jukola.com

    Lappee-Jukola 2016, Venlojen Viesti

    Resultat

    Region i Finland / land  och
    Media  och
    Förening  och
    Bästa  
    Etelä-Pohjanmaa
      Alajärven Ankkurit
      Atria
      Ei ihan Suju
      Harhailevat HHS-hiihtäjät
      Jalasjärven Jalas
      Kauhajoen Karhu
      Kauhavan Wisa
      Kortesjärven Järvi-Veikot
      Kuortaneen Kunto
      Laihian Luja
      Lapuan Virkiä
      Pohjankyrön Rasti
      Rasti-Jussit
      Rasti-Kurikka
      Rastiketut
      Suunnaton suku
      Suunta Jurva
      Teuvan Rivakka
      Tukki naiset
      Vaasan Suunnistajat
      Vähäkyrön Viesti
      Ylistaron Kilpa-Veljet
      Ähtärin Urheilijat
    Häme
      Annikin Voimailijat
      Cervixin Koitto
      Cursus alternus
      Enon Kisa-Tytöt
      Epilän Esa
      Fantastic Four
      FTA
      Fujitsu
      Hauhon Sisu
      Hevikisu
      Hiidenkadun Hurjat
      Hämeenlinnan kehysläiset
      Hämeenlinnan Suunnistajat
      Hämeenlinnan Tarmo
      Hämäläis-Osakunta
      Ihan hukassa
      Ikaalisten Nouseva-Voima
      Kalvolan Keihäs
      Kangasala SK
      Kiipulasäätiö
      Kohta Kartalla
      Koovee
      Kuhmalahden Kisa
      Kun Kyyhkyset Katosivat
      Kuoreniemi Vilppulasta
      Kuoreveden Kärki
      Kyrös-Rasti
      Litukan Huima
      Lounais-Hämeen Rasti
      Mäntän Seudun Eräpirkat
      Naiset vailla varjoa
      Nokian Partiotytöt
      Oriveden Ponnistus
      Outo Pummi
      Paha Rasti
      Partiolpk Roineen Tytöt
      Partiolpk Tampereen Lokit
      Pirkkalan Hiihtäjät
      PK Racing Team
      PyaYkkönen
      Pälkäneen Luja-Lukko
      Rasti-Nokia
      Rastimamit
      Rymy-Rasti
      Sahalahden Kunto
      Santen
      SK Malmlund
      Suuntavaisto SK
      Takalaiton pummi
      Tampereen Pyrintö
      Tampereen Pyrintö Hiihto
      Tarpian Suunta
      Team Armas
      Team RANE
      Tidligere toppløpere
      Tirpat
      Turengin RC
      Valkeakosken Haka
      Varmapummi
      Yksi elämä
    Kaakko
      Alpparin enkelit
      Anttolan Urheilijat
      Atomi ja 3 vetyä
      Eläinlääkärien kuntoseura V
      Etelä-Karjalan keskussairaa
      Etelä-Karjalan Mhy
      Firman tytöt
      Huitojat
      Husulan Kunto
      Hymyillen metsään
      Ihan OK
      Inkeroisten Terho
      INUS
      Joutsenon Kullervo
      Jukola 2003 Sulkava
      Kaakon Nappulat
      Kaakon Rasti
      Karhulan Kanttarellit
      Kompassi hukassa
      Kotkan Partio-Kotkat
      Kouvolan Suunnistajat
      Kuusankosken Urheiluseura
      Kymin Suunnistajat
      Kässäkerho
      Laktaattiasidoosi
      Lappeenrannan Lyseon lukio
      Lappeenrannan Uutiset
      Leppälän suuntavaisto
      Liikuntakeskus Lehmus
      Luumäen Rasti
      Maasotakoulu LPR
      Metsähiipijättäret
      Navi
      Nostars
      Nukkumalahden Kukkujat
      OK Sopranos
      Olavin Rasti
      Pekan Puput
      Pernoon Rajamiehet
      Puumamat
      Puumientappajat
      Raja-Karjalan Suunnistajat
      Rannan Compastelijat
      Rasti Daamit
      RastiStrutsit
      Rento
      RS Käyhkää
      Saimaan ammattiopisto Sampo
      Salotalot
      Selänpään Jäykät
      SK Pohjanrinne
      SK Vuoksi
      Stora Enso Metsä
      Stora Enso Rastiretkiläiset
      Sukkelat Savolaiset
      Suutarin tyttöserkut
      Säkkijärven Hyppälän Nuoris
