Alla | Nästa 200 > |
1 | Koovee (2) | 5:51:01 | Timo Sild | 43:21 | ||
2 | IFK Göteborg (1) | +1:01 | Fredrik Bakkman | 41:07 | ||
3 | Södertälje Nykvarn Orienter (4) | +9:19 | Eric Börjekskog | 41:47 | ||
4 | Paimion Rasti (7) | +9:20 | Frédéric Tranchand | 39:21 | ||
5 | Nydalens SK (18) | +9:21 | Elias Jonsson | 45:25 | ||
6 | OK Linne (11) | +11:38 | Lucas Basset | 41:00 | ||
7 | Halden SK (5) | +11:39 | Riccardo Scalet | 46:36 | ||
8 | Stora Tuna OK (54) | +11:41 | Emil Svensk | 38:15 | ||
9 | NTNUI (26) | +12:49 | Elias Mölnvik | 42:08 | ||
10 | Kalevan Rasti (36) | +13:30 | Hannu Airila | 42:18 | ||
11 | Helsingin Suunnistajat (6) | +14:12 | Veli Kangas | 47:30 | ||
12 | Tampereen Pyrintö (3) | +15:23 | Aleksi Niemi | 41:55 | ||
13 | Hiidenkiertäjät (8) | +15:25 | Olli-Pekka Koistinen | 43:16 | ||
14 | Malungs OK Skogsmårdarna (24) | +15:29 | Johan Bäckman | 41:31 | ||
15 | Vaajakosken Terä (15) | +15:56 | Pavel Kubat | 42:16 | ||
16 | IL Tyrving (17) | +16:42 | Andreas Kyburz | 43:12 | ||
17 | Fredrikstad SK (33) | +18:32 | Mattias Karlsson | 43:24 | ||
18 | MS Parma (16) | +18:37 | Artem Popov | 45:06 | ||
19 | OK Ravinen (10) | +21:41 | Axel Granqvist | 47:14 | ||
20 | IFK Lidingö SOK (21) | +21:49 | Hector Haines | 43:44 | ||
21 | OK Orion (32) | +22:17 | Nils Hammaräng Grip | 49:42 | ||
22 | Navi (62) | +22:25 | Topias Ahola | 47:08 | ||
23 | Nydalens SK 2 (87) | +22:28 | Per Melander Often | 48:48 | ||
24 | Lynx (40) | +23:04 | Aapo Leskinen | 44:00 | ||
25 | Järla Orientering (37) | +24:40 | Oscar Björck | 44:56 | ||
26 | Frol IL (9) | +25:35 | Jo Forseth Indgaard | 47:26 | ||
27 | Tampereen Pyrintö 2 (39) | +25:46 | Aleksi Sorsa | 47:44 | ||
28 | Bäkkelagets SK (77) | +25:57 | Magne Jutulstad | 46:15 | ||
29 | Vehkalahden Veikot (13) | +26:27 | Eero Inkeri | 44:25 | ||
30 | Angelniemen Ankkuri (28) | +26:28 | Tuomo Mäkelä | 44:37 | ||
31 | OK Tisaren (50) | +27:04 | Mathias Drage | 44:38 | ||
32 | OLV Baselland (35) | +27:04 | Anders Holmberg | 44:37 | ||
33 | Turun Metsänkävijät 2 (38) | +28:41 | Alex Carcas | 47:46 | ||
34 | IK Hakarpspojkarna (48) | +31:08 | Ludwig Ljungqvist | 46:26 | ||
35 | Hagaby GoIF (128) | +31:13 | Jakob Wallenhammar | 46:28 | ||
36 | Turun Metsänkävijät (22) | +31:55 | Jussi Suna | 45:36 | ||
37 | Ikaalisten Nouseva-Voima (14) | +31:57 | Dmitry Tsvetkov | 42:22 | ||
38 | Fossum IF (53) | +32:00 | Öyvind Hjermstad | 48:22 | ||
39 | Hiidenkiertäjät 2 (44) | +32:05 | Tõnis Laugesaar | 50:07 | ||
40 | Ärla IF (12) | +32:48 | Henrik Jonsson | 50:16 | ||
41 | Hiisirasti (30) | +33:55 | Igor Popov | 48:26 | ||
42 | OK Denseln (19) | +36:34 | August Mollen | 58:21 | ||
