jukola.com

    Kangasala-Jukola 2019, Jukolan Viesti

    Stllningen i budkavle 4. etapp Vxling 7,2 km

    < Frra 200 Alla Nsta 200 >
    1401FINOK Kampen (1752)+4:20:11Kari Laitinen1:40:12
    1402FINOllinkulman Jullit (1903)+4:20:19Petri Ahti1:31:22
    1403FINTurengin Sarastus 2 (1355)+4:20:23Asko Niittymki1:35:24
    1404FINSK K3 (1499)+4:20:36Mia Riikonen2:00:38
    1405FINKarieksen porraus (1817)+4:20:40Taru Kilpala1:44:08
    1406FIN2Einsteins (911)+4:20:55Pasi Kivinen1:48:38
    1407FINVhkyrn Viesti (1295)+4:21:15Mikko Hakala3:04:34
    1408FINOff Course (1344)+4:21:25Maija Rinta-Laulaja1:32:48
    1409FINVihtavuoren Pamaus 3 (1171)+4:22:05Juha Niemist1:43:59
    1410FINKolmenkympin ikkriisi (1781)+4:22:06Risto Hurmeranta2:03:35
    1411FINP-Haagan yhteiskoulu HanDy (1792)+4:22:13Reijo Luhtala2:12:00
    1412FINHRUP (1014)+4:23:30Taneli Riihonen1:41:55
    1413FINSitowise (1220)+4:23:54Matti Heikkil1:46:33
    1414FINMetsylioppilaat (1094)+4:24:00Veera Kuronen1:47:30
    1415FINParokyttyrukot (1858)+4:25:54Lauri gren1:37:45
    1416FINKaivannon Er- ja nuorisose (1877)+4:26:07Pekka Mattila2:05:27
    1417FINMetspalvelut Hautala (1908)+4:26:08Niina Kojonen1:45:00
    1418FINHyytiln Huutajat 2 (1586)+4:26:09Emil Hkkinen1:35:05
    1419FINLiperin Lenkki (1083)+4:26:10Reijo Laatikainen1:39:29
    1420FINRasti-Pielinen 2 (1369)+4:26:21Jorma Pihlainen1:39:08
    1421FINSuperkompensaatio (1090)+4:26:28Mika Purmonen1:30:59
    1422FINTeam Proxion (1912)+4:26:42Janne-Joonas Mantsinen1:33:11
    1423FINLrhto (1851)+4:26:49Korkeakivi Antti1:55:05
    1424FINFc Kuusysi 07-Pojat (1216)+4:26:49Juha Kohonen2:09:37
    1425FINMttsen Juurakko (1807)+4:27:09Katriina Kalliokoski1:43:45
    1426FINNastolan Ter 3 (964)+4:27:12Hannu Lehtonen2:12:21
    1427FINGastrocnemius Ferreus 2 (1376)+4:27:36Petrus Lilja1:58:09
    1428FINKoutsi ja pojat (1910)+4:27:40Minna Kettunen2:01:29
    1429FINNlkhaukat (1856)+4:27:54Otto Solin2:05:16
    1430FINHmeenlinnan Sukeltajat (1905)+4:28:07Tero Aulanko1:41:24
    1431FINFC Kiisseli (1743)+4:28:12Minna Lehtisalo2:10:16
    1432FINTeam Keisanen (1304)+4:28:24Risto Keisanen2:02:42
    1433FINDirty Seven (1284)+4:28:45Teemu Kiviniemi1:58:38
    1434FINDowntown 65 4 (1423)+4:29:00Sami Heinonen1:49:43
    1435FINNotkeat puuhevoset (1004)+4:29:04Janne Lahdensuo1:38:42
    1436FINHyvinkn Rasti 6 (1616)+4:29:29Holger Bostrm2:25:27
    1437FINSaimaa Trail Runners (1066)+4:29:33Terhi Jantunen1:57:47
    1438FINOK77 8 (1472)+4:29:33Jarmo Rnnqvist1:32:44