      Team LounaKotkat
      Turkian Tuiske
      Täysillä metsään
      UPM Kaukaan Lyly
      VaikeaNeglect
      Valkealan Kajo
      Vehkalahden Veikot
      Vielä kerran tytöt
      Ylämaan Pyrkijät
    Kainuu
      Kainuun Prikaati
      Kajaanin Suunnistajat
      Kuhmon Peurat
      Marjanpoimijat
      Puolangan Ryhti
      Rasti-Hyry
      Sotkamon Jymy
      Suomussalmen Rasti
      Team Vararavinto
    Keski-Pohjanmaa
      Aron Haka
      Freeport Cobalt
      HaAn RaSti
      Halsuan Toivo
      Himangan Urheilijat
      Kalajoen Junkkarit
      Kannuksen Ura
      Kaustisen Pohjan-Veikot
      Kokkolan Suunnistajat
      Lost
      Messäntähen
      Mhy Keskipohja
      Nivalan Suunnistajat
      Perhon Kiri
      Pyhäjärven Pohti
      RasTiimi
      Suunta 112
      Team Rantala
      Vetelin Urheilijat
      Ylivieskan Kuula
    Keski-Suomi
      Firstbeat
      Hernemäen Porina
      Hullut hoitsut
      Itä-Päijänteen Rasti
      JYY Jopa
      Jämsän Retki-Veikot
      Kangasniemen Kalske
      Keuruun Kisailijat
      Konneveden Urheilijat
      Kurkiniemen Kaiku
      Lohimaan Rasti
      MAP Medical Technologies
      Munageri Maksaa SK
      Muuramen Rasti
      Mäkipartio
      Petsamon Poikkitaiteilijat
      Ramboll Finland
      Rasti E4
      Saarijärven Pullistus
      Saarijärven Suunnattomat
      Samoilijat
      SK Hanksu 2002
      Soutajat Kuivalla Maalla
      Suunta Jyväskylä
      SuuntaSerkut
      Team Vahvat
      Team VarmaNauru
      Team Ventus
      Team Westas
      Telliksen Pamaus
      Valiokerho Jyväskylä
      Vihtavuoren Pamaus
      Viitasaaren Suunta
    Lahti
      Akanvirta
      Asikkalan Raikas
      Fc IhaNaisten rastijaos
      Hollolan Urheilijat -46
      HU-46 Sive Team
      Itä-Hämeen Rasti
      Kunnon mammat
      Kärkölän Kisa-Veikot
      Lahden Suunnistajat -37
      Lahden Taimi
      Lahti Trail Runners
      Lamkazing
      Lammin Säkiä
      Nastolan Terä
      Partiolpk HHH
      Päijät-Rasti
      Rastivarsat
      Sunistajat
    Lappi
      Alatornion Pirkat
      Kadonneen Rastin Metsästäjä
      Kemijärven Urheilijat
      Lapin Sudet
      Lapin Veikot
      Länsi-Rajan Rasti
      Neidot Itkosen
      Ounasvaaran Hiihtoseura
      Pellon Ponsi
      Sallan Karhut
      Suunta 2000
    Pohjois-Pohjanmaa
      Haukiputaan Heitto
      Iisu
      Koskelankylän Riento
      Kuusamon Erä-Veikot
      Laitasaaren Veto
      Limingan Niittykärpät
      Oulaisten Huima
      Oulun Reipas
      Oulun Tarmo
      Oulun Valppaat
      Oulunsalon Vasama
      OYS Vapari
      Perämeren Rasti
      Pudasjärven Urheilijat
      puolukkamettällä
      Puunhallaajat
      Saloisten Reipas
      SK Mortis
      SK Pohjantähti
      SK Väärät pois
      Soidenmenot
      Suunnaton fiilis
      Team Omaleimaiset
      Vaalan Karhu
      Vesaisen Pojat
      Vierestäohi
      Ylikiimingin Nuijamiehet
    Satakunta
      Eura-Kauttuan Urheilijat
      Hiisirasti
      HiisirastiKiukU
      HiisirastiKöLa
      Honkajoen Seudun Urheilijat
      Hukka-Rasti
      Kankaanpään Suunnistajat
      Kiikoisten Kirma
      Kodisjoen Kaiku
      Kokemäen Kova-Väki
      Lauttakylän Luja
      Länsi-Lavian Loiske
      Metsään mahtuu
      NOT-OK PKS SK
      Pajulan periättäret
