jukola.com

    Nuorten Jukola 2005

    Tilanne viestiss 2. osuus vliaika 2,9 km

    1SWEHagaby GoIF (11)43:31Viktor Larsson18:54
    2SWEHagaby GoIF - OK Tisaren Y 2 (184)+1:23Fredrik Larsson19:28
    3RUSNorthern Wind (3)+1:39Petr Zaslonkin19:39
    4FINSK Pohjanthti (14)+1:41Sampo Rahko20:39
    5FINDelta (5)+1:44Jaakko Laine20:01
    6FINKangasala SK (9)+1:49Mikko Hlli20:15
    7FINRajamen Rykmentti (10)+1:49Lauri Lehtinen21:05
    8FINJmsn Retki-Veikot (17)+1:54Miikka Virtanen20:05
    9NORHalden SK (56)+1:59Andersen Brd Hauan20:23
    10FINIF Femman (15)+2:01Viktor Lvdahl18:38
    11FINIF Sibbo-Vargarna (16)+2:14Sebastian Merihein20:23
    12FINNavi (23)+2:54Juha Hyyrylinen19:44
    13FINKankaanpn Suunnistajat (165)+2:56Elmeri Juura19:55
    14ESTOK Plva Kobras (78)+3:00Kaspar Kork19:45
    15FINKoo-Vee (18)+3:01Juho Westerlund19:49
    16SWEStora Tuna IK (24)+3:05Erik Blomgren21:54
    17FINIF Brahe (133)+3:07Fredrik Lnnqvist22:11
    18ESTOK Vru (65)+3:11Jonatan Karjus23:19
    19RUSNord West (54)+3:12Aleksej Novokshenov22:09
    20FINIitin Pyrint Y (51)+3:14Katja Vanhalakka21:35
    21FINHiisirasti (41)+3:19Eetu Moisio21:35
    22FINValkeakosken Haka (8)+3:26Rasmus Alen19:41
    23FINTampereen Pyrint 2 (6)+4:23Juuso Jutila21:57
    24FINIF Minken (152)+4:29Filip Brunell21:11
    25FINKuopion Suunnistajat (38)+4:31Petri Sonninen20:43
    26FINIF Sibbo-Vargarna 2 (150)+4:42Joakim Sthl23:16
    27FINEspoon Suunta (19)+5:29Antti Honkimaa22:24
    28FINLahden Suunnistajat -37 (35)+5:35Matti Valonen19:25
    29FINSippurasti (164)+5:39Topi Puhakka22:31
    30FINMalax IF (68)+6:14Jani Hartvik22:57
    31SWETullinge SK 3 (94)+6:17Beatrice Khler24:36
    32FINLynx (7)+6:21Tuomas Metsl18:42
    33FINPohjankyrn Rasti (12)+6:28Toni Saari24:04
    34FINVakka-Rasti (153)+6:30Ilkka Penttil22:48
    35FINTurun Suunnistajat (20)+6:36Mikko Huhtinen20:30
    36FINValkeakosken Haka - HlS-E Y 3 (175)+6:39Juuso Ruotsalainen26:03
    37FINMS Parma (2)+7:17Sami Hmlinen20:47
    38FINKangasala SK 2 (162)+7:21Maija Ojanen20:43
    39FINJalasjrven Jalas (192)+7:23Antti Virnala20:43
    40SWETullinge SK (64)+7:32Emelie Pettersson23:19
    41FINTampereen Pyrint 3 (36)+7:38Elias Ylnen20:31
    42FINSuunta Jyvskyl (44)+7:41Juho Mtt20:21
    43SWEOK Tisaren (194)+7:44Marre Sand20:03
    44FINTampereen Pyrint (1)+7:46Jussi Reijonen25:48
    45FINTampereen Pyrint 4 (67)+7:48Mikko Haikonen19:55
    46FINLammin Ski (90)+7:50Henri Eloranta21:17
    47FINLahden Suunnistajat -37 2 (89)+7:52Topi Penttinen20:53
    48FINKokkolan Suunnistajat (48)+7:53Petteri Rantala25:26
    49RUSNord West 2 (57)+7:55Igor Dementiev25:33
    50FINLapin Veikot (154)+7:57Johannes Turunen21:05