    1439FINKarhulan Korvenkvijt (1974)+4:29:37Timo Mustonen2:16:30
    1440FINSalon Vilpas (834)+4:29:40Jyrki Hellsten2:16:58
    1441FINVaisto Solutions (1766)+4:29:52Pekka Karhu2:01:03
    1442FINLammin Betoni (1716)+4:31:06Mauri Koliseva2:40:55
    1443FINVartiovuoren Pojat (1311)+4:31:24Pyry Vilkko2:18:58
    1444FINHonkajoen Seudun Urheilijat 2 (1393)+4:31:49Jorma Uusipaasto1:56:44
    1445FINValio TM (1532)+4:32:15Aino-Maria Mnki1:15:33
    1446FINHiisirastiKiukU (467)+4:32:27Mika Ruuhiala1:21:22
    1447SWETacton Systems AB 2 (1488)+4:33:07Axel Flordal1:21:10
    1448FINKouvolan Palokunnan Urheili (1126)+4:33:52Tero Suomalainen1:35:36
    1449FINRastisudit (1428)+4:34:00Jaakko Koivuniemi2:50:08
    1450FINLahden Kaleva (1305)+4:34:02Lauri Laitinen2:07:44
    1451FINESOn seniorit (1405)+4:35:10Henrik Myllynen1:55:30
    1452FINKeffin suunnistajat (1424)+4:35:24Pekka Sipil1:43:48
    1453FINDowntown 65 3 (1360)+4:35:28Antti Karjalainen1:40:13
    1454FINMTK-Asikkala (1531)+4:35:37Petteri Kivist2:05:46
    1455FINKunnon Urheilijat 3 (1337)+4:35:43Harri Huhta2:15:01
    1456FINVarvarin Lepsaus (1850)+4:35:44Jari Tlli2:15:28
    1457FINKOMMEET Metsn kadonneet (1836)+4:35:51Timo Mantere2:21:56
    1458FINJre (1545)+4:36:03Kimmo Lindqvist2:09:21
    1459FINToramen Turha Toivo (TTT) (1502)+4:36:40Pekka Kekoni2:16:33
    1460FINNavi 10 (1187)+4:36:42Teppo Toivonen2:12:42
    1461FINSaarijrven Pullistus 3 (874)+4:37:41Lars Lnnblad2:09:21
    1462FINLateksii (1594)+4:38:22Totti Sillanp1:54:10
    1463FINMetths (1907)+4:38:34Ossi Antikainen1:42:41
    1464FINTeam SOSE (1298)+4:38:37Saara Reinimki1:50:31
    1465FINHihhulit (1197)+4:38:45Tiina Jrvinen1:43:15
    1466FINKeisus Extreme Saunas (1677)+4:38:48Sini Ylnne1:43:41
    1467FINEkokumppanit (1671)+4:38:50Elisa Pekkola1:48:22
    1468FINVeikkaus 2 (1200)+4:38:51Maria Roos1:48:45
    1469FINTeam Tiuraniemi (1282)+4:39:12Liisa Naskali1:48:48
    1470FINThinkers (1129)+4:39:18Sanna Lankinen2:28:04
    1471FINIK Tunnelpojkarna 2 (1923)+4:39:21Pivi Castrn2:02:05
    1472FINOulun Reipas (1177)+4:39:23Kauko Myllymaa2:08:17
    1473FINAlastaron Reserviliset (1243)+4:39:31Harri Kuosa1:47:51
    1474FINSEW Service (1972)+4:39:46Lauri Ojansuu2:10:24
    1475FINLahden Taimi 2 (929)+4:39:55Heino Sarkkinen1:38:47
    1476FINOutotec Lappeenranta (1406)+4:40:03Taru Poromki1:56:32
    1477FINUPM 1-ERI (1572)+4:40:10Jari Hahl2:22:22
    1478FINTalvisalon Sukuvika (1793)+4:40:19Vilma Lintunen1:30:43
    1479FINTeam Laardi (1459)+4:40:21Matti Karppanen1:49:35
    1480FINLiperin Taimi 2 (1190)+4:40:30Juho Haaranen1:52:51