      Punkalaitumen Kunto
      Rasti-Lukko
      Rastikarhut
      Rauman flikat
      Seikkailevat Sulkavat
      Siikaisten Sisu
      Sisuhirvetmäkikunnalla
      Suunta-Sepot
      Team Hame
      Tuumin Siskokset (Hiisirast
      Ulvilan Ura
      Vauhdilla ohi
    Savo-Karjala
      Eksytään yhdessä
      Geologian tutkimuskeskus
      Happy Ladies
      Helminiemen Helmettäret
      Hirviniemen harhailijat
      Iisalmen Visa
      Iloiset Venlat
      Ilomantsin Urheilijat
      Iris
      Jalkautuneet melojat
      Joensuun metsäylioppilaat
      Juuan Jänne
      JuuriHoidetut
      Kalevan Rasti
      Karsu.fi
      Keski-Karjalan Rasti
      Kukakantaapoismetsästä
      Kuopion Suunnistajat
      Leijona Tytöt
      Linnunmaa
      Lintusparvi
      Liperin Taimi
      Louna KICK
      Mulon Mantat
      Nilsiän Nujakka
      OP Etelä-Karjala
      Puppeliskukkulan Pullistus
      R41.0 Desorientatio NAS
      Rasti-Pielinen
      SalamaSiskot
      Savon Suunta
      Selkien Sisu
      Serkkutiimi
      Siilin Rasti
      SK Honkaharjun Harhailijat
      Sonkajärven Pahka
      Suonenjoen Vasama
      SuppaSisters
      Suunnaton Ilo
      Säyneisen Salpa
      Talvisalon Sukuvika
      Teho Tytöt
      Tuupovaaran Sepot
      Tästä on joku muuki menny
      Vehkalahden Sienestäjät
      Viileät venlat
      Ylä-Karjalan Neidot
    Uusimaa
      Ainot
      Ajokoirat
      Askolan Urheilijat
      AVAIN Yhtiöt
      B-Tiimi
      Bailamama
      Beach Girls
      Borgenströmin Likat
      Cloudriven Ladies
      Dream Team
      Eduskunnan Urheilukerho
      Ehkä Leimaan Ehkä En
      Eksymässä
      ESOn seniorit
      Espoon Akilles
      Espoon Suunta
      Eteläsuomalainen osakunta
      Eukot eksyksissä
      Eversheds Sports Club
      FCG Finnish Consulting Grou
      FinanceGirls
      H3M
      Hankkija
      HEHKU
      Helsingin Metsänkävijät
      Helsingin Poliisi-Voimailij
      Helsingin Suunnistajat
      Hihhulit
      Hiidenkiertäjät
      HIK - Haukku Pelasta!
      Hintsusti OK
      HNR Suunnistus
      Huhta
      Huipputiimi
      Hyvinkään Nykyaikaiset 5-ot
      Hyvinkään Rasti
      Ihanat Maisterit Baanalla
      JMFC
      Jukolassa jo 2012
      Jämerän Naiset
      Järvenpään Palo
      Kalevan Kierros
      Karjaan Ura
      Karkki-Rasti
      Kaskikeijut
      Kato Mihin Mä Meen
      Kaukametsän paholaiset
      Kaunottaret palasivat Kauko
      Kela
      Keravan Urheilijat
      Kiepin naiset
      Kilon Kipinät
      Kiriharakat
      Kompassikimmat
      Korjataan tossulla
      Korpisoturit
      Kunnon Urheilijat
      Kuumat Aallot
      Laajat kurvit
      Lauri Rehnin perilliset
      Leppävaaran Sisu
      Lerssin Leidit
      LKS
      Lune Forening
      Luolaleidit
      Luxus
      Lynx
      Löytänen Rastit
      Matrix
      Mega MESS
      Metsälän Mutsit
      Metsään Eksyvät
      MissMä Oon
      Mumman mussukat
      Mäntsälän Urheilijat
      NaNaNaNa
      Neurorient
      Nikinmäen tähdet
      Nitrokarhu
      Nixu
      Nummelan Salamat
      Numppi Sisters
      Nykyaikaiset 5-ottelijat
      OK Ostrobotnia
      Olarin Omat Pojat
      Olarinmäen Samoojat
      ontrail.net
      Opiskelijaliike kartalla
      Oravanmarjat
      Outdoor Siskot
      Peräkylän Ponnistus
      Pihkaniskat
      Pilkut