43 | Kangasala SK (45) | +36:39 | Jaakko Istolahti | 51:11 | ||
44 | IFK Moras OK (31) | +37:09 | Artem Panchenko | 47:07 | ||
45 | IGTISA (34) | +38:29 | Simonas Krepsta | 45:36 | ||
46 | IFK Lidingö SOK 2 (51) | +39:01 | Sixten Hillerhag | 49:46 | ||
47 | IFK Göteborg 2 (55) | +40:22 | Jakob Eng | 48:26 | ||
48 | OK Kåre (74) | +40:22 | Radek Nozka | 45:34 | ||
49 | OK Trian (27) | +40:25 | Jani Virta | 47:24 | ||
50 | Göteborg Majorna OK (41) | +41:11 | Martin Ahlberger | 46:59 | ||
51 | OK Hällen (112) | +41:31 | Gustaf Sundbue | 47:12 | ||
52 | OK Kolmården (111) | +41:40 | Tom Campbell | 55:11 | ||
53 | OK Pan Århus (100) | +43:23 | Laurits Bidstrup Möller | 49:10 | ||
54 | Black Sea OK (71) | +44:36 | Roman Nazarov | 49:57 | ||
55 | Pan-Kristianstad (43) | +45:35 | Matthias Gröll | 45:54 | ||
56 | Espoon Suunta (88) | +46:42 | Kirill Komarov | 46:34 | ||
57 | Ol Norska (20) | +47:30 | Ueli Werren | 48:52 | ||
58 | Paimion Rasti 2 (56) | +47:34 | Jere Sipponen | 53:16 | ||
59 | Helsingin Suunnistajat 2 (65) | +48:38 | Topias Niemi | 48:23 | ||
60 | Kuzmolovo OS (195) | +50:54 | Mikhail Chegarovskii | 46:58 | ||
61 | Suunta Jyväskylä (64) | +50:57 | Anton Sulkula | 47:22 | ||
62 | Nord West (68) | +50:58 | Evgenii Paladiev | 49:26 | ||
63 | Stora Tuna OK 2 (162) | +51:29 | Markus Lang | 53:33 | ||
64 | Tampereen Pyrintö 3 (86) | +51:44 | Juha Lilja | 52:56 | ||
65 | OK Linne 2 (57) | +52:55 | Olof Eriksson | 52:34 | ||
66 | Hestra IF (78) | +55:18 | Emil Karlsson | 52:10 | ||
67 | Halden SK 2 (47) | +56:19 | Matthieu Puech | 49:02 | ||
68 | Södertälje Nykvarn Orienter 2 (49) | +56:26 | Davis Dislers | 48:48 | ||
69 | OK Ravinen 2 (117) | +56:32 | Tom Fellbaum | 51:14 | ||
70 | Kristiansand OK (60) | +56:44 | Sebastian Daland | 50:12 | ||
71 | SK Pohjantähti (81) | +59:33 | Sampo Rahko | 51:08 | ||
72 | Eksjö SOK (72) | +59:53 | Andreas Bergander | 51:56 | ||
73 | Sävedalens AIK (67) | +1:00:29 | Vitalii Hichko | 46:53 | ||
74 | Rehns BK (66) | +1:00:33 | Ivan Nikitin | 47:00 | ||
75 | NTNUI 2 (42) | +1:00:35 | Simen Eid Nielsen | 48:03 | ||
76 | Rajamäen Rykmentti (29) | +1:00:51 | Ben Mitchell | 47:21 | ||
77 | Göteborg Majorna OK 2 (85) | +1:00:54 | Martin Jellvert-Börjesson | 53:21 | ||
78 | The Swans (1580) | +1:01:01 | Martin the Swan Larsson | 54:50 | ||
79 | IFK Moras OK 2 (83) | +1:01:54 | Ola Svahn | 47:11 | ||
80 | OLV Baselland 2 (163) | +1:03:13 | Roman Brogli | 51:11 | ||
81 | Vaajakosken Terä 2 (46) | +1:04:14 | Antti Anttonen | 47:34 | ||
82 | Resultat AB (371) | +1:04:44 | Robert Wallsten | 50:13 | ||
83 | Pan-Kristianstad 2 (184) | +1:05:56 | Marek Schuster | 47:34 | ||
