jukola.com

    Lahti-Hollola Jukola 2018, Jukolan Viesti

    Stllningen i budkavle 3. etapp mellantid 8,7 km

    < Frra 200 Alla Nsta 200 >
    201FINEspoon Akilles (132)+49:41Veli-Pekka Kuutti1:04:37
    202SWELinkpings OK 2 (1486)+50:00Maxime Bonneau1:01:28
    203RUSNord West 2 (192)+50:02Pavel Yufanov-Mishin1:09:58
    204FINSiilin Rasti (171)+50:04Jyri Mklinen1:01:38
    205SWEVallentuna /sseby OL (1140)+50:08Jonas Giding1:09:16
    206SWEOK Nolaskogsarna (181)+50:10Dag Stridh1:12:11
    207FINIkaalisten Nouseva-Voima 3 (211)+50:14Antti Alppi1:04:51
    208SWEKamratIdrottsfreningenKIF 2 (186)+50:21Mrten Frendelius1:04:32
    209FINSuunta-Sepot (154)+50:27Jaakko Mkel1:03:53
    210HUNPannon Supersonics (1127)+50:28Balazs Miavecz1:19:29
    211FINHelsingin Suunnistajat 14 (206)+50:29Mikko Lassila1:07:01
    212FINAnjalan Liitto (270)+50:30Ari Mikkel1:04:42
    213SWECentrum OK Stockholm (385)+50:31Jonas Kjll1:04:52
    214FINRasti-Kurikka 2 (182)+50:32Juha Frnti1:01:06
    215NORTrollelg (92)+50:35Ove Baardsgaard1:01:39
    216FINVihtavuoren Pamaus (135)+50:35Heikki Kettunen1:07:28
    217RUSUltra (571)+50:36Iuuri Jazykov1:08:25
    218SWETeam Vstmanland (877)+50:38Rasmus Mller1:10:20
    219FINLapin Veikot (470)+50:40Kalle Onnela1:02:37
    220NORFreidig SPK 2 (1467)+50:47Vegard Kittilsen1:10:09
    221SWEOK Ravinen 4 (388)+50:54Per Wollbrand1:10:30
    222NORNordbrden family (1157)+51:13 Nordbrden1:02:31
    223CZEBroucci a Berusky 2 (1408)+51:18Mirin Lenner1:06:25
    224SWEOK Sdertrn 2 (226)+51:39Alexander Schandl1:08:20
    225FINKymin Suunnistajat (146)+51:46Antti Pasi1:05:43
    226FINLahden Taimi (277)+52:08Kari Kokkinen1:06:32
    227SWESundbybergs IK (126)+52:11Niklas Carlsson1:12:29
    228RUSOmega (191)+52:33Oleg Kalinin1:12:34
    229FINUReA (1588)+53:09Eero Pietil1:08:34
    230FINTampereen Pyrint 8 (1200)+53:13Jeremi Pourre1:08:06
    231CZEBroucci a Berusky (1363)+53:22Filip Antos1:07:23
    232SWESders-Tyres (320)+53:23Vitek Zakouril1:09:52
    233SUIOLG Basel (104)+53:50Hannes Friederich1:12:13
    234FINRasti 88 (246)+53:57Ilkka Nokka1:20:11
    235LTUMedeina (202)+54:10Tomas Boguzinskas1:17:17
    236SWERehns BK 2 (259)+54:49Patrik Blom1:07:41
    237FINSuunta Jyvskyl 2 (201)+56:02Teemu Katajisto1:04:21
    238SWEEksj SOK 2 (232)+56:25Simon Freyland1:05:32
    239FINPihkaniskat (149)+56:29Luis Milvaques1:16:12
    240FINHelsingin Suunnistajat 7 (229)+56:32Juha-Ville Ketolainen1:01:27
    241NORModum OL (503)+56:33Morten Tharaldsten Brunes1:07:44
    242FINKaustisen Pohjan-Veikot (218)+56:35Mikko Pajukangas1:05:20
    243SWEOK Enen (1102)+57:06Eng Andreas1:06:00
    244RUSDeaf Russia (1338)+57:10Pavel Novikov1:14:12
    245USADVOA (1331)+57:16Wyatt Riley1:18:57
    246FINVetelin Urheilijat (330)+57:20Markus Kainu1:06:16
    247NORAsker SK (137)+57:22Per Wirehn1:09:09
    248ESTOK Plva Kobras (241)+57:24Silver Eensaar1:03:48
    249FINOK77 (187)+57:57Caj Snickars1:09:28
    250SWEIFK Ume 2 (1389)+57:58David Lundsten1:08:52
