jukola.com

    Kangasala-Jukola 2019, Jukolan Viesti

    Stllningen i budkavle 4. etapp mellantid 6,8 km

    < Frra 200 Alla Nsta 200 >
    1501FINVALOR Partners (1868)+4:53:47Valtteri Itranta1:22:11
    1502FINKkinimen Weljekset (1139)+4:54:05Valtteri Nikkanen1:16:39
    1503FINOK kunto OK (1608)+4:54:20Jani Haikala1:46:13
    1504FINSEPI (1726)+4:54:29Oskari Kosonen1:40:22
    1505FINPuijon Pojat 2 (1208)+4:54:33Simo Tarpila1:37:20
    1506FINJrjestelmkeskus JRJK (1654)+4:54:40Jari Laakkonen2:07:42
    1507FINAlijmhyvitys (1383)+4:54:41Nea berg1:45:27
    1508FINVesikmmenet (1271)+4:54:46Susanne Frondelius1:41:17
    1509FINRantasalmen Urheilijat (1407)+4:55:04Sakari Kekki1:44:37
    1510FINPaha Rasti 2 (1421)+4:55:06Matti Skytt1:46:08
    1511FINRasti E4 2 (554)+4:55:08Jouko Pakarinen1:37:10
    1512FINKadettikurssi 67 (1844)+4:55:09Pekka Tiainen1:52:30
    1513FINEtte Lyd (1530)+4:55:10Tapio Saarela1:44:53
    1514FINSuunnistajat Sitaateissa (1787)+4:55:14Jussi Klasila2:00:46
    1515FINPeikot Hiihto 2 (1822)+4:55:17Jani Laaksonen2:06:08
    1516FINMS Parma 7 (616)+4:55:19Aamos Laavainen1:50:46
    1517FINRasti-Vihti 5 (1599)+4:55:42Jouni Moisander1:52:06
    1518FINHmeenlinnan Suunnistajat 4 (240)+4:55:54Jarmo Vainio1:34:29
    1519FINHelsingin Palokunnan Urheil 2 (1703)+4:55:55Pentti Vaittinen1:56:41
    1520FINHelsingin Suunnistajat 11 (1106)+4:55:56Hannu Lammi1:43:17
    1521FINVantaan Metsnkvijt 2 (1373)+4:56:19Sami Niemi2:49:41
    1522FINTampereen Pyrint 10 (1485)+4:56:37Samuli Saarikko2:15:27
    1523FINOlvastin Tana (1166)+4:57:47Antti Kiiskinen1:54:26
    1524FINBasware (1630)+4:57:53Kimmo Yli-Rohdainen1:37:11
    1525FINKIWA Inspecta (1386)+4:58:09Sami Wahlman2:12:14
    1526FINTeam Allback (1518)+4:58:16Niko Karhap1:55:18
    1527FINKarvapallo (1308)+4:58:20Sergey Nurminen2:52:52
    1528FINKeravan Urheilijat 4 (1650)+4:58:22Juhani Juutilainen1:47:17
    1529FINSatakuntalainen Osakunta (1325)+4:58:24Timo Hivl1:56:43
    1530FINTeam TheSoma (1878)+4:58:28Elina Jrvinen1:56:19
    1531LATZiemelkurzeme OK 3 (1611)+4:58:29Janis Pelekis2:14:04
    1532FINRealtimers (1693)+4:58:31Lauri Laakso2:09:51
    1533FINNumppi Brothers (1585)+4:58:39Jonne Hankimaa2:05:28
    1534FINPetjveden Petjiset (1347)+4:59:21Perttu Heinnen2:20:04
    1535FINRantakoiviston lapset (1666)+4:59:28Mikko Tikkala2:16:07
    1536FINSuuntavaisto SK 2 (1565)+4:59:37Risto Korpinen1:56:55
    1537FINErnaali (865)+4:59:50Jarno Saarinen2:51:51
    1538FINMusta Neli 4 (1886)+4:59:56Toni Niemi1:49:26