    1481FINTeam Maha (1327)+4:40:31Inkeri Pekkala2:08:56
    1482FINRastaalan rasti I (1098)+4:40:36Tapio Rantanen1:35:16
    1483FINNorsU (1885)+4:40:40Virpi Lindvall1:29:05
    1484FINHollolan Urheilijat -46 3 (1579)+4:42:30Lauri Vilhunen2:09:04
    1485FINTampereen Pyrint 12 (1580)+4:43:08Heikki Numminen2:05:49
    1486FINHaapaveden Urheilijat (876)+4:43:12Antti-Jussi Vahteala2:01:03
    1487FINVeljekset Heiskanen (1100)+4:43:33Ilpo Heiskanen1:56:35
    1488FINOhovaaran sulttaanit (1632)+4:43:35Anni Kaasinen2:25:27
    1489FINRistin Miehet (1152)+4:44:22Tuomas Salo2:04:54
    1490FINWIO Team (1541)+4:44:24Juho Heinijoki1:45:41
    1491FINHiidenkiertjt 7 (1397)+4:46:54sten Wikstrm1:57:47
    1492FINTSE for the Future (1398)+4:47:23Eija Koskivaara1:35:20
    1493FINEspoon Akilles Venlat 2 (1820)+4:47:41Riikka Kaipia1:44:39
    1494IRLE-CHIP! (1246)+4:47:50Samuel Aaron1:46:16
    1495FINSuunta-Veikot (1429)+4:48:00Jouko Laitinen1:46:22
    1496FINPohjaKosketus (1408)+4:48:01Tommi Sderstrm1:59:02
    1497FINPinkki Dynamo (1587)+4:48:02Tiina Tukiainen2:22:43
    1498FINArsenal Finland (1426)+4:48:29Eero Vartiainen1:40:46
    1499FINEpselv Joukkue (1299)+4:48:32Lasse Hakola1:48:44
    1500FINKorona (1207)+4:49:25Jorma Mkinen2:23:57
    1501FINSata lasissa 2019 (1837)+4:49:58Ville Pasanen1:47:45
    1502FINSomeron Esa 2 (1173)+4:50:33Janne Noki2:29:44
    1503FINAthletic Club Hollola Elite (1534)+4:52:17Janne Karppinen1:52:01
    1504FINEspoo Expos (1312)+4:53:30Olli Ormio1:31:37
    1505FINPartiolpk Roineen Tytt (1725)+4:53:43Ilona Vlimaa1:46:32
    1506FINVALOR Partners (1868)+4:54:41Valtteri Itranta1:24:36
    1507FINKkinimen Weljekset (1139)+4:55:13Valtteri Nikkanen1:19:19
    1508FINSEPI (1726)+4:55:26Oskari Kosonen1:42:50
    1509FINAlijmhyvitys (1383)+4:55:38Nea berg1:47:55
    1510FINMS Parma 7 (616)+4:55:48Aamos Laavainen1:52:46
    1511FINVesikmmenet (1271)+4:55:49Susanne Frondelius1:43:51
    1512FINPuijon Pojat 2 (1208)+4:55:50Simo Tarpila1:40:08
    1513FINOK kunto OK (1608)+4:55:55Jani Haikala1:49:20
    1514FINJrjestelmkeskus JRJK (1654)+4:56:00Jari Laakkonen2:10:33
    1515FINPaha Rasti 2 (1421)+4:56:00Matti Skytt1:48:33
    1516FINEtte Lyd (1530)+4:56:16Tapio Saarela1:47:30
    1517FINPeikot Hiihto 2 (1822)+4:56:33Jani Laaksonen2:08:55
    1518FINSuunnistajat Sitaateissa (1787)+4:56:48Jussi Klasila2:03:51
    1519FINRantasalmen Urheilijat (1407)+4:56:56Sakari Kekki1:48:00
    1520FINRasti E4 2 (554)+4:56:57Jouko Pakarinen1:40:30
    1521FINKadettikurssi 67 (1844)+4:56:57Pekka Tiainen1:55:50