      Pitkät Hoikat Blondit
      Porvoon Urheilijat
      PULS SNAP
      pummillakotiin
      Pummin Suunta
      Pummiryhmä
      Raisu Lumous
      Raitasukat
      Rajamäen Rykmentti
      Rasti-Jyry
      Rasti-Pommi
      Rasti-Vihti
      Rastihaukat
      Rastikertut
      Rastipöllöt
      Rastisankarittaret
      Reaktor Innovations
      REAL Team
      Riihimäen Suunnistajat
      Ritaripuiston Rasti
      Ruokosen Rentukat
      Saippuakuplat
      Sappi Kirkniemi
      Sienestäjät
      Sirolan Tytöt
      Siskokset KK
      Sito
      SK Uusi
      SLAK
      Spektrum
      Sporttimimmit
      Stadin Salamat
      Suopursut
      Supervenlat/SOSE
      Suunnanhakijat
      Suunnaton Into
      Suunnaton yritys
      Suunta-Veikot
      Tapiiri
      Team ESSV
      Team KiKi
      Team Kähö
      Team Lost and Found
      Team SnowFlakes
      Team TUOLI
      Tekes InnOK
      Teksasin Tarmo
      Tema Jano
      Terästarpojat
      Tihilän Tytöt
      Tuusulan Voima-Veikot
      Tä(h)tisuunnistajat
      Urbaanit Eränkävijät
      Valio
      Vantaan Metsänkävijät
      Varsinaissuomalainen osakun
      Vartiovuoren Tytöt
      Venla Racing
      Vierivät sammalet
      Vihdin Viesti hiihto
      Virastokeskuksen vikkelät
      Virvatulet
      Von Ellit
      VR Suunnistajat
      Väli-Klemelät
      Wiipurilainen Osakunta
      Ydinsuuntaajat - Fortum
      YLEn Suunta
      Ylihärmän Ylpeys
      ÅF
      Åkermarcks
    Varsinais-Suomi
      Aina perillä
      Angelniemen Ankkuri
      Auran Vannas
      EräilyKerä
      Functio Laesa
      Harha-askel
      Hepojoen Pinnistys
      Hirvensalon Heitto
      Hutittaret
      Irmat
      Kaarinan Korpiklaani
      Kaarinan Ristiritarit
      Kesäkertut
      Laitilan Jyske
      Littoisten Pirtapiiat
      Loimaan Jankko
      Lyylit
      Maarian Mahti
      MacGregor
      Mantukiitäjät
      MS Parma
      Muurlan Vihuri
      Nordkalk Panthers
      Nordkalk takes control (poi
      Nousiaisten Alku
      One Nordkalk
      Onks tukka hyvin
      Paimion Rasti
      Painavat Naiset
      Pedienteering Turku
      Perttelin Peikot
      RaKiNa
      Rasti 88
      Rasti-Perniö
      RastiPiikkiö
      Rymättylän Märssyvahdit
      Salon Seudun Kanakoiraharra
      Salon Viesti
      Salon Vilpas
      Sauvon Urheilijat
      Sihti hukassa
      Someron Esa
      Suomusjärven Sisu
      Suunnattomat Sinitiaiset
      Suunta selvillä
      Team Elovena
      TiRiElLo
      Turku Multisport
      Turun Metsänkävijät
      Turun NMKY
      Turun Suunnistajat
      Vakka-Rasti
      Yläneen Kiri
    FSO
      IF Brahe
      IF Femman
      IF Minken
      IF Åland
      IK Falken
      IK Kronan
      IK Örnen
      Närpes OK
      OK Botnia
      OK Kristina
      OK Raseborg
      OK Sandensände
      OK Trian
      OK77
      Pargas IF
      Solf IK
    Denmark
      OK Pan Århus
      OK-SYD
      Stronger Together
    Estonia
      LSF Pronoking Team
      OK Ilves
      OK Kape
      OK Pölva Kobras
      OK TON
      OK Vöru
      OK West
      Rakvere OK
      SK Aasa 5
      SK Mercury
      SK Saue Tammed
      SK100
      Värska OK Peko
      Värska Vesi
    Finland
      Alirasitus
      AS Skinnarila
      Emitemut
      Futurice
      Heinon leidit
      Herkut Serkut
