bywall1:25:28
    99FINKoo-Vee (89)+31:30Pekka Laine1:18:09
    100URSSojuztroyservice (99)+32:06Oleg Melnikov1:10:16
    101SWEOK Kolmrden (113)+32:47Johan Karlsson1:19:15
    102NORO-52 (75)+33:15Jon Nsdteben1:26:45
    103FINKalajokilaakson Oravan Pojat (148)+34:59Hannu Honkala1:14:47
    104FINOunasvaaran Hiihtoseura (91)+35:04Ari Korteniemi1:21:47
    105FINSuunta -941 2 (104)+35:04Jukka Kotamki1:21:57
    106FINHelsingin Suunnistajat 2 (103)+35:13Tuomas Tala1:21:49
    107SWEOL Chalmers (100)+35:19Mattias Eriksson1:17:35
    108SWEAlfta-sa OK (93)+35:31Stefan Carlsson1:21:51
    109SWELinkpings OK 2 (146)+35:49Magnus Albinsson1:13:01
    110SWEOK Vargen (116)+36:01Lars Vikstrm1:14:49
    111FINHiidenkiertjt 2 (109)+36:10Jari Tepponen1:17:16
    112FINKymin Suunnistajat (105)+36:11Ismo Suntio1:16:51
    113URSKobras OK (139)+36:15Vello Solna1:21:36
    114FINHmeenlinnan Suunnistajat (107)+36:18Niklas Bjrqvist1:13:36
    115SWEDomnarvets IF (125)+36:38Tommy Berggren1:29:45
    116FINKaustisen Pohjan-Veikot (150)+36:46Matti Kattilakoski1:15:25
    117SWEHJS-Vansbro OK (128)+37:13Alf Nordanbro1:16:04
    118NORNTHI 3 (118)+37:16Tore rseth1:17:10
    119SWEOK Norrtlje (159)+37:32Per Hultin1:17:36
    120SWESterbygdens OK (202)+37:35Olle Rnnols1:20:33
    121FINSuomussalmen Rasti (176)+37:44Kimmo Neuvonen1:24:18
    122FINIF Femman 2 (121)+37:46Kristian Knip1:30:38
    123SWETrollhttans SOK 2 (136)+38:50Tomas Andersson1:19:36
    124FINLahden Suunnistajat-37 2 (153)+39:17Petri Nieminen1:16:28
    125SWEOK Ravinen 2 (117)+39:20Stefan Olsson1:16:27
    126FINKalevan Rasti 3 (161)+39:21Kari Juvaste1:18:24
    127FINSuomusjrven Sisu (166)+39:22Pasi Nissil1:19:09
    128SWElvsby IF (189)+39:22Tomas Ulander1:16:19
    129SWEVsters SOK (120)+39:30Thomas Carlsson1:19:38
    130FINSuunta -941 3 (102)+39:39Jouko Jylh1:18:23
    131FINMesikmmenet (130)+39:42Jorma Saarinen1:19:21
    132SWErla IF 2 (137)+39:45Mats Livell1:18:15
    133FINBul Trms 1 Nor (135)+39:52Ingar Hals1:17:01
    134SWETullinge SK 2 (85)+39:56Tony Dalebrand1:14:04
    135SWEOK Hllen (129)+39:57Rune Svesnk1:20:00
    136FINIF Sibbo-Vargarna (192)+40:17Sune Sthl1:18:43
    137FINEspoon Suunta 2 (142)+40:19Henrik Palmen1:21:16
    138NORSandefjord OK (138)+40:20Knut Ivar Johansen1:21:24
    139SWEOK Tyr 2 (175)+40:25Peter Lindh1:18:56
    140FINJoutsenon Kullervo (123)+40:31Veikko Kovanen1:14:23
    141SWE173.Vittjrvs IK (173)+40:38Nils Johansson1:17:46
    142SWEOK Tisaren 2 (158)+40:39Fredrik Sundin1:18:16
    143FINPaimion Rasti (111)+40:46Janne Tranberg1:14:31
    144SWErl IF (119)+40:49Thomas Ljungkvist1:14:50
    145FINKauhajoen Karhu 2 (196)+40:51Esa Kangasmki1:15:24
    146SWENjurunda OK (149)+40:53Mattias Hjudahl1:19:20
    147SWEEksj SOK (169)+40:56Anders Edvardsson1:19:30
    148FINRastikarhut 2 (110)+41:01Jyrki Routsi1:33:55
    149NOROL Flaggtreff (152)+41:09Mads Nysen1:19:23
