jukola.com

    Nuorten Jukola 2005

    Tilanne viestiss 1. osuus vliaika 2,9 km

    1ESTOK Vru (65)17:30Lauri Sild17:30
    2FINYlistaron Kilpa-Veljet (76)+26Tuomo Istolahti17:56
    3FINValkeakosken Haka - HlS-E Y 3 (175)+27Leo Laakkonen17:57
    4FINKangasala SK (9)+29Topias Tiainen17:59
    5FINRajamen Rykmentti (10)+30Vili Niemi18:00
    6FINSK Pohjanthti (14)+32Vesa-Ville Vnnen18:02
    7FINIF Brahe (133)+36Daniel Stenlund18:06
    8SWEHagaby GoIF (11)+51Sebastian Mnsson18:21
    9SWEStora Tuna IK (24)+52Joakim Svensk18:22
    10FINJmsn Retki-Veikot (17)+53Juho Mntyl18:23
    11RUSNord West (54)+54Oleg Trushin18:24
    12SWEStora Tuna IK 2 (132)+56Gustav Eriksson18:26
    13FINIF Sibbo-Vargarna 2 (150)+59Daniel Blomster18:29
    14FINIF Sibbo-Vargarna (16)+1:04Pontus von Schoultz18:34
    15FINHiisirasti (41)+1:08Uku Rooni18:38
    16RUSNord West 2 (57)+1:10Alexander Belov18:40
    17FINDelta (5)+1:11Kalle Liukkonen18:41
    18SWEHagaby GoIF - OK Tisaren Y 2 (184)+1:12Jakob Wallenhammar18:42
    19RUSNorthern Wind (3)+1:15Pavel Petrov18:45
    20NORHalden SK (56)+1:16Hallvard Nordbrden18:46
    21FINIitin Pyrint Y (51)+1:18Niila Ahokas18:48
    22FINTampereen Pyrint (1)+1:19Eki Munukka18:49
    23SWETullinge SK 3 (94)+1:21Jonas Nordstrm18:51
    24FINDelta Y 4 (107)+1:22Jani Flaaming18:52
    25FINPohjankyrn Rasti (12)+1:24Samu Heiska18:54
    26FINOK Botnia (46)+1:25Jonathan Frjd18:55
    27FINAngelniemen Ankkuri (163)+1:25Mikko Siren18:55
    28FINIF Minken (152)+1:50Markus Nyholm19:20
    29FINMalax IF (68)+1:52Magnus Lfroth19:22
    30FINKokkolan Suunnistajat (48)+1:53Tuomas Hongell19:23
    31FINNavi (23)+1:55Antton Viljakainen19:25
    32FINKoo-Vee (18)+1:56Markus Sinijrvi19:26
    33FINIF Femman (15)+1:58Peter Sundelin19:28
    34FINKeravan Urheilijat (37)+1:59Santtu Sainio19:29
    35SWETullinge SK (64)+2:02Jonas Krrstrm19:32
    36FINLapuan Virki (13)+2:04Teemu Perl19:34
    37FINEspoon Suunta (19)+2:05Ville Kokkila19:35
    38FINTampereen Pyrint 2 (6)+2:07Lauri Kahila19:37
    39FINSippurasti (164)+2:11Jukka Tani19:41
    40FINKankaanpn Suunnistajat (165)+2:14Heikki Joensuu19:44
    41FINVakka-Rasti (153)+3:16Vesa Heikkil20:46
    42FINKuopion Suunnistajat (38)+3:27Jesse Ukkola20:57
    43ESTOK Ilves (98)+3:28Kenny Kivikas20:58
    44ESTOK Plva Kobras (78)+3:30Raido Mitt21:00
    45FINSuunnistajapankki Y (195)+3:32Olof Dahlgren21:02
    46FINValkeakosken Haka (8)+3:39Matti Takala21:09
    47FINLynx Y 2 (71)+3:43Pekka Iso-Markku21:13
    48FINSuunta-Sepot (148)+3:45Jussi Sepp21:15
    49FINOK Raseborg Y 2 (170)+3:47Peter Sderstrm21:17
    50SWEHagaby GoIF - OK Tisaren Y 4 (179)+3:49David Eriksson21:19