84 | IK Hakarpspojkarna 2 (129) | +1:06:00 | Andreas Gustafsson | 57:01 | ||
85 | Turun Suunnistajat (89) | +1:06:55 | Olli Huhtinen | 1:00:15 | ||
86 | Hämeenlinnan Suunnistajat (58) | +1:06:57 | Matti Hakala | 54:16 | ||
87 | IF Femman (75) | +1:07:20 | Peter Sundelin | 49:21 | ||
88 | Lappeen Riento (196) | +1:07:28 | Ville Saikko | 48:45 | ||
89 | Ikaalisten Nouseva-Voima 2 (61) | +1:07:48 | Tero Linnainmaa | 53:07 | ||
90 | Linköpings OK (102) | +1:07:58 | Adrien Delenne | 55:39 | ||
91 | Jämsän Retki-Veikot (124) | +1:10:11 | Marko Pitkänen | 57:35 | ||
92 | MS Parma 2 (82) | +1:10:51 | Aaro Ruohola | 49:26 | ||
93 | Anttolan Urheilijat (80) | +1:10:53 | Risto Haikonen | 55:10 | ||
94 | Paimion Rasti 3 (234) | +1:11:02 | Elmeri Juura | 57:51 | ||
95 | Kuopion Suunnistajat (106) | +1:12:27 | Antto-Iiro Suhonen | 51:10 | ||
96 | IL Tyrving 2 (150) | +1:12:30 | Wojciech Dwojak | 53:46 | ||
97 | Kalevan Rasti 2 (79) | +1:13:05 | Simo Martomaa | 49:27 | ||
98 | Kouvolan Suunnistajat (110) | +1:13:10 | Jukka Tani | 49:38 | ||
99 | Valkeakosken Haka (96) | +1:13:13 | Janne Joensivu | 52:56 | ||
100 | Koovee 3 (107) | +1:13:17 | Raul Ferra | 49:59 | ||
101 | Pellon Ponsi (70) | +1:16:38 | Perttu Hietala | 48:23 | ||
102 | Gävle OK (166) | +1:16:44 | Lasse Jansson | 51:38 | ||
103 | OK Södertörn (69) | +1:17:32 | Filip Möller | 1:05:57 | ||
104 | EUOC (1879) | +1:17:59 | Alasdair Pedley | 56:02 | ||
105 | IFK Umeå (93) | +1:19:17 | Oskar Malmberg | 48:13 | ||
106 | Lynx 2 (169) | +1:19:38 | Jari Ikäheimonen | 58:02 | ||
107 | Rasti-Kurikka (84) | +1:20:10 | Aleksi Lammi | 53:48 | ||
108 | Rasti-Lukko (170) | +1:20:44 | Timi Niemensivu | 52:23 | ||
109 | Hiidenkiertäjät 3 (121) | +1:21:26 | Sami Levijoki | 54:58 | ||
110 | Vehkalahden Veikot 2 (105) | +1:21:40 | Matti Suutari | 57:58 | ||
111 | Växjö OK (95) | +1:22:01 | Mattias Karlsson | 53:47 | ||
112 | Angelniemen Ankkuri 2 (118) | +1:22:10 | Mikko Lindberg | 53:47 | ||
113 | Frol IL 2 (90) | +1:23:22 | Öystein Haug | 1:01:53 | ||
114 | Helsingin Suunnistajat 3 (97) | +1:24:04 | Kaarel Vesilind | 55:11 | ||
115 | NTNUI 3 (351) | +1:24:08 | Peter Nordbröden | 55:51 | ||
116 | OK Trian 2 (73) | +1:24:40 | Kasperi Reijonen | 53:39 | ||
117 | Attunda OK (91) | +1:25:35 | Alvaro Prieto | 48:34 | ||
118 | Karlskrona SOK (141) | +1:25:38 | Lukas Katvala | 58:28 | ||
119 | Espoon Suunta 2 (190) | +1:26:30 | Miika Vehmas | 1:04:31 | ||
120 | Snättringe SK (133) | +1:26:51 | Johan Calleberg | 52:42 | ||
121 | Sotkamon Jymy (193) | +1:26:51 | Ivan Zolkin | 51:01 | ||
122 | Nemiga-Nord (155) | +1:27:05 | Igor Lychkou | 58:52 | ||
123 | Rajamäen Rykmentti 2 (130) | +1:28:20 | Samuli Kyyrönen | 56:27 | ||