    1539FINMETSn thden (1276)+5:00:26Mika Korpi1:49:55
    1540FINTyhmn rohkeat veljekset (1109)+5:00:27Roope Parviainen2:07:15
    1541FINHelsingin Suunnistajat 15 (738)+5:00:30Jarno Virtanen1:34:13
    1542FINRyttyln Visa (1948)+5:00:30Markku Nikki1:40:35
    1543FINLostBoys (1286)+5:00:35Markus Roni2:04:31
    1544FINKnut Posse (1568)+5:00:39Sari Siikasalmi1:47:12
    1545FINHepojoen Pinnistys (1514)+5:00:41Annika Randell2:01:29
    1546FINWiipurilainen Osakunta (1492)+5:00:44Patrik Nurminen1:46:58
    1547FINSE Enocell (1765)+5:00:54Iiro Piri1:49:51
    1548FINLievestuoreen Kisa (1154)+5:00:55Jorma Jolanki2:32:29
    1549FINJrvenpn Palo 2 (1510)+5:01:03Olli Kumpulainen1:32:26
    1550FINLaihian Lihavat (1578)+5:01:33Antti Isotalo1:37:22
    1551FINPolyteknikkojen Raittiusseu (1272)+5:01:35Titta Kanerva1:42:03
    1552FINOC Utmanare (1054)+5:01:38Tero Rm1:43:09
    1553FINLahden Tyven Hiihtjt (1462)+5:02:53Jonna Salokangas1:31:35
    1554FINReservin lkintupseerit (1968)+5:02:55Jasper Jrvel1:45:26
    1555FINRasti-Perni (781)+5:04:10Osmo Saari2:25:25
    1556FINIt-Hmeen Rasti 2 (1460)+5:04:23Olavi Heikkil1:45:51
    1557FINeLadies 3 (1939)+5:05:30Mervi Heinaro1:44:41
    1558FINHelsingin Metsnkvijt (1340)+5:05:34Markku Luoto1:55:08
    1559FINRuokonen OrienteringsKlubb (1870)+5:05:48Alvar Sten1:46:31
    1560FINMhy Pirkanmaa 2 (1699)+5:05:52Pentti Siurola2:52:36
    1561FINFlash in the Night (1932)+5:05:55Merja Pesonen1:48:23
    1562FINMaasotakoulu LPR 3 (1715)+5:05:57Jenna-Julie Korkeamki2:38:18
    1563FINCSC (1519)+5:05:58Jari Miettinen2:00:13
    1564FINKeshovin Suunnistajat (1615)+5:06:00Risto Ranta-aho3:15:35
    1565FINsalparasti (1057)+5:06:10Harri Manninen1:22:04
    1566FINRasti-Kurikka 4 (1257)+5:06:13Heikki Kilpi2:12:20
    1567FINHusulan Kunto (1238)+5:06:17Risto Norema2:33:18
    1568FINLauri Rehnin perilliset (1388)+5:06:32Heli Lehmussaari-Rehn2:15:20
    1569FINHirvensalon Heitto (1446)+5:06:40Pertti Salmenoja1:34:09
    1570FINHelsingin Suunnistajat 10 (1242)+5:07:03Kimmo Heinonen1:52:32
    1571FINIt-Hmeen Rasti 3 (1443)+5:07:05Arvo Tuominen1:53:32
    1572FINLuja DreamTeam 2019 (1767)+5:07:18Ari Tykkylinen2:15:29
    1573FINRastihaukat 2 (1267)+5:07:19Reijo Mouhu1:35:55
    1574FINVarsinaissuomalainen osakun (1548)+5:07:27Joona Ruissalo1:50:17
    1575FINRastiaasit (1378)+5:07:30Olli Ruokonen1:35:44
    1576FINHyytiln Huutajat (1384)+5:07:32Kalle Peltola1:27:20
    1577FINLaihian Luja 5 (1558)+5:07:48Pentti Erving1:55:25
    1578FINRajiksen uppopalloilijat (1814)+5:07:57Tomi Niemi2:24:07