    150FINKeravan Urheilijat (131)+41:25Mika Honkasalo1:20:59
    151NOROL Trollelg (162)+41:29Eskil smul1:21:30
    152NOREiker OL (122)+41:35Vidar Elvekrok1:19:57
    153FINSippurasti (174)+41:40Lasse Kattelus1:19:07
    154SWEIFK Liding OK 3 (177)+41:44Per Jansson1:15:35
    155NORHalden SK 2 (256)+42:04Bent Joar Wang1:34:37
    156FINRasti-Lukko (145)+42:26Timo Torpo1:27:44
    157SWEStora Tuna IK 3 (178)+42:35Johan Lng1:16:16
    158SWESdertlje IF (151)+43:18Stefan Karlsson1:17:20
    159SWEIFK Liding OK 2 (127)+44:22Johan Alenius1:18:17
    160FINKouvolan Rasti-72 2 (170)+44:31Rauno Vanhalakka1:18:18
    161FINPohjankyrn Rasti (266)+44:49Petri Saari1:18:53
    162FINAkilles OK (115)+44:53Kenneth Ahlqvist1:18:53
    163FINKyrs-Rasti (132)+45:04Pertti Linnainmaa1:16:14
    164FINHelsingin Suunnistajat 3 (147)+45:14Sami Isoherranen1:23:12
    165SWEOK Milan (133)+45:37Tomas Guslursson1:22:58
    166FINLynx 2 (126)+46:01Ari Pallaspuro1:23:24
    167NORVerdal OK (168)+46:07Lars Hjelde1:20:00
    168FINRanuan Peura (165)+46:27Tero Kaakinen1:24:29
    169FINRiihimen Suunnistajat (212)+46:52Anssi Honkala1:22:33
    170NORStjrdals-Blink (243)+47:02Tor Skulborstad1:20:38
    171SWEKinnastrms SK (183)+47:24Fredrik Stensson1:20:27
    172NORSteinkjer OK (143)+48:00Morten Rannen1:21:46
    173SWEIK Hakarspojkarna 2 (124)+48:34Kurt Svensson1:23:46
    174SWEHelsingborgs SOK (160)+49:20Mikael hgren1:23:42
    175SWEOK Skuruhll (140)+49:22Tomas Sundstrm1:23:11
    176FINMikkelin Suunnistajat (171)+49:30Ilmo Weide1:23:03
    177SWEIK Hellas (155)+49:37?1:20:42
    178SWEPAN/NOS Kristianstad 2 (144)+49:42B-G Mnsson1:24:07
    179SWEFK Friskus (167)+49:48Mattias Nilsson1:30:38
    180FINHirvensalon Heitto (194)+49:58Kari Ojanen1:29:44
    181SWEStorviks IF (163)+51:12Gran Wikblom1:29:00
    182FINAngelniemen Ankkuri 2 (141)+52:02Ari Paganus1:26:29
    183SWEIF Thor (205)+52:48Johan Ohlstrm1:23:51
    184FINPihkaniskat 2 (154)+52:59Tapani Lindfors1:22:38
    185SWEGvle OK 2 (156)+53:19Lars Holmgrd1:31:34
    186SWELeksands OK 2 (191)+53:22Klas Pettersson1:26:42
    187SWEKjula-Stardard OK (182)+53:24Mats Andersson1:31:45
    188SWEOK Tor (200)+53:43Jrgen Johnsson1:23:18
    189SWEGrycksbo IF (187)+53:47Gran Ryman1:27:30
    190FINRuokolahden Suunnistajat 2 (185)+53:59Heikki Liukku1:28:17
    191FINLynx 3 (222)+55:36Janne Aumo1:29:35
    192SWEVsby OK (172)+55:54Bjrn Rundlf1:29:57
    193SWEOK sterker (234)+56:38Gran Johansson1:33:30
    194SWESOK Trans (211)+57:01Anders Wallerti1:35:41
    195FINMalax IF (232)+57:08Seppo Hartvik1:24:57
    196SWEOK Ravinen 3 (206)+57:09Gunnar Elveljung1:25:10
    197FINRasti-Jussit (157)+57:27Esa Huhtanen1:16:14
    198FINKajaanin Suunnistajat (193)+57:51Seppo Jrvinen1:25:58
    199SWEOK Djerf (164)+57:53Johan Ockborn1:19:36
    200NORModum OL (180)+57:57Nils Harald Raaen1:23:21
    Kaikki Seuraavat 200 >