    51ESTOK Ilves (98)+8:00Sven Oras21:03
    52SWEHagaby GoIF - OK Tisaren Y 4 (179)+8:05Gustav Blomgren22:32
    53FINLapuan Virki (13)+8:06Ari-Pekka Joensuu25:05
    54FINLappeen Riento (105)+8:08Ville Saikko21:05
    55FINPaimion Rasti (39)+8:38Janne Nieminen22:09
    56FINKeravan Urheilijat (37)+8:46Lauri Launonen25:32
    57FINRasti-Kurikka (147)+8:55Hanna Alanen21:57
    58SWEKping-Kolsva OK (116)+9:03Simon Hedlund22:09
    59FINVehkalahden Veikot (103)+9:09Sari Nurmela20:32
    60FINAngelniemen Ankkuri (163)+9:23Matleena Kukkonen26:12
    61FINOlavin Rasti (171)+9:59Kari-Jussi Korhonen22:54
    62NORHalden SK 2 (61)+10:01Mats Nordbrden23:01
    63FINSuunta-Sepot (148)+10:11Kaisa Lylynper23:23
    64FINRasTiimi (75)+10:15Rauli Koskela21:48
    65FINLynx Y 2 (71)+10:16Antti-Pekka Leskinen24:57
    66SWEKping-Kolsva OK Y 2 (186)+10:17Eric Englf21:21
    67FINTuusulan Voima-Veikot (77)+10:23Miikka Pohja21:43
    68SWETumba-Mlarhjden OK Y 2 (87)+10:24Anders Karlsson23:55
    69FINMS Parma 4 (25)+10:25Susanna Hnti26:14
    70SWEStora Tuna IK 3 (113)+10:52Emil Alexandersson22:26
    71FINOK Orient (74)+10:55Otto Simosas20:03
    72FINHelsingin Suunnistajat (49)+10:56Taneli Salo21:15
    73SWESnttringe SK - OK Sdert Y (180)+10:56Niels Hedberg21:12
    74FINSuunnistajapankki Y (195)+11:25Mathias Mattsson27:49
    75FINRaja-Karjalan Suunnistaja Y 2 (119)+11:34Tommi Vanhoja21:54
    76FINIt-Hmeen Rasti (60)+12:15Tuomo Lahtinen20:48
    77FINPihkaniskat (189)+12:19Henri Lommi23:24
    78SWEVsters SOK (32)+12:23Johan Lindstrm22:26
    79FINKeuruun Kisailijat (43)+12:29Peter Virkalahti22:29
    80FINSuunta Jurva (93)+13:08Niko Latva22:07
    81FINSuunta Jyvskyl - IPR - Y 2 (118)+13:15Eeli Viholainen22:57
    82SWEStora Tuna IK 4 (26)+13:19Pelle Nordfors23:55
    83SWETullinge SK 2 (142)+13:22Elin Strm21:48
    84FINKalevan Rasti (22)+13:24Riku Partanen23:24
    85FINValkeakosken Haka 2 (33)+13:24Antti Hiltunen22:29
    86FINRajamen Rykmentti 3 (125)+13:26Aapo Aaltio24:13
    87FINLapuan Virki 2 (55)+13:28Ville Varjonen23:01
    88FINJoutsenon Kullervo - SK V Y (70)+13:29Joonas Hyvttinen23:59
    89FINLounais-Hmeen Rasti (29)+13:31Juha Jskelinen23:30
    90FINSiikaisten Sisu (143)+13:31Akseli Hirvikoski23:47
    91ESTSRD SK (135)+13:34Konstantin Korotkov26:55
    92FINSuunnistajapankki Y 3 (197)+13:36Carl Widstrand24:36
    93RUSNorthern Wind 3 (31)+13:38Ekaterina Evsina24:28
    94FINKangasala SK 4 (127)+13:39Lassi Tanskanen24:51
    95FINHelsingin Suunnistajat 2 (91)+13:41Attila Molnar23:27
    96FINKalevan Rasti 2 (101)+13:47Timo Kortelainen26:07
    97FINIF Femman 2 (117)+13:49Pontus Strandberg23:31
