jukola.com

    Jukola 1977, Venlojen Juoksu

    VE

    < Sarjat - Lhtlista - Smart follow - Maali 7,7 km

    Smart Follow

            Lhtaika Maali
    7,7 km
     
    1.   Monica Andersson IK Jarl  SWE  12:00:00   51:24  
    1.   Karin Rabe IK Jarl  SWE  12:00:00   51:24  
    3.   Leila Viljander Jrvenpn Palo  FIN  12:00:00   52:42  
    4.   Eeva Moberg Gvle OK  SWE  12:00:00   53:04  
    5.   Kerstin Pettersson Tullinge SK  SWE  12:00:00   54:05  
    6.   Kaija Halonen Olavin Rasti  FIN  12:00:00   54:10  
    7.   Elisabeth Hedlf Rimbo SOK  SWE  12:00:00   54:35  
    8.   Outi Borgenstrm Hyvinkn Rasti  FIN  12:00:00   54:39  
    9.   Liisa Veijalainen Liedon Parma  FIN  12:00:00   54:57  
    10.   Hennariikka Lonka Kalevan Rasti  FIN  12:00:00   55:50  
    11.   Pivi Mnnikk Ikaalisten Nouseva Voima  FIN  12:00:00   56:07  
    11.   Seija-Sinikka Lhteil Hiidenkiertjt  FIN  12:00:00   56:07  
    13.   Marita Mattila Porin Tarmo  FIN  12:00:00   56:09  
    13.   Taina Pirinen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:00:00   56:09  
    15.   Eeva Kivinen Vakka-Rasti  FIN  12:00:00   56:12  
    16.   Riitta Hmlinen Rajamen Rykmentti  FIN  12:00:00   56:14  
    17.   Seija Roos OK Jrven  FIN  12:00:00   56:17  
    18.   Sussan Pettersson Vsters OK  SWE  12:00:00   56:19  
    19.   Kyllikki Kauppinen Kalevan Rasti  FIN  12:00:00   56:20  
    20.   Hannele Uotila Hinnerjoen Yritys  FIN  12:00:00   56:28  
    21.   Aila Fljt Kuhmon Peurat  FIN  12:00:00   56:53  
    22.   Leena Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  12:00:00   56:54  
    23.   Sinikka Kukkonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:00:00   56:55  
    24.   Arja Haikarainen Juvan Urheilijat  FIN  12:00:00   57:00  
    25.   Liisa Nuuros Suomusjrven Sisu  FIN  12:00:00   57:01  
    25.   Maria Saramki Olavin Rasti  FIN  12:00:00   57:01  
    27.   Annariitta Lonka Kalevan Rasti  FIN  12:00:00   57:03  
    28.   Karin Andersson Vsters OK  SWE  12:00:00   57:23  
    29.   Mirja Puhakka Sippurasti  FIN  12:00:00   57:27  
    30.   Raija Nieminen Kangasalan Kisa  FIN  12:00:00   57:44  
    31.   Raija Leppnen Nokian Urheilijat  FIN  12:00:00   57:48  
    32.   Mirja Nordman Heinolan Isku  FIN  12:00:00   57:59  
    33.   Sirkka Ketola Saarijrven Pullistus  FIN  12:00:00   58:05  
    34.   Pirjo Koivula Turun Suunnistajat  FIN  12:00:00   58:10  
    35.   Sinikka Viinikainen Saarijrven Pullistus  FIN  12:00:00   58:13  
    36.   Tuija Enqvist Jmsn Retki-Veikot  FIN  12:00:00   58:20  
    37.   Monica Gustafsson OK Hllen  SWE  12:00:00   58:21  
    38.   Hilkka Tolvanen Tarvasjoen Urheilijat  FIN  12:00:00   58:22  
    39.   Marita Ruoho Leppvaaran Sisu  FIN  12:00:00   58:25  
    40.   Pivi Salpakivi Kuusankosken Urheiluseura  FIN  12:00:00   58:38  
    41.   sa Grnqvist OK Ravinen  SWE  12:00:00   58:51  
    42.   Leena Salmenkyl Helsingin Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:00:10  
    43.   Viveca Sderstrm Kimito SF  FIN  12:00:00   1:00:23  
    44.   Raili Sallinen Rasti-Vihti  FIN  12:00:00   1:00:28  
    45.   Kerstin Ingesson Ludvika OK  SWE  12:00:00   1:00:36  
    46.   Anneli Elfstrm OK Hammaren  SWE  12:00:00   1:00:50  
    47.   Stina Hedberg Grycksbo IF  SWE  12:00:00   1:00:58  
    48.   Merja Ryppy Joutsenon Kullervo  FIN  12:00:00   1:01:01  