    1522FINHmeenlinnan Suunnistajat 4 (240)+4:57:01Jarmo Vainio1:37:07
    1523FINVantaan Metsnkvijt 2 (1373)+4:57:33Sami Niemi2:52:26
    1524FINHelsingin Suunnistajat 11 (1106)+4:57:33Hannu Lammi1:46:25
    1525FINRasti-Vihti 5 (1599)+4:57:47Jouni Moisander1:55:43
    1526FINHelsingin Palokunnan Urheil 2 (1703)+4:58:01Pentti Vaittinen2:00:19
    1527FINOlvastin Tana (1166)+4:58:39Antti Kiiskinen1:56:50
    1528FINTampereen Pyrint 10 (1485)+4:58:59Samuli Saarikko2:19:20
    1529FINTeam Allback (1518)+4:59:07Niko Karhap1:57:41
    1530FINBasware (1630)+4:59:15Kimmo Yli-Rohdainen1:40:04
    1531FINKarvapallo (1308)+4:59:23Sergey Nurminen2:55:27
    1532FINSatakuntalainen Osakunta (1325)+4:59:45Timo Hivl1:59:35
    1533FINTeam TheSoma (1878)+4:59:47Elina Jrvinen1:59:09
    1534FINRealtimers (1693)+4:59:50Lauri Laakso2:12:42
    1535FINKIWA Inspecta (1386)+4:59:55Sami Wahlman2:15:31
    1536FINKeravan Urheilijat 4 (1650)+4:59:57Juhani Juutilainen1:50:23
    1537LATZiemelkurzeme OK 3 (1611)+5:00:21Janis Pelekis2:17:27
    1538FINPetjveden Petjiset (1347)+5:00:23Perttu Heinnen2:22:38
    1539FINNumppi Brothers (1585)+5:00:38Jonne Hankimaa2:08:58
    1540FINMusta Neli 4 (1886)+5:01:05Toni Niemi1:52:06
    1541FINSuuntavaisto SK 2 (1565)+5:01:34Risto Korpinen2:00:23
    1542FINTyhmn rohkeat veljekset (1109)+5:01:37Roope Parviainen2:09:56
    1543FINHelsingin Suunnistajat 15 (738)+5:01:54Jarno Virtanen1:37:09
    1544FINMETSn thden (1276)+5:01:56Mika Korpi1:52:56
    1545FINRyttyln Visa (1948)+5:01:57Markku Nikki1:43:33
    1546FINLostBoys (1286)+5:01:59Markus Roni2:07:26
    1547FINKnut Posse (1568)+5:01:59Sari Siikasalmi1:50:03
    1548FINHepojoen Pinnistys (1514)+5:02:00Annika Randell2:04:19
    1549FINErnaali (865)+5:02:02Jarno Saarinen2:55:35
    1550FINWiipurilainen Osakunta (1492)+5:02:09Patrik Nurminen1:49:55
    1551FINSE Enocell (1765)+5:02:31Iiro Piri1:52:59
    1552FINJrvenpn Palo 2 (1510)+5:02:35Olli Kumpulainen1:35:29
    1553FINPolyteknikkojen Raittiusseu (1272)+5:02:37Titta Kanerva1:44:36
    1554FINLaihian Lihavat (1578)+5:02:38Antti Isotalo1:39:58
    1555FINLievestuoreen Kisa (1154)+5:02:56Jorma Jolanki2:36:01
    1556FINRantakoiviston lapset (1666)+5:03:01Mikko Tikkala2:21:11
    1557FINReservin lkintupseerit (1968)+5:03:35Jasper Jrvel1:47:37
    1558FINOC Utmanare (1054)+5:03:38Tero Rm1:46:41
    1559FINLahden Tyven Hiihtjt (1462)+5:03:49Jonna Salokangas1:34:02
    1560FINIt-Hmeen Rasti 2 (1460)+5:05:44Olavi Heikkil1:48:43
    1561FINRasti-Perni (781)+5:05:52Osmo Saari2:28:38