    51FINLammin Ski (90)+3:53Valtteri Virtanen21:23
    52FINJalasjrven Jalas (192)+3:55Kaisu Yli-Peltola21:25
    53FINLappeen Riento (105)+3:57Evgeni Ivanenko21:27
    54FINMS Parma 4 (25)+3:59Jesse Martelius21:29
    55FINPaimion Rasti (39)+4:04Tommi Reponen21:34
    56FINMS Parma (2)+4:06Olli Suonp21:36
    57FINLahden Suunnistajat -37 (35)+4:08Samu Sievl21:38
    58FINKangasala SK 2 (162)+4:16Anna Sippola21:46
    59FINRajamen Rykmentti 2 (72)+4:19Matias Peltoniemi21:49
    60FINTurun Suunnistajat (20)+4:31Tatu Piiroinen22:01
    61SWETumba-Mlarhjden OK Y 2 (87)+4:53Anders Bostrm22:23
    62ESTSRD SK (135)+5:29Sergei Rjabyshkin22:59
    63FINKuopion Suunnistajat 2 (50)+5:53Ville Keurulainen23:23
    64RUSNorthern Wind 2 (4)+5:55Alexey Shifrin23:25
    65FINTampereen Pyrint 4 (67)+5:55Sara Huhtanen23:25
    66FINTampereen Pyrint 3 (36)+5:57Ellu Munukka23:27
    67FINOlavin Rasti (171)+5:59Mikko Hglund23:29
    68FINSuunta Jyvskyl (44)+6:01Hannu Saarivaara23:31
    69FINLapin Veikot (154)+6:02Kalle Onnela23:32
    70SWEOK Tisaren (194)+6:02Jossan Aronsson23:32
    71FINTurun Suunnistajat 2 (88)+6:05Lauri Lappalainen23:35
    72FINRasti-Kurikka (147)+6:07Niko Koskela23:37
    73FINNavi 2 (73)+6:09Jani Leikas23:39
    74FINHiisirasti 2 (45)+6:11Juha Erkkil23:41
    75FINKauhajoen Karhu Y (156)+6:14Janne Hoppendorf23:44
    76FINJmsn Retki-Veikot - JRV Y 2 (63)+6:15Teemu Vuorenp23:45
    77FINLahden Suunnistajat -37 2 (89)+6:15Markus Palo23:45
    78FINLynx (7)+6:17Niklas Paganus23:47
    79FINEspoon Suunta 2 (58)+6:18Oskari Mikkola23:48
    80ESTOK Ilves 2 (109)+6:35Kaido Lepik24:05
    81FINKalevan Rasti 2 (101)+6:39Lauri Salomaa24:09
    82SWEKping-Kolsva OK (116)+6:41John Hedlund24:11
    83FINKoo-Vee 2 (69)+6:43Santeri Valkamo24:13
    84FINRastikarhut (28)+6:47Jukka-Pekka Seppnen24:17
    85FINRaja-Karjalan Suunnistaja Y 2 (119)+6:48Joni Hirvikallio24:18
    86SWEKping-Kolsva OK Y 2 (186)+6:52Daniel Hallbck24:22
    87FINJalasjrven Jalas Y 2 (193)+6:54Eero Ala-Kasari24:24
    88FINRajamen Rykmentti 3 (125)+6:56Miika Suominen24:26
    89FINHelsingin Suunnistajat (49)+6:57Antti Piril24:27
    90FINVaasan Suunnistajat (161)+7:02Mikko Lehtineva24:32
    91FINRasTiimi (75)+7:06Jaakko Krki24:36
    92SWEStora Tuna IK 3 (113)+7:07Staffan Berggren24:37
    93FINTuusulan Voima-Veikot (77)+7:11Juha Mnkrl24:41
    94FINPargas IF (151)+7:13Tobias Henriksson24:43
    95FINPihkaniskat (189)+7:15Niko Olin24:45
    96FINKangasala SK 4 (127)+7:18Kristian Kannus24:48
    97RUSNorthern Wind 3 (31)+7:32Alexander Olianich25:02
    98FINHauhon Sisu (160)+7:39Ilari Jalli25:09