    251FINIF Femman 2 (167)+58:00Jens Jern1:12:47
    252RUSOrienta SKI-O (324)+58:02Andrey Pikinskiy1:12:58
    253FINKouvolan Suunnistajat 4 (236)+58:04Jarno Kiintola1:00:20
    254FINTampereen Pyrint 5 (327)+58:06Jarno Riikonen1:05:37
    255DENOK Pan rhus 2 (125)+58:14Henrik Markvardsen1:12:10
    256FINOK Trian 3 (172)+58:39Henrik Lund1:13:15
    257FINKangasala SK 3 (346)+58:40Mikko Kivel1:09:20
    258FINJalasjrven Jalas (331)+59:01Asko Ala-Petys1:13:50
    259NORVang OL (1316)+59:11Eskil Frisland1:07:33
    260FINTeme Ski Team (302)+59:25Kalle Koistinen1:12:47
    261SWEOK Denseln 2 (194)+59:32David Modig1:10:37
    262FINSK Pohjanthti 2 (175)+59:40Jere Nissinen1:05:59
    263FINKankaanpn Suunnistajat (267)+59:40Juho Tuominen1:12:11
    264SWEOK Rodhen (101)+59:40Simon Andersson1:06:44
    265SWEAttunda OK 2 (300)+59:41Johannes Knutas1:10:41
    266FINSonkajrven Pahka (214)+59:41Tatu Heiskanen1:10:42
    267FINNavi 2 (284)+59:50Remi Baudot1:12:00
    268SWELinkpings OK 3 (1436)+59:52Erik Skld1:11:19
    269FINJmsn Retki-Veikot 2 (237)+1:00:05Simo Lindgren1:08:08
    270NORPorsgrunn OL (691)+1:00:15Dag Ausen1:16:39
    271SWEBS HK (1850)+1:00:18Andersson Stefan1:18:15
    272FINTurun Suunnistajat 2 (239)+1:00:19Otto Itkonen1:05:22
    273FINInkeroisten Terho (778)+1:00:23Konstantin Seleznyov1:07:34
    274SWELinkpings OK 4 (1524)+1:00:26Johan Persson1:07:55
    275FINMS Parma 3 (139)+1:00:32Eero Lapila1:02:49
    276SWEOK Linne 4 (1509)+1:00:38Olle Grywenz1:09:33
    277FINHiiltomiehet (326)+1:01:10Ilkka Nurminen1:06:04
    278SWETullinge SK 2 (140)+1:01:18Ondrej Vystavel1:10:15
    279FINKuusamon Er-Veikot (377)+1:02:37Santeri Aikio1:04:19
    280NORLierbygda OL (1175)+1:02:40Sindre Haverstad1:00:52
    281SWEVxj OK 2 (1387)+1:02:45Erik Lennartsson1:09:50
    282SWEOK Milan (696)+1:02:58Jonas Lindahl1:06:16
    283FINEspoon Suunta 6 (317)+1:03:35Benjamin Lamberg1:05:29
    284SWEAlfta SA OK (1015)+1:03:38Olov Ericson1:04:30
    285FINDowntown 65 (355)+1:03:42Mikko Mkel1:18:50
    286HUNPannon Supersonics 2 (1399)+1:03:42Attila Szundi1:10:50
    287FINSuunta Jyvskyl 3 (220)+1:04:06Paulus Sulkula1:12:05
    288LATOZONS OK (244)+1:04:46Janis Skujenieks1:24:31
    289FINIC-Electrofit (1089)+1:04:52Simo-Viljami Ojanen1:10:45
    290FINHelsingin Suunnistajat 8 (151)+1:05:28Mikko Eklund1:04:40
    291FINUlvilan Ura (305)+1:05:58Ville Joopi1:01:46
    292RUSMEPhI (1326)+1:06:06Filipp Ermachenkov1:03:44
    293FINVauhtiveijarit (357)+1:06:07Juho Tornberg59:50
    294FINTeam Kuraporras (402)+1:06:08Esa Holappa1:00:11
    295SWEDela 2 (1576)+1:06:18Martin Ohlsson1:12:19
    296FINJoutsenon Kullervo (272)+1:06:21Aki Myllrinen1:17:09
    297FINEx-Legends (260)+1:06:32Simo Juvaste1:07:18
    298SWEJrflla OK (231)+1:06:39Oskar Edvardsson1:03:27
    299FINPaimion Rasti 5 (1438)+1:06:54Jukka Oksa1:11:47
    300FINNrpes OK (565)+1:06:57Christoffer Smeds1:14:28
    301FINRajamen Rykmentti 3 (199)+1:07:01Mika Loukkalahti1:14:14