    1579FINKotipojat (1103)+5:08:37Mari Vilppula1:53:37
    1580FINPuutteenpern Konkelot (1819)+5:08:47Hannu Tuukkala2:22:02
    1581FINTuusulan Tallaajat 2 (1605)+5:11:04Risto Sirola1:56:45
    1582FINViitamen Veto (1566)+5:12:33Kysti Rintala1:40:27
    1583FINValio Nestle (1411)+5:12:36Jenna Leipijrvi1:51:17
    1584FINSotkamon Jymy 3 (893)+5:13:32Matti Lukkari1:45:53
    1585FINmroom (1333)+5:13:45Sipilinen Petri2:00:19
    1586FINDear Family Breitholtz (1896)+5:13:46Artturi Hoffrn1:57:27
    1587FINKaarinan Ristiritarit (1156)+5:14:00Jaakko Lundn1:49:30
    1588FINLoimaan Jankko 2 (1562)+5:14:10Pentti Saario2:20:49
    1589FINTeam Armas (1391)+5:14:11Janne Santalahti1:36:42
    1590FINSalon Viesti (1153)+5:14:12Raimo Majuri1:51:28
    1591FINLaihian Luja 4 (1537)+5:14:15Tapani Kauppi2:03:00
    1592FINTampereen varuskunta (1553)+5:14:17Aki Riikonen1:53:37
    1593FINRaNcat ladyt (1953)+5:16:02Maiju Kohonen1:27:49
    1594LATZiemelkurzeme OK 4 (1138)+5:16:03Ieva Ozolina1:30:41
    1595FINGeologian tutkimuskeskus (1437)+5:18:34Heikki Forss1:36:07
    1596FINSaimaa Trail Runners 2 (1667)+5:18:53Tuomas Laukkanen1:55:23
    1597FINNokian Tyres (1893)+5:19:01Teemu Vallinaho2:03:15
    1598FINCastorIT (1507)+5:19:03Carolina Olyntho2:24:32
    1599FINKyrn Kopla (1705)+5:19:05Mikko Vaissalo1:47:03
    1600FINV-S maakuntakomppania (1102)+5:19:13Sessa Salmenoja2:10:21
    1601FINRajamen Rykmentti 6 (1613)+5:20:07Sauli Savela2:00:38
    1602FINJyvskyln Yliopiston yliop 2 (1749)+5:20:12Jiri Honkala2:21:45
    1603FINIisalmen Visa 2 (1639)+5:23:19Markku Huttunen1:32:11
    1604FINNsCSA (1751)+5:23:30li Liiv2:33:14
    1605FINKuortaneen Kunto 2 (1263)+5:23:59Juha Aho-Pynttri1:51:43
    1606FINSeNaatti (1866)+5:24:13Juha Muttilainen1:49:57
    1607FINHiisirastiKLa (861)+5:25:52Jari Hakala3:39:07
    1608FINAlajrven Ankkurit 2 (1489)+5:26:27Heimo Joensuu2:13:49
    1609FINKODIKAS TALO (1954)+5:27:23Inkeri Vlkki1:54:59
    1610FINSaunasaaren Sk (1761)+5:27:26Petteri Paakkunainen2:39:42
    1611FINSalokyln Samoajat (1681)+5:27:54Katri Malinen2:54:17
    1612FINLahti Energia (1396)+5:28:31Tapio Ojala2:15:11
    1613FINRasti-Jussit 5 (1651)+5:33:24Veikko Hietaharju1:55:01
    1614FINPlkneen Luja-Lukko 3 (1521)+5:33:29Olli Alanissi2:09:27
    1615FINTst ei keli parane. (1710)+5:33:53Matti Lampinen1:51:52
    1616FINTuurihaukat 2 (1879)+5:35:29Nuutti Riihimki1:54:19
    1617FINKoneen Kerho 2 (1352)+5:35:43Esko Sihvola1:58:52
    1618FINLittoisten Partabooat (1433)+5:37:17Anna Ruohonen2:12:53