    1562FINeLadies 3 (1939)+5:07:00Mervi Heinaro1:47:43
    1563FINsalparasti (1057)+5:07:03Harri Manninen1:24:28
    1564FINRuokonen OrienteringsKlubb (1870)+5:07:12Alvar Sten1:49:26
    1565FINHelsingin Metsnkvijt (1340)+5:07:21Markku Luoto1:58:26
    1566FINCSC (1519)+5:07:25Jari Miettinen2:03:11
    1567FINFlash in the Night (1932)+5:07:49Merja Pesonen1:51:48
    1568FINMaasotakoulu LPR 3 (1715)+5:08:14Jenna-Julie Korkeamki2:42:06
    1569FINHirvensalon Heitto (1446)+5:08:18Pertti Salmenoja1:37:19
    1570FINHyytiln Huutajat (1384)+5:08:32Kalle Peltola1:29:51
    1571FINRastihaukat 2 (1267)+5:08:36Reijo Mouhu1:38:44
    1572FINVarsinaissuomalainen osakun (1548)+5:08:46Joona Ruissalo1:53:07
    1573FINLauri Rehnin perilliset (1388)+5:08:49Heli Lehmussaari-Rehn2:19:08
    1574FINRastiaasit (1378)+5:08:51Olli Ruokonen1:38:36
    1575FINLuja DreamTeam 2019 (1767)+5:09:10Ari Tykkylinen2:18:52
    1576FINRajiksen uppopalloilijat (1814)+5:09:13Tomi Niemi2:26:54
    1577FINHusulan Kunto (1238)+5:09:25Risto Norema2:37:58
    1578FINRasti-Kurikka 4 (1257)+5:09:26Heikki Kilpi2:17:03
    1579FINLaihian Luja 5 (1558)+5:09:29Pentti Erving1:58:38
    1580FINHelsingin Suunnistajat 10 (1242)+5:09:31Kimmo Heinonen1:56:31
    1581FINMhy Pirkanmaa 2 (1699)+5:09:56Pentti Siurola2:58:11
    1582FINIt-Hmeen Rasti 3 (1443)+5:09:58Arvo Tuominen1:57:56
    1583FINKeshovin Suunnistajat (1615)+5:09:58Risto Ranta-aho3:21:04
    1584FINKotipojat (1103)+5:10:12Mari Vilppula1:56:43
    1585FINPuutteenpern Konkelot (1819)+5:10:45Hannu Tuukkala2:25:31
    1586FINTuusulan Tallaajat 2 (1605)+5:12:39Risto Sirola1:59:51
    1587FINViitamen Veto (1566)+5:13:41Kysti Rintala1:43:06
    1588FINValio Nestle (1411)+5:13:54Jenna Leipijrvi1:54:06
    1589FINSotkamon Jymy 3 (893)+5:14:31Matti Lukkari1:48:23
    1590FINKaarinan Ristiritarit (1156)+5:15:10Jaakko Lundn1:52:11
    1591FINSalon Viesti (1153)+5:15:23Raimo Majuri1:54:10
    1592FINDear Family Breitholtz (1896)+5:15:35Artturi Hoffrn2:00:48
    1593FINTeam Armas (1391)+5:15:42Janne Santalahti1:39:44
    1594FINLaihian Luja 4 (1537)+5:15:43Tapani Kauppi2:05:59
    1595FINTampereen varuskunta (1553)+5:16:08Aki Riikonen1:56:59
    1596FINmroom (1333)+5:16:10Sipilinen Petri2:04:15
    1597FINRaNcat ladyt (1953)+5:16:52Maiju Kohonen1:30:11
    1598FINLoimaan Jankko 2 (1562)+5:17:09Pentti Saario2:25:20
    1599LATZiemelkurzeme OK 4 (1138)+5:17:23Ieva Ozolina1:33:33
    1600FINSaimaa Trail Runners 2 (1667)+5:19:34Tuomas Laukkanen1:57:36
    < Frra 200 Alla Nsta 200 >