    302FINAsikkalan Raikas (509)+1:07:04Niilo Lusila1:14:08
    303FINSK Vuoksi (219)+1:07:05Mika Tonder1:15:23
    304SWERns OK (299)+1:07:14Henrik Sundblom1:11:39
    305FINOlavin Rasti (208)+1:07:25Kari-Jussi Korhonen1:16:23
    306FINVehkalahden Veikot 3 (298)+1:07:37Ari Heinola1:08:02
    307FINLammin Ski (257)+1:07:38Markku Huostila1:07:32
    308SWETrollhttans SOK (210)+1:07:43Eric Berlin1:10:34
    309SWESdertlje Nykvarn Orienter 3 (428)+1:07:43Sven-Anders Melin1:15:59
    310DENFarum-Tisvilde OK (165)+1:08:13Lasse Falck Weber1:08:10
    311FINKuopion Suunnistajat 2 (435)+1:08:56Raimo Kariniemi1:11:55
    312FINIntersport (344)+1:08:59Markus Kettunen1:14:19
    313FINSK Uranus (726)+1:09:01Mikko Lohi1:14:09
    314FINHelppoRasti (532)+1:09:02Tommi Sjholm1:14:56
    315RUSBlack Sea OK 2 (252)+1:09:04Vitalik Tetikov1:25:33
    316FINOulun Tarmo (533)+1:09:06Sami Hrknen1:23:24
    317FINTampereen Pyrint 6 (380)+1:09:07Lasse Viilo1:10:35
    318FINAnttolan Urheilijat 2 (248)+1:09:10Harri Marttinen1:19:23
    319RUSALKO-STOP (183)+1:09:11Aivar Jordan1:06:22
    320FINLynx 4 (238)+1:09:13Janne Kivilaakso1:14:14
    321FINIK Falken (262)+1:09:15Matias Grankull1:15:13
    322FINKoskelankyln Riento (777)+1:09:20Markus Ronkainen1:24:35
    323FINHmeenlinnan Suunnistajat 2 (119)+1:09:21Aleksei Pavilainen1:05:08
    324SUIOLC Kapreolo (161)+1:09:59Lukas Schulthess1:07:36
    325FINViimeiset pirkkalaiset (309)+1:09:59Vesa Hyvrinen1:33:20
    326LATBurkanciems OK (283)+1:10:11Valters Lubinskis1:07:12
    327FINOriveden Ponnistus (412)+1:10:20Benet Totusaus1:07:40
    328FINRastiseiska (356)+1:10:24Pyry Mustonen1:06:28
    329SUIOLC Winterthur (998)+1:10:34Lukas Schubnell1:08:10
    330SWEKamratIdrottsfreningenKIF (185)+1:11:05Jonas Halai1:18:17
    331RUSFryazino (282)+1:11:21Gleb Gribanov1:13:55
    332SWEKOMPISARNA (1686)+1:11:23Pr Lilja1:18:16
    333SWETullinge SK 3 (311)+1:11:27Rebecka Heinrup1:19:20
    334NORTnsberg og omegn OL (288)+1:11:28Olav Hoff1:13:41
    335NORIL Tyrving 3 (1424)+1:11:30Geir Hoff1:19:56
    336FINKeravan Urheilijat 2 (619)+1:11:41Oskari Pekkala1:22:39
    337SWEOK Hedstrmmen - reunion 19 (245)+1:11:42Peter Cederberg1:16:43
    338FINRastikarhut 3 (256)+1:11:46Tapio Pysti1:15:16
    339FINOK Trian 5 (456)+1:12:11Christoffer Hindsberg1:17:46
    340FINKajaanin Suunnistajat (264)+1:12:51Teemu Kernen1:07:05
    341FINLapuan Virki 2 (223)+1:12:55Ville Siven1:04:15
    342RUSVyborg-orientir (368)+1:13:03Evgenii Matrosenkov1:09:28
    343FINRasti E4 (269)+1:13:19Teemu Rautiainen1:11:03
    344ESTJOKA (290)+1:13:22Tiit Thnas1:03:27
    345NORVerdal OK (325)+1:13:25Jon Sivertsen1:16:40
    346SUIOL Regio Olten (1354)+1:13:27David von Arx1:07:23
    347RUSYarkiy Mir (240)+1:13:29Nikolay Panasenko1:06:20
    348NORKristiansand OK 3 (1523)+1:13:37Magnus Johansson1:03:44
    349FINEspoon Akilles 2 (348)+1:13:38Teemu Korhonen1:07:18
    350FINHauhon Sisu (168)+1:13:54Aki Ylitalo1:10:47
    351FINRasti-Jyry (420)+1:14:03Tuomas Maisala1:08:18