    1619FINViertolan saunaporukka (1481)+5:37:20Tapani Ojala2:03:50
    1620FINRssi-Rasti 2 (1447)+5:40:29Pekka Siiril1:58:49
    1621FINOK77 7 (1092)+5:41:01Heidi Mannelin3:25:18
    1622FINMntn Seudun Erpirkat 2 (1645)+5:41:09Antti Niittymki2:02:33
    1623FINSuunta Jyvskyl 7 (1653)+5:41:33Laura Saalamo2:17:02
    1624FINPulttiBoys Karjalan Pultti (1549)+5:41:42Jorma Vnnen2:18:30
    1625FINOK Trian 7 (1471)+5:41:47Ingemar Borgman2:39:51
    1626FINSuunta-Sepot 4 (1556)+5:41:53Jarmo Lylynper2:38:30
    1627FINKarhijrven Suunnistajat (1520)+5:42:02Pirkko Rberg2:23:56
    1628FINJalasjrven Jalas 2 (1440)+5:43:40Jani Mki-Mantila3:43:17
    1629FINRastikarhut 2 (1275)+5:43:41Jukka Virtanen2:26:00
    1630FINDoranova Oy (1835)+5:44:20Jani Sjlund2:27:19
    1631FINSavon Kylhullut (1567)+5:44:42Toni Luhtapuro2:27:56
    1632FINTampereen Shklaitos (713)+5:44:52Aleksi Mattila2:38:36
    1633FINPieni Tauko (1924)+5:45:17Ari Haapakoski2:31:06
    1634FINJyvskyln Yliopiston yliop (1441)+5:48:59Nella Heikinmki2:51:53
    1635FINCH-Polymers (1846)+5:49:23Tuula-Maija Toivonen2:24:47
    1636FINSyv Pty (1674)+5:49:37Antti ij3:13:04
    1637FINDG SataIT (1841)+5:49:42Manu Halminen2:47:41
    1638FINHaikkiheikit 2 (1941)+5:49:47Iiro Sepp1:28:05
    1639FINPohjankyrn Rasti 2 (1193)+5:52:45Seppo Salomaa1:39:51
    1640FINJouluksi kotiin (1225)+5:52:56Jorma Hmlinen2:06:41
    1641FINHnt SK 2 (1491)+5:52:57Pekka Snre2:05:52
    1642FINStormin Ters (819)+5:52:58Markku Kulmala2:04:28
    1643FINSuonsalmen Suunta (1500)+5:53:19Jukka Ruhanen1:35:26
    1644FINRajakyln Kuntogubbet (1596)+5:53:19Lasse Tuomisto1:47:44
    1645FINTelko (1898)+5:54:03Antti Nilsen2:00:00
    1646FINKOP Pankki-Veikot (1457)+5:54:08Max Alanko2:03:19
    1647FINIBM Sport club (1338)+5:54:12Jouko Poutanen2:43:49
    1648FINATC EFHK (1505)+5:54:14Antti Asu1:55:14
    1649FINVuoristoradan Jarrumiehet (1914)+5:54:17Marko Ahola2:11:52
    1650FINKohti retnt (1730)+5:54:17Miia Rajakallio2:05:43
    1651FINMoVo (1942)+5:54:18Mikko Tervo1:55:47
    1652FINKluri (1737)+5:54:19Kalle Strmberg2:55:58
    1653FINRistiin Rastiin (1400)+5:54:19Hannu Maijala1:55:58
    1654FINSuunnilleenstajat (1748)+5:54:23Jari Viitamki1:55:22
    1655FINKuopion Suunnistajat 5 (1951)+5:54:23Mikko Leppvuori2:20:08
    1656FINPihkaniskat 5 (1260)+5:54:25Tapio Hyttinen1:44:09
    1657FINKiinnostus Suunnistajat 2 (1593)+5:54:29Lehtinen Pekka2:14:14
    1658FINTeam Autocenter (1830)+5:54:31Johannes Alanen1:53:21
    1659FINJullikat skoogessa (1323)+5:54:32Tarmo Rouhiainen2:31:31
    1660FINFujitsu 2 (1684)+5:54:36Sam Hedberg2:45:45