    99FINRaja-Karjalan Suunnistajat (52)+7:41Aaro Nurmiainen25:11
    100FINSuunnistajapankki Y 3 (197)+7:43Dmitry Polyakov25:13
    101FINKajaanin Suunnistajat (188)+7:44Teemu Kernen25:14
    102SWEStora Tuna IK 4 (26)+7:45Johan Lwegren25:15
    103FINVehkalahden Veikot (103)+7:49Atte Salojrvi25:19
    104FINIF Sibbo-Vargarna 3 (128)+7:51Lars-Olof Sjholm25:21
    105FINKeravan Urheilijat 2 (126)+7:53Juuso Matikainen25:23
    106FINSuunta Jurva (93)+7:54Teemu Lepp25:24
    107FINPohjois-Satakunta (27)+7:54Jyrki Mikkola25:24
    108FINIF Femman 2 (117)+7:57Patrick Kronberg25:27
    109FINHiisirasti Y 3 (178)+7:59Sami Valtonen25:29
    110FINOK Raseborg (104)+8:00Niklas Wickholm25:30
    111FINJoutsenon Kullervo - SK V Y (70)+8:03Toni Borgstrm25:33
    112SWESnttringe SK - OK Sdert Y (180)+8:04Stefan Bjurster25:34
    113FINLounais-Hmeen Rasti (29)+8:06Oskari Raiskio25:36
    114SWETumba-Mlarhjden OK (40)+8:08Markus Fredlund25:38
    115FINValkeakosken Haka 2 (33)+8:09Jukka Sappinen25:39
    116ESTOK Vru 2 (137)+8:12Hannes Timmi25:42
    117FINMS Parma 3 (42)+8:15Juuso Sahla25:45
    118SWETullinge SK 2 (142)+8:15Johan Krrstrm25:45
    119FINRastivarsat (120)+8:16Sanni Lepola25:46
    120FINSiikaisten Sisu (143)+8:25Kalle Peltomki25:55
    121FINKalevan Rasti (22)+8:30Ville Nyknen26:00
    122FINHelsingin Suunnistajat 3 (146)+8:42Jaakko Timo26:12
    123FINIK Kronan (106)+8:45Ida-Marie Skogvik26:15
    124SWESnttringe SK - OK Sdert Y 2 (187)+8:47Patrik Nilsson26:17
    125SWEVsters SOK (32)+8:49Oskar Mikaelsson26:19
    126ESTOK Plva Kobras 2 (100)+8:51Helena Heinvli26:21
    127FINKeuruun Kisailijat (43)+8:54Tomas Lehtomki26:24
    128FINLapuan Virki 2 (55)+8:56Ville Sorvisto26:26
    129FINSuunta Jyvskyl - IPR - Y 2 (118)+8:58Konsta Lehto26:28
    130FINSiikaisten Sisu - Pohjois Y 2 (183)+9:00Juho Isokallio26:30
    131FINKuopion Suunnistajat 3 (110)+9:01Marko Sajaniemi26:31
    132FINMntsln Urheilijat (81)+9:03Tapani Mkinen26:33
    133SWEVsters SOK 2 (139)+9:05Alexander Fax26:35
    134FINRasti-Nokia (79)+9:08Ville Uosukainen26:38
    135FINTampereen Pyrint 5 (83)+9:59Otto Niemi27:29
    136FINRasti-Pielinen (136)+10:02Antti Karjalainen27:32
    137FINKyrs-Rasti (99)+10:05Olli Suonurmi27:35
    138FINEspoon Suunta 3 (130)+10:09Jenni Simola27:39
    139FINLaitasaaren Veto (53)+10:14Maarit Nummi27:44
    140FINMS Parma Y 5 (115)+10:16Niko Ritakallio27:46
    141FINSinkki-Sepot (85)+10:19Topi Haataja27:49
    142FINIt-Hmeen Rasti (60)+10:20Markus Salminen27:50
    143FINRasti-Jussit (21)+10:22Matti Luuri27:52
    144FINIsot Hipot (34)+10:24Timo Ritakallio27:54
    145FINKuortaneen Kunto (95)+10:27Tiina Ylinen27:57