    352FINEspoon Suunta 4 (253)+1:14:44Pekka Larmala1:26:00
    353NOROppsal orientering 2 (1440)+1:14:44Tor Andreas Andersen1:13:52
    354FINKymin Suunnistajat 2 (396)+1:14:46Jussi Taussi1:15:01
    355FINSaarijrven Pullistus (243)+1:14:48Jorma Hirvensalo1:12:16
    356FINHmeenlinnan Suunnistajat 4 (443)+1:14:52Atte Mkel1:12:31
    357SWEIF Thor 2 (1445)+1:15:18Fredrik Elwinger1:15:38
    358SWEFK Gingarna (866)+1:15:20Jesper Hkansson1:10:32
    359GBREUOC 2 (1880)+1:15:28Calum McLeod1:20:30
    360FINTelemark Team rn (359)+1:15:31Mikko Ylinen1:21:49
    361FINMS Parma 5 (329)+1:15:33Mikko Laavainen1:13:15
    362FINLappeen Riento 2 (445)+1:16:02Lauri Nuuttila1:12:26
    363ESTOK Vru (743)+1:16:03Tanel Papp1:10:09
    364FINTampereen Pyrint 4 (204)+1:16:32Konsta Pitknen1:11:33
    365LUXLuxembourg Orienteering Clu (784)+1:16:34Oleksandr Rybakov1:14:04
    366FINSuomusjrven Sisu (280)+1:16:41Mika Kerkola1:13:49
    367FINPaimion Rasti 6 (1900)+1:16:44Janne Virtanen1:03:59
    368FINOK Terjrv (292)+1:16:53Matias Forsbacka1:07:57
    369GERUSV TU Dresden 3 (1508)+1:16:54Sebastian Schmetzke1:04:38
    370FINLounais-Hmeen Rasti (471)+1:16:56Paavo Simola1:33:37
    371NORGanddal IL (827)+1:17:01Morten Bjerga Sundli1:16:29
    372FINKokkolan Suunnistajat 2 (279)+1:17:28Esko Ylikangas1:11:49
    373FINLynx 3 (297)+1:17:30Sampo Sillanp1:07:34
    374FINLuumen Rasti (205)+1:17:34Vesa Ovaska1:11:36
    375FINSuonenjoen Vasama (340)+1:17:40Janne Paavilainen1:15:07
    376NORGNEIST (360)+1:17:40Arne Knudsen1:14:31
    377SWEIFK Liding SOK 4 (289)+1:17:45Emma Bjessmo1:06:58
    378FINAlatornion Pirkat (752)+1:17:51Markus Palokangas1:11:16
    379FINSuunta Jyvskyl 5 (364)+1:17:53Pekka Myllykoski1:14:32
    380FINJmsn Retki-Veikot 3 (345)+1:17:54Kari Mki1:10:09
    381LATZiemelkurzeme OK (312)+1:17:55Andris Mireckis1:13:45
    382RUSKuzmolovo 110 (251)+1:17:56Dmitriy Snetkov1:09:02
    383FINYlmaan Pyrkijt (404)+1:17:59Mikko Piispanen1:14:59
    384FINLaihian Luja (276)+1:17:59Jarkko Lauronen1:09:01
    385FINPerhon Kiri (410)+1:18:03Eetu Lakanen1:21:19
    386FINKarkki-Rasti (273)+1:18:07Aleksi Koskikallio1:25:57
    387FINEtulan veljekset (483)+1:18:10Vesa Etula1:19:06
    388SWEOK Tisaren 3 (1881)+1:18:14Lovisa Persson1:15:18
    389FINPudasjrven Urheilijat (430)+1:18:16Taneli Hrknen1:17:10
    390FINPullin serkut (411)+1:18:18Veli-Matti Pulli1:19:56
    391FINTosta Lhtee-Team 2 (1437)+1:18:19Aleksi Sillanp1:15:08
    392NORVaregg IL 2 (643)+1:18:20Mathias Rosenlund1:10:10
    393GBRSouth London Orienteers (961)+1:18:22Anders Bank1:07:37
    394FINSyneisen Salpa (466)+1:18:23Paavo Hiltunen1:14:07
    395FINRaja-Karjalan Suunnistajat (177)+1:18:24Tomi Kapiainen1:12:05
    396SWETby OK 2 (493)+1:18:28Mats Ekman1:12:10
    397FINPaimion Rasti 4 (595)+1:18:34Jonathan Frjd1:03:49
    398GEROSC Hamburg (1073)+1:18:49Jan Felix Topp1:15:07
    399FINSappi Kirkniemi (342)+1:18:51Arto Metsranta1:23:10
    400SWEOK Kre 2 (230)+1:18:53Patrik Johnsson1:18:06
    < Frra 200 Alla Nsta 200 >