    1661FINKoskilaakson Ojamiehet (1925)+5:54:38Maisa Laakso2:38:32
    1662FINSatunnaiskulkijat (1656)+5:54:46Markus Anttinen2:52:51
    1663FINJYY Jopa (1827)+5:54:48Eeva-Maria Leppnen2:02:46
    1664FINKiilto Oy (1768)+5:54:54Tommi Roiha2:07:31
    1665FINReaktor Innovations 2 (1201)+5:54:55Mika Tuoma2:06:35
    1666FINRasti-Vihti 6 (1497)+5:55:00Petri Salminen2:20:56
    1667FINEntisten Nuorten Urheiluseu (1869)+5:55:02Harri Hynynen2:18:56
    1668FINSuppaMurmelit -17 (1685)+5:55:50Lasse Koskelainen1:57:18
    1669FINTeekkarikuoro (1880)+5:55:54Sampo Lahtinen2:47:24
    1670FINJrvenpn Palo 3 (1511)+5:56:53Markku Laakso1:58:32
    1671FINFTA 4 (1708)+5:57:10Aapo Mutanen2:04:21
    1672FINArk United 2 (1182)+5:57:14Sari Lehtikangas2:08:41
    1673FINRasti-UHO 2 (1597)+5:57:15Simo Inkeroinen3:29:51
    1674FINAlajrven Ankkurit 3 (1570)+5:57:27Harri Viita-aho1:52:33
    1675FINValkealan Kajo 3 (1350)+5:57:31Teemu Pukkila1:39:31
    1676FINEspoon Akilles 8 (1559)+5:59:16Markku Virtanen1:42:34
    1677FINKanavan Kiertjt (1838)+6:00:41Hannu Pyhnen2:08:08
    1678FINRasti-Jyry 3 (1631)+6:00:52Juhani Kytjoki1:56:17
    1679FINLammin Ski 3 (1234)+6:02:06Mauno Raukola3:17:33
    1680FINKokkolan Suunnistajat 5 (1547)+6:02:10Pekka Erkkil2:33:00
    1681FINBoliden ja Vuorimieskilta (1682)+6:03:34Jari Kujala3:09:59
    1682FINSuomenlahden merivartiostoH (1917)+6:04:59Janne Kmpe2:05:53
    1683FINKanKi (1591)+6:05:07Marko Nyqvist2:13:25
    1684FINNe vikatikit A. Kiven (1834)+6:05:39Pietu Riipinen1:35:09
    1685FINAamulehden Lukijat Lasten h 3 (1847)+6:05:51Siiri Nieminen2:03:36
    1686FINTarpian Suunta 3 (1576)+6:07:11Raimo Sundstrm1:56:16
    1687FININUS (1279)+6:07:42Ilja Ouretski1:49:27
    1688FINLandis+Gyr 2 (1956)+6:07:56Risto Nieminen2:58:09
    1689FINSaloisten Reipas 3 (1341)+6:08:28Jukka Laine1:52:17
    1690FINTeam Lost 2 (1317)+6:09:25Heli Tiainen2:20:37
    1691FINRasti-Sopulit (1747)+6:09:29Maiju-Juulia Wickstrm2:21:15
    1692FINArtjrven Ahjo (1524)+6:09:58Jukka Rutila2:29:22
    1693FINHerrasmies Suunnistajat (1550)+6:10:12Pertti Helin4:02:27
    1694FINSon Huanot (1955)+6:11:00Lauri Erkkil2:06:18
    1695FINHamulan Hlkkeejt (1529)+6:11:03Roosa Tuononen2:06:18
    1696FINNitor (1718)+6:11:27Lasse Lilja1:55:48
    1697FINSK Ohijuoksu (1741)+6:11:37Irri Tapio2:39:50
    1698FINIK Falken 3 (1250)+6:11:45Mats Sundqvist1:59:00
    1699FINSports by LUT (1445)+6:15:26Eveliina Takasuo2:55:50
    1700FINSkrinnarit (1349)+6:18:21Seppo Sihvonen2:12:48
    < Frra 200 Alla Nsta 200 >