    98FINKuopion Suunnistajat 2 (50)+13:53Arttu Jetsonen26:47
    99FINEspoon Suunta 2 (58)+13:56Leena Linjama26:49
    100FINKyrs-Rasti (99)+14:10Lauri Linnainmaa22:10
    101FINKoo-Vee 2 (69)+14:16Samuel Jrvinen25:23
    102FINRastikarhut (28)+14:20Karri Koivuniemi25:34
    103FINNavi 2 (73)+14:22Kasperi Hurri27:06
    104FINSomeron Esa (96)+14:23Jaakko Vlttil21:42
    105FINPargas IF (151)+14:26Viljam Liljeroth25:13
    106FINRasti-Jussit (21)+14:27Jesse Pulli21:55
    107FINSaarijrven Pullistus (102)+14:30Airi Vuorinen22:58
    108FINRaja-Karjalan Suunnistajat (52)+14:36Anna-Reetta Juvonen25:47
    109FINRasti-Nokia (79)+14:39Johanna Jrvenp23:07
    110ESTOK Ilves 2 (109)+14:48Ott-Kaarel Kalm24:40
    111FINKajaanin Suunnistajat (188)+14:51Reetta Hmlinen25:52
    112ESTOK Vru 2 (137)+14:56Artur Nevinski25:11
    113FINKeravan Urheilijat 2 (126)+14:58Oskari Pekkala25:02
    114FINTurun Suunnistajat 2 (88)+15:00Viljami Saloranta27:38
    115FINIsot Hipot (34)+16:02Aarno Helkkula23:33
    116FINOK Raseborg (104)+16:08Viktor Bck26:59
    117FINAsikkalan Raikas (144)+16:16Juhani Humpila24:20
    118FINHauhon Sisu (160)+16:22Tuomas Makkonen27:04
    119FINRajamen Rykmentti Y 4 (176)+16:29Samuli Sijl23:21
    120SWETumba-Mlarhjden OK (40)+16:30Jenny Asztalos26:18
    121FINIF Sibbo-Vargarna 3 (128)+16:32Kasper Snickars24:49
    122FINSK Pohjanthti 2 (82)+16:33Jussi Parkkinen24:57
    123FINPaimion Rasti 2 (97)+16:54Juho Summa24:04
    124ESTOK Plva Kobras 2 (100)+16:59Triin Aedme25:42
    125FINPohjois-Satakunta (27)+17:03Ristomatti Hakola28:08
    126FINDelta Y 4 (107)+17:16Pyry Patinen33:30
    127FINEspoon Suunta 3 (130)+17:50Heikki Ruotsalainen25:11
    128FINTampereen Pyrint 5 (83)+17:57Ida-Maria Otonkorpi26:36
    129FINDelta 2 (30)+17:59Tuomas Viirto25:22
    130FINSiikaisten Sisu - Pohjois Y 2 (183)+18:05Mikko Harju25:29
    131FINRasti-Pielinen (136)+18:11Suvi Hyvnen27:10
    132SWESnttringe SK - OK Sdert Y 2 (187)+18:15Bjrn Holgersson27:42
    133FINLaitasaaren Veto (53)+19:02Satu Vyrynen26:22
    134FINKeuruun Kisailijat 2 (108)+20:41Ismo Sillanp27:35
    135FINMS Parma 3 (42)+20:48Henna Niemi30:03
    136FINHelsingin Suunnistajat 3 (146)+21:05Eemeli Manner29:14
    137FINIK Kronan (106)+21:25Elin Skutnabba30:35
    138FINRastivarsat (120)+21:29Tommi Leirimaa31:16
    139FINJalasjrven Jalas Y 2 (193)+21:35Hanna Ala-Kasari31:42
    140FINMntsln Urheilijat (81)+21:55Hermanni Latvala30:48
    141FINTampereen Pyrint 6 (114)+22:01Henri Kontoniemi29:34
    142FINAngelniemen Ankkuri 2 (172)+22:03Tomi Koskela28:51
    143FINLoimaan Jankko Y (191)+22:13Mauri Kurppa28:48
    144FINKuopion Suunnistajat 3 (110)+22:17Katariina Karjalainen29:44
