jukola.com

    Jukola 1985, Venlojen Viesti

    Resultat

    Förening  och
    Bästa  
      Akilles OK
      Almby IK
      Angelniemen Ankkuri
      Arboga OK
      Asikkalan Raikas
      Asker SK
      Auran Vannas
      Avesta OK
      Bromma OK
      Eidsvoll Ol
      Enebybergs IF
      Enköpings AIF
      Enon Kisa-Pojat
      Epilän Esa
      Eräpirkat
      Espoon Rasti
      Fet OL
      Finspångs AIK
      Fredrikstads SK
      Freidig SK
      Frösö IF
      Gamlakarleby IF
      Gjerdrum OL
      Gotlands Bro OK
      Gävle OK
      Haagan Terä
      Hagaby GoIF
      Halden SK
      Haminan Tarmo
      Hartolan Voima
      Hauhon Sisu
      Haukiputaan Heitto
      Haukiputaan Veikot
      Hedströmmen OK
      Heinolan Isku
      Helsingin Jyry
      Helsingin Poliisi-Voimailijat
      Helsingin Suunnistajat
      Helsingin Työv. Hiihtäjät
      Hiidenkiertäjät
      Hirvensalon Heitto
      Hyvinkään Ponteva
      Hyvinkään Rasti
      Hämeenlinnan Suunnistajat
      Hämeenlinnan Tarmo
      IF Brahe
      IF Femman
      IF Hagen
      IF Minken
      IF Sturla
      IF Tjalve
      IFK Hedemora
      IFK Lidingö
      IFK Mora
      IFK Södertälje
      IFK Tumba
      Iisu
      IK Falken
      IK Fyris
      IK Hakarpspojkarna
      IK Hellas
      IK Kronan
      IK Örnen
      Ikaalisten Nouseva Voima
      IL Tyrving
      Imatran Suunnistajat
      Insjöns IF
      Istrums SK
      Itä-Päijänteen Rasti
      Joutsenon Kullervo
      Jyväskylän Kisa-Toverit
      Jämsän Retki-Veikot
      Järfälla OK
      Järla IF
      Järvenpään Palo
      Kajaanin Suunnistajat
      Kalevan Rasti
      Kangasalan Kisa
      Kankaanpään Suunnistajat
      Kankaantaan Kisa
      Karjaan Ura
      Karkkilan Pojat
      Karkkilan Urheilijat
      Kaustisen Pohjan-Veikot
      Kensu
      Keravan Urheilijat
      Kesälahden Urheilijat
      Keuruun Kisailijat
      KFUM Orientering
      Kils OK
      Kimito SF
      Kiukaisten Urheilijat
      Kiukaisten Urheilijat I/Tuumin
      Kokemäen Kova-Väki
      Kokkolan Suunnistajat
      Kolsva IF
      Koovee
      Korsnäs IF
      Kortesjärven Järvi-Veikot
      Kouvolan Rasti-72
      Kovlands IF
      Kuhmon Peurat
      Kuopion Suunnistajat
      Kuortaneen Kunto
      Kuusamon Erä-Veikot
      Kuusankosken Urheiluseura
      Kvarnsvedens GoIF
      Kymin Suunnistajat
      Lahden Suunnistajat-37
      Lahden Taimi
      Laihian Liitto-Urheilijat
      Lammin Säkiä
      Lappajärven Veikot
      Lappeen Riento
      Leppävaaran Sisu
      Liedon Parma
      Linköpings OK
      Lohimaan Rasti
      Ludvika OK
      Lyn
      Lynx
      Länsi-Lavian Loiske
      Länsi-Uudenmaan Suunnist.
      Löten OL
      Maarian Mahti
      Majornas IK
      Malmby IF
      Matinkylän Akilles
      Mesikämmenet
      Mikkelin Suunnistajat
      Modum OL
      Mynämäen Suunnistajat -52
      Mälarhöjdens IK
      Nationalteam Tch
      Nivalan Urheilijat
      Norrköpings AIS
      Nurmeksen Sepot
      Nydalens Skiklub
      Nyköpings OK
      Närpes OK
      OK Av 1952
      OK Hedströmmen
      OK Hällen
      OK Järven
      OK Kristina
      OK Kåre
      OK Landehof
      OK Njudung
      OK Pan-Önos
      OK Ravinen
      OK Renen
      OK Skogsfalken
      OK Terjärv
      OK Tyr
      OK Vargen
      OK Österåker
      OK77
      OL Flaggtreff
      OL Nordpil
      OL Trollelg
      Olavin Rasti
      Oulun Suunnistajat
      Ounasvaaran Hiihtoseura
      Outokummun Partio
      Paimion Urheilijat
      Pargas IF
      Pelson Suo-Pojat
      Perttelin Peikot
      Petäjäveden Petäjäiset
      Pieksämäen Veikot
      Pihkaniskat
      Pihtiputaan Tuisku
      Piikkiön Karhu
      Piikkiön Kehitys
      Pohjankyrön Rasti
      Porin Pyrintö
      Porsgrun OL
      Posion Pyrintö
      Rajamäen Rykmentti
      Ranuan Peura
      Rasti-Hyry
      Rasti-Jussit
      Rasti-Kurikka
      Rasti-Lukko
      Rasti-Vihti
      Rastihaukat
      Rastikarhut
      Rastiketut
      Rastivarsat
      Rauman Työväen Urh.
      Reima -34
      Rembo IK
      Riihimäen Suunnistajat
      Rimbo SOK
      Rotebro IS
      Ruokolahden Suunnistajat
      Rånäs OK
      Saarijärven Pullistus
      Saloisten Reipas
      Salon Viesti
      Salon Vilpas
      Sarpsborg OL
      Savitaipaleen Urheilijat
      Siilin Rasti
      Simpeleen Urheilijat
      Sipoon Nousu
      Sippurasti
      Skarpnäcks OL
      Skogsluffarnas OK
      Snättringe SK
      SOK Viljan
      Stora Tuna IK
      Storviks IF
      Sundsvalls OK
      Suomusjärven Sisu
      Surahammars SOK
      Suunta -57
      Suunta-Sepot
      Suunta-Veikot
      Säffle OK
      Söderhamns OK
      Södertälje IF
      Tampereen Pyrintö
      Tampereen Yritys
      Tapanilan Tarmo
      Tarpian Suunta
      Tarvasjoen Urheilijat
      Tierps SOK
      Trollhättans SOK
      Tullinge SK
      Tunafors SK
      Turebergs IF
      Turun Suunnistajat
      Turun Visat
      Tuusniemen Tempaus
      Tyresö SOK
      Täby SOK
      Urjalan Urheilijat
      Utby IK
      Vaajakosken Terä
      Vaasan Suunnistajat
      Vakka-Rasti
      Valbo AIF
      Valkeakosken Haka
      Vehkalahden Veikot
      Viitasaaren Suunta
      Väsby OK
      Västerås OK
      Vörå IF
      XYZ
      Ylivieskan Kuula
      Ylämaan Pyrkijät
      Ylöjärven Urheilijat
      Åby SOK
      Ähtärin Urheilijat
      Älvdalens IF
      Älvsby IF
      Älvsjö-Örby OK
      Ärla IF
    Utvalda föreningar och
    
    
     | < Tävlingens ramsida | << Andra tävlingar | Feedback | Sökning från resultat | www.jukola.com | 
    :