      Hiiltonaiset
      Hiiltosiskot
      Hillan Kuiskaus
      K-Rauta Kuninkoja
      KaHJoS
      Kepsi-Kimmat
      Kerkesix
      Kesähovin Suunnistajat
      Kilpparit
      Melkein Oikein
      MEME
      MTTM
      Murmelit
      OpusCapita
      Pulkanrannan Pinnistys
      PVTUTKL
      Rasti Elmo
      Salarasti
      Saunakallion opet
      Supankävijät
      Sweco
      Tampereen Ammattikorkeakoul
      Team Spiritual Saramäki
      Tullin urheilukerho
      Tuplasiskot
      Variksenmarja Metsätähdet
    United Kingdom
      BOK-Kaukaa haettu 2
      EUOC
      London Ladies
      Sheffield University Orient
    Lithuania
      Azuolas
      IGTISA
      OK Fortuna
    Norway
      Asker SK
      Byåsen IL
      Bäkkelagets SK
      Fossum IF
      Fredrikstad SK
      Freidig SPK
      Frol IL
      Ganddal IL
      GNEIST
      Halden SK
      IF Sturla
      IL Tyrving
      Kongsberg OL
      Konnerud IL
      Kraftens Mamma
      Kristiansand OK
      Lillomarka OL
      Modum OL
      NTNUI
      Nydalens SK
      Oppsal IF
      Porsgrunn OL
      Ringerike OL
      Stord Orientering
      Varegg IL
      Vegårshei IL
    Russian Federation
      Baltiyskiy Bereg
      Belie Nochi (chicken team)
      BeNordicTeam
      Black Sea OK
      Girls SPb
      Juventa
      Kuzmolovo OS
      Leader PTZ
      LOSIny 53rus
      Lytkarino
      Neva-Fox-SPB
      Nord West
      Northern Wind
      O-girls
      Omega
      Orienta SKI-O
      Politechnik
      RunLab
      Vesta
      Vyborg-orientir
      White Nights SPb
    Sweden
      Alfta ÖSA OK
      Andrarums IF
      Attunda OK
      Bredaryds SOK
      Centrum OK Stockholm
      Domnarvets GoIF
      Eksjö SOK
      Elitidrottsgymn.Katrinelund
      Falköpings AIK OK
      Gotlands OF
      Gävle OK
      Göteborg Majorna OK
      Hagaby GoIF
      Härlövs IF
      IFK Göteborg
      IFK Lidingö SOK
      IFK Moras OK
      IK Hakarpspojkarna
      Järla Orientering
      Jönköpings OK
      Karlskrona SOK
      Katrineholms OK
      KFUM Örebro OK
      Köping-Kolsva OK
      Leksands OK
      Linköpings OK
      Markbygdens OK
      OK Denseln
      OK Hammaren Sandviken
      OK Hällen
      OK Klemmingen
      OK Kolmården
      OK Kåre
      OK Linne
      OK Milan
      OK Orion
      OK Ravinen
      OK Roslagen
      OK Södertörn
      OK Tisaren
      OK Torfinn
      OK Tranan
      OK Tyr
      Pan-Kristianstad
      Rehns BK
      Snättringe SK
      Stora Tuna OK
      Sundsvalls OK
      Sävedalens AIK
      Söders SOL-Tyresö
      Södertälje Nykvarn Orienter
      Trollhättans SOK
      Tullinge SK
      Täby OK
      Umeå OK
      Vittjärvs IK
      Västerås SOK
      Ärla IF
    Switzerland
      Bussola OK
      OL Regio Wil
      OLG Basel - IG Bloch
      OLG Pfäffikon
    Germany
      Sportvogl
    Latvia
      ARSA
      Brice Vecenes
      IK Auseklis
      OK Arona
      OK Kapa
      OK Meridians
      OK Saldus
      OZONS OK
      TAKA TOK
      Ziemelkurzeme OK
      ZVOC
    OTHER
      Kinttuviisas
    Ukraine
      OK Kompas
    Spain
      Catalonia Team
    Poland
      UNTS
    Belarus
      Nemiga-Nord
    Utvalda föreningar och
    
    
     | < Tävlingens ramsida | << Andra tävlingar | Feedback | Sökning från resultat | www.jukola.com | 
    :