    146FINOK Orient (74)+10:28Mrten Bckman27:58
    147FINTampereen Pyrint 6 (114)+10:31Eero Kahila28:01
    148FINTampereen Pyrint 7 (157)+10:32Markus Stolze28:02
    149FINSaarijrven Pullistus (102)+10:33Mikko Truhponen28:03
    150FINLounais-Hmeen Rasti 2 (122)+10:36Jarno Halme28:06
    151FINLoimaan Jankko Y (191)+10:37Matti Savo28:07
    152FINSaarijrven Pullistus 2 (129)+10:40Ari-Matti Niemi28:10
    153FINAngelniemen Ankkuri 2 (172)+10:42Santtu Kivel28:12
    154FINKokkolan Suunnistajat 2 (121)+10:44Matti Hiironen28:14
    155FINMS Parma Y 2 (92)+10:44Aleksi Salonen28:14
    156FINRasti-Jussit Y 2 (86)+10:46Jussi Uitto28:16
    157FINRajamen Rykmentti Y 4 (176)+10:49Janne Lhdekorpi28:19
    158FINKuusamon Er-Veikot (149)+10:50Elina Mtt28:20
    159FINPaimion Rasti 3 (177)+10:53Iiro Lintula28:23
    160FINKaustisen Pohjan-Veikot Y (66)+10:56Elias Ali-Haapala28:26
    161FINKeravan Urheilijat 3 (167)+10:59Antti Sirainen28:29
    162FINKeuruun Kisailijat 2 (108)+11:00Juuso Maskonen28:30
    163FINNavi 3 (123)+11:01Eero Pajunen28:31
    164FINPaimion Rasti 2 (97)+11:03Mikko Ranta28:33
    165SWEVsters SOK 3 (141)+11:05sa Holmgren28:35
    166FINDelta 2 (30)+11:07Kalle Susi28:37
    167FINSuunnistajapankki Y 2 (196)+11:07Fedor Merenkov28:37
    168FINNivalan Urheilijat (112)+11:11Elina Nuolioja28:41
    169FINTurun Suunnistajat - Yln Y 3 (166)+11:13Kalle-Ville Salminen28:43
    170FINKrkln Kisa-Veikot Y (80)+11:17Kirsi Sipil28:47
    171FINKuopion Suunnistajat 4 (131)+11:25Ville Heinonen28:55
    172FINVakka-Rasti 2 (169)+11:27Martti Luotonen28:57
    173FINDelta 3 (84)+11:31Joni Salo29:01
    174SWEStora Tuna IK - OK Vru Y 5 (185)+11:36Eerik Olesk29:06
    175FINTampereen Pyrint 8 (155)+11:39Jussi Kivel29:09
    176FINSomeron Esa Y 2 (140)+11:44Lotta Laakso29:14
    177FINRasti-Kurikka 2 (159)+11:58Joni Lehtola29:28
    178FINKoo-Vee 3 (174)+12:06Mikko Polvi29:36
    179FINIF Femman 3 (138)+12:13Emelie Knipstrm29:43
    180FINPihkaniskat - Rastikarhut Y 2 (190)+12:18Misa Kekkinen29:48
    181FINRastikarhut 2 (158)+12:30Henri Aalto30:00
    182FINIsnnt Y (59)+12:33Seppo Sattilainen30:03
    183FINKyrs-Rasti 2 (124)+14:47Inka Tienari32:17
    184FINIkaalisten Nouseva Voima (62)+14:52Kalle Mkel32:22
    185FINEura-Kauttuan Urheilijat (182)+17:05Jenni Lintunen34:35
    186FINKoo-Vee 4 (145)+17:25Juha-Matti Jansson34:55
    187FINKangasala SK 3 (111)+17:34Reetta Kaikkonen35:04
    188FINSuunta-Sepot - LoisKeuKys Y 2 (173)+19:29Mika Kemppi36:59
    189FINKyrs-Rasti 3 (168)+22:00Hanni Sarvijrvi39:30
    190FINIF Sibbo-Vargarna - OK Or Y 4 (134)+22:08Erica kermarck39:38