    145FINKeravan Urheilijat 3 (167)+22:34Tarmo Wahstrm28:53
    146FINSinkki-Sepot (85)+22:36Tiina Alanen31:34
    147FINKauhajoen Karhu Y (156)+22:45Erja Rinta-Halkola32:43
    148SWEVsters SOK 3 (141)+22:52Sofie Wetter29:17
    149FINKrkln Kisa-Veikot Y (80)+22:53Kare Kaskinen29:03
    150FINSuunnistajapankki Y 2 (196)+23:47Pauli Patinen27:21
    151FINOK Raseborg Y 2 (170)+23:53Charlotta Lkstrm39:40
    152FINTampereen Pyrint 8 (155)+24:06Laura Jaatinen31:32
    153FINHiisirasti Y 3 (178)+24:46Ville Hacklin34:40
    154FINHiisirasti 2 (45)+25:24Eero Turto37:50
    155SWEStora Tuna IK - OK Vru Y 5 (185)+26:33Tauri Tugais30:48
    156FINKuopion Suunnistajat 4 (131)+26:43Petro Oravalahti32:27
    157FINDelta 3 (84)+26:49Jaana Palo32:17
    158FINKangasala SK 3 (111)+26:55Riikka Kaikkonen26:24
    159FINVakka-Rasti 2 (169)+27:05Satu Vironen32:26
    160FINKuusamon Er-Veikot (149)+27:18Sanna Pitknen33:51
    161FINOriveden Ponnistus (47)+28:30Teppo Salminen39:28
    162FINKoo-Vee 3 (174)+28:47Esa Saarinen30:55
    163FINNavi 3 (123)+28:55Teemu Pajunen33:58
    164FINKyrs-Rasti 2 (124)+29:30Heikki Viilo29:04
    165FINMS Parma Y 5 (115)+29:41Maiju Mki37:56
    166FINNivalan Urheilijat (112)+30:45Mari-Pauliina Kaarlela37:29
    167FINVaasan Suunnistajat (161)+31:19Antti Lehtineva41:56
    168FINEura-Kauttuan Urheilijat (182)+32:03Iida Reiman31:02
    169FINSomeron Esa Y 2 (140)+32:10Riitta Koistinen35:25
    170FINJmsn Retki-Veikot - JRV Y 2 (63)+32:20Aki Peltola43:57
    171FINKokkolan Suunnistajat 2 (121)+33:03Miia Pivrinta40:38
    172FINKuortaneen Kunto (95)+33:07Pauli Patinen39:35
    173FINIsnnt Y (59)+34:23Antti Mustonen37:51
    174FINIkaalisten Nouseva Voima (62)+35:35Kalervo Mkel36:31
    175FINPaimion Rasti 3 (177)+37:39Teemu Salo43:22
    176FINRasti-Kurikka 2 (159)+37:51Henri Rinta-Piirto42:01
    177SWEVsters SOK 2 (139)+38:03Kristoffer Arnesson46:08
    178FINSaarijrven Pullistus 2 (129)+38:08Muittari Joona45:05
    179FINIF Femman 3 (138)+38:27Anna Ahlns39:30
    180FINPihkaniskat - Rastikarhut Y 2 (190)+38:34Kirill Savolainen40:50
    181FINLounais-Hmeen Rasti 2 (122)+38:45Liisi Pietil45:04
    182FINKoo-Vee 4 (145)+38:47Vilma Multisilta38:55
    183FINTurun Suunnistajat - Yln Y 3 (166)+38:49Rasmus Amper45:51
    184FINKaustisen Pohjan-Veikot Y (66)+39:03Heidi Paavola45:55
    185FINRasti-Jussit Y 2 (86)+44:18Antti-Pekka Valli48:25
    186FINIF Sibbo-Vargarna - OK Or Y 4 (134)+44:27Filip Nyholm36:23
    187FINRastikarhut 2 (158)+44:40Jonne Mkinen48:32
    188FINSuunta-Sepot - LoisKeuKys Y 2 (173)+45:55Antti Rantala39:40
    189FINTampereen Pyrint 7 (157)+59:58Janita Keskinen1:07:30
    190FINKyrs-Rasti 3 (168)+1:03:55Jenna Jyrinki56:08