Starting time | 7,7 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kaija Hohti | Inkeroisten Terho | FIN | 12:00:00 | 1:20:27 | |
2. | Aili Salo | Kouvolan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 1:20:52 | |
3. | Eila Hanelius | Järvenpään Palo | FIN | 12:00:00 | 1:21:15 | |
4. | Ulla Kauppila | Turun Urheiluliitto | FIN | 12:00:00 | 1:21:19 | |
5. | Mirja Koskinen | Helsingin Kisailijat | FIN | 12:00:00 | 1:22:04 | |
6. | Tyyne Martikainen | Sunilan Sisu | FIN | 12:00:00 | 1:22:33 | |
7. | Liisa Mikkonen | Helsingin Toverit | FIN | 12:00:00 | 1:23:06 | |
8. | Saimi Nummi | Suunta-Veikot | FIN | 12:00:00 | 1:30:10 | |
9. | Anna-Liisa Kaivola | Kalliolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 1:39:49 | |
10. | Tarja Ruusu | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 1:41:46 | |
11. | Kerttu Kuusi | Myllykosken Kilpa-Veikot | FIN | 12:00:00 | 1:42:34 | |
12. | Helka Hintikka | Jyväskylän Kisa-Toverit | FIN | 12:00:00 | 1:42:41 | |
13. | Jenny Rautiainen | Elannon Isku | FIN | 12:00:00 | 1:42:55 | |
14. | Pirkko Niemi | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 1:43:00 | |
15. | Laura Sallinen | Kalliolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 1:43:11 | |
16. | Suoma Ilves | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 12:00:00 | 1:44:12 | |
17. | Inger Rehn | Fiskars IF | FIN | 12:00:00 | 1:44:28 | |
18. | Eeva Kantakoski | Rasti-Veikot | FIN | 12:00:00 | 1:47:05 | |
19. | Taina Turunen | Mäntän Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 1:47:45 | |
20. | Aino Lehtonen | Järvenpään Palo | FIN | 12:00:00 | 1:52:55 | |
21. | Tyyne Mustonen | Elannon Isku | FIN | 12:00:00 | 2:00:30 | |
22. | Leena Hellman | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 2:01:43 | |
23. | Aili Kuoppala | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 12:00:00 | 2:02:16 | |
24. | Aune Knuuttila | Orimattilan Jymy | FIN | 12:00:00 | 2:02:26 | |
25. | Sirkka Hakatie | Hämeenlinnan Tarmo | FIN | 12:00:00 | 2:02:31 | |
26. | Orvokki Oja | Hämeenlinnan Tarmo | FIN | 12:00:00 | 2:02:43 | |
27. | Pirkko Aarnihonka | Elannon Isku | FIN | 12:00:00 | 2:02:52 | |
28. | Saimi Niittynen | Jyväskylän Kenttäurheilijat | FIN | 12:00:00 | 2:08:30 | |
29. | Kyllikki Lumijärvi | Turun Urheiluliitto | FIN | 12:00:00 | 2:10:32 | |
30. | Terttu Hieperi | Pitäjänmäen Tarmo | FIN | 12:00:00 | 2:10:50 | |
31. | Kaisa Smolander | Rasti-Veikot | FIN | 12:00:00 | 2:11:53 | |
32. | Aili Sorjonen | Kalliolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 2:13:00 | |
33. | Anita Seppälä | Tapanilan Erä | FIN | 12:00:00 | 2:15:43 | |
34. | Anneli Kuuskoski | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 2:15:57 | |
35. | Else Kantola | Kuusankosken Urheiluseura | FIN | 12:00:00 | 2:17:47 | |
36. | Liisa Rutanen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 3:57:24 | |
37. | Thelma Wahlman | Kalliolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 3:57:25 |