124 | Långhundra IF (76) | +1:28:37 | Fredrik Wigertz | 51:41 | ||
125 | Kokkolan Suunnistajat (94) | +1:28:49 | Mikko Poutanen | 59:35 | ||
126 | Järla Orientering 2 (180) | +1:29:12 | Arvid Henriksson | 54:39 | ||
127 | OK Linne 3 (179) | +1:29:28 | Viktor Janrik | 50:27 | ||
128 | Markbygdens OK (145) | +1:30:00 | Olle Bergstedt | 1:05:07 | ||
129 | Stora Tuna OK 3 (573) | +1:30:16 | Hampus Möller | 1:07:50 | ||
130 | Linköpings OK 2 (1486) | +1:30:25 | Erik Malmberg | 48:03 | ||
131 | OK Meridians (157) | +1:30:33 | Edijs Dzalbs | 47:57 | ||
132 | OK77 (187) | +1:32:17 | Jonny Donner | 51:26 | ||
133 | OK Ogre (143) | +1:34:35 | Mikus Zvirbulis | 58:24 | ||
134 | SK Uusi (174) | +1:34:40 | Olli Malinen | 1:06:09 | ||
135 | Azuolas (116) | +1:34:59 | Edvardas Scerbavicius | 1:02:52 | ||
136 | Orienta Moscow Compass (123) | +1:35:26 | Yuriy Masniy | 48:25 | ||
137 | Kangasala SK 2 (291) | +1:35:31 | Mikko Sipilä | 51:00 | ||
138 | Freidig SPK 2 (1467) | +1:35:38 | Eidsmo Tomas | 53:14 | ||
139 | Arboro OK (1292) | +1:35:45 | Rokas Barauskas | 55:03 | ||
140 | Oppsal orientering (216) | +1:35:51 | Ludvig Rödnes | 1:02:18 | ||
141 | Turun Metsänkävijät 3 (108) | +1:35:54 | Mattiss Sliksjanis | 1:04:52 | ||
142 | Pannon Supersonics (1127) | +1:36:21 | Attila Molnar | 55:40 | ||
143 | OK Saldus (153) | +1:36:26 | Uldis Brucis | 52:03 | ||
144 | Hiisirasti 2 (203) | +1:38:02 | Aleksei Asmolov | 50:44 | ||
145 | KFUM Örebro OK (160) | +1:38:12 | Melker Forsberg | 51:34 | ||
146 | OK Tisaren 2 (144) | +1:38:41 | Martin Särnbrink | 1:02:09 | ||
147 | VERSME (419) | +1:38:54 | Martynas Stanys | 52:35 | ||
148 | OK Ravinen 3 (387) | +1:39:24 | Bruno Godefroy | 52:39 | ||
149 | Espoon Akilles (132) | +1:39:46 | Petrus Hanhijärvi | 52:53 | ||
150 | Finspångs SOK (1134) | +1:40:27 | Johan Wehlin | 49:49 | ||
151 | Nord West 2 (192) | +1:42:44 | Roman Kuznetsov | 55:32 | ||
152 | Kymin Suunnistajat (146) | +1:42:45 | Jarno Saarela | 1:02:24 | ||
153 | OK77 2 (235) | +1:43:00 | Ilari Visuri | 54:51 | ||
154 | Sävedalens AIK 2 (1409) | +1:43:04 | Oskar Lindqvist | 1:01:11 | ||
155 | SK Saue Tammed (98) | +1:43:10 | Jürgen Einpaul | 57:05 | ||
156 | Bussola OK (189) | +1:45:17 | Patrik Thoma | 1:00:44 | ||
157 | Bäkkelagets SK 2 (254) | +1:45:37 | Marthe Glöersen | 1:04:13 | ||
158 | Suunta Jyväskylä 2 (201) | +1:46:27 | Arttu Kaario | 58:34 | ||
159 | Catalonia Team (164) | +1:46:28 | Pol Rafols | 55:54 | ||
160 | Fredrikstad SK 2 (1385) | +1:47:05 | Sondre Ottesen | 59:32 | ||
161 | Tullinge SK 2 (140) | +1:47:11 | Emil Andersson | 56:56 | ||
162 | Lapuan Virkiä (122) | +1:47:29 | Juuso Tuomaala | 1:08:03 | ||
163 | Kils OK (1124) | +1:48:16 | Alfred Pettersson | 52:59 | ||
164 | Bergnäsets AIK (115) | +1:48:44 | Gunnar Holmgren | 1:00:52 | ||
165 | OK Kapa (250) | +1:48:49 | Gatis Barons | 57:58 | ||
166 | Ultra (571) | +1:50:12 | Andrei Fomichev | 54:42 | ||
167 | Jämsän Retki-Veikot 2 (237) | +1:50:16 | Joonas Nurminen | 55:01 | ||
168 | Täby OK (138) | +1:51:31 | Robert Johansson | 53:28 | ||
169 | Hiidenkiertäjät 5 (176) | +1:51:42 | Erkka Mehtälä | 1:01:51 | ||
170 | Keuruun Kisailijat (197) | +1:52:30 | Mikael Niemelä | 1:01:27 | ||
171 | Orienta SKI-O (324) | +1:53:28 | Egor Popov | 57:44 | ||
172 | Vaajakosken Terä 3 (103) | +1:53:31 | Janne Hartman | 1:08:52 | ||
173 | RasTiimi (148) | +1:53:31 | Juha Jokikuona | 1:06:44 | ||
174 | Rasti-Kurikka 2 (182) | +1:53:59 | Jukka-Pekka Katajisto | 1:03:22 | ||
175 | Skogslöparna (136) | +1:54:10 | Arvid Strandberg | 1:06:27 | ||
176 | Team Västmanland (877) | +1:54:46 | Johan Ahlström | 1:04:24 | ||
177 | Omega (191) | +1:54:54 | Vladislav Devyatov | 53:01 | ||
178 | Deaf Russia (1338) | +1:55:25 | Nikita Smirnov | 58:03 | ||
179 | Tosta Lähtee-Team (475) | +1:55:29 | Mika Korhonen | 1:10:47 | ||
180 | Koovee 4 (159) | +1:55:35 | Jasper Alajoutsi | 1:00:05 | ||
181 | Kouvolan Suunnistajat 2 (225) | +1:55:51 | Samu Pylvänäinen | 1:09:19 | ||
182 | Gotlands OF (222) | +1:56:09 | Albin Larsson | 1:11:34 | ||
183 | Kuzmolovo OS 2 (1453) | +1:56:25 | Aleksei Burago | 1:00:38 | ||
184 | OK Pan Århus 2 (125) | +1:56:31 | Jens Christoffersen | 1:05:49 | ||
185 | Siilin Rasti (171) | +1:56:53 | Henri Jääskeläinen | 1:01:43 | ||
186 | MS Parma 3 (139) | +1:57:01 | Oskari Lepistö | 53:44 | ||
187 | IF Brahe (178) | +1:57:59 | Patrik Wärnman | 1:07:24 | ||
188 | Hämeenlinnan Suunnistajat 2 (119) | +1:58:16 | Vesa Ylis-Junttila | 56:24 | ||
189 | Ylistaron Kilpa-Veljet (152) | +1:59:03 | Heikki Istolahti | 55:56 | ||
190 | IK Auseklis (249) | +1:59:34 | Jevgenijs Bondins | 1:08:52 | ||
191 | Suunta-Sepot (154) | +1:59:44 | Jussi Seppä | 57:42 | ||
192 | OK Roslagen (207) | +1:59:54 | Ola Hultin | 56:34 | ||
193 | Varegg IL (188) | +1:59:56 | Stian Rykkje | 1:04:53 | ||
194 | Centrum OK Stockholm (385) | +2:00:16 | Linus Rispling | 1:02:57 | ||
195 | Eksjö SOK 2 (232) | +2:01:23 | Hugo Jakobsson | 1:02:49 | ||
196 | Kalevan Rasti 3 (114) | +2:01:29 | Juha Malinen | 1:03:31 | ||
197 | Kristiansand OK 2 (99) | +2:02:37 | Håvar B Stormoen | 1:04:47 | ||
198 | Vihtavuoren Pamaus (135) | +2:02:38 | Tomi Kyrönlahti | 59:01 | ||
199 | Joutsenon Kullervo (272) | +2:02:50 | Janne Kansonen | 59:48 | ||
200 | IF Femman 2 (167) | +2:04:14 | Joel Sågfors | 1:02:55 |
Alla | Nästa 200 > |