    48.   Jaana Metsranta Rasti-Jussit  FIN  12:00:00   1:01:01  
    50.   Hannele Knuuttila Ikaalisten Nouseva Voima  FIN  12:00:00   1:01:03  
    50.   Kaija Dahlman Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:00:00   1:01:03  
    50.   Tuula Keskinarkaus Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:00:00   1:01:03  
    53.   Irmeli Peltola Heinolan Isku  FIN  12:00:00   1:01:08  
    54.   Kaisa Rainio Kymin Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:01:10  
    54.   Erja Pivinen Jmsn Retki-Veikot  FIN  12:00:00   1:01:10  
    56.   Gunilla Gedin OK Msen  SWE  12:00:00   1:01:16  
    57.   Marjo Herva Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:00:00   1:01:20  
    57.   Kirsti Koskela Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:00:00   1:01:20  
    59.   Pialena Putkonen Fjrs AIK  SWE  12:00:00   1:01:29  
    60.   Christina Moline Gustavsbergs IF  SWE  12:00:00   1:01:43  
    61.   Kristina Carlberg OK Hammaren  SWE  12:00:00   1:01:50  
    62.   Christina Andersson IFK Mora  SWE  12:00:00   1:01:52  
    62.   Kirsti Kestil Rovaniemen Lappi  FIN  12:00:00   1:01:52  
    62.   Helena Kajaala Tampereen Yritys  FIN  12:00:00   1:01:52  
    65.   Pivi Marttinen Rasti-Vihti  FIN  12:00:00   1:01:53  
    66.   Susanna Wolff OK Jrven  FIN  12:00:00   1:02:04  
    67.   Raija Nieminen Petjveden Petjiset  FIN  12:00:00   1:02:10  
    68.   Riitta Juvonen Enon Kisa-Pojat  FIN  12:00:00   1:02:32  
    69.   Vuokko Pesonen Olavin Rasti  FIN  12:00:00   1:03:04  
    70.   Eila Ruisaho Nokian Urheilijat  FIN  12:00:00   1:03:25  
    71.   Pivi Pihlajamki Kangasalan Kisa  FIN  12:00:00   1:03:45  
    72.   Sisko Anttila Lammin Ski  FIN  12:00:00   1:03:49  
    73.   B. Mllberg Arboga OK  SWE  12:00:00   1:03:53  
    74.   Anne Saari Kangasalan Kisa  FIN  12:00:00   1:03:55  
    75.   Anja Tiira Joutsenon Kullervo  FIN  12:00:00   1:03:59  
    76.   Helena Mntymki Teuvan Rivakka  FIN  12:00:00   1:04:13  
    77.   Kii Palonen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:04:18  
    78.   Irmeli Vihottula Ikaalisten Nouseva Voima  FIN  12:00:00   1:04:20  
    79.   Lea Hartikainen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:04:22  
    80.   Margit Ampuja Helsingin Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:04:25  
    81.   Anja Siuko Suunta-Sepot  FIN  12:00:00   1:04:29  
    82.   Pivi Lepist Suunta-Sepot  FIN  12:00:00   1:04:31  
    83.   Leeni Kylml Joutsenon Kullervo  FIN  12:00:00   1:04:36  
    84.   Gun Varila Pargas IF  FIN  12:00:00   1:04:42  
    84.   Hilkka Salmenkyl Helsingin Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:04:42  
    86.   Raija Heimala Lappeen Riento  FIN  12:00:00   1:04:43  
    87.   Saga Nygvist IF Lovisa Tor  FIN  12:00:00   1:04:45  
    88.   Kirre Palmi Kangasalan Kisa  FIN  12:00:00   1:04:47  
    88.   Leena Taimisto Alavuden Urheilijat  FIN  12:00:00   1:04:47  
    90.   Tuula Hovi Haminan Tarmo  FIN  12:00:00   1:04:51  
    90.   Sirpa Hartikainen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:04:51  
    92.   Wivianne Johansson Finspngs AIK  SWE  12:00:00   1:04:57  
    93.   Karin Axelsson Finspngs AIK  SWE  12:00:00   1:04:59  
    94.   Kaija Heinonen Alavuden Urheilijat  FIN  12:00:00   1:05:03  
    95.   Marianne Uusikumpu Kervo IB  FIN  12:00:00   1:05:08  
    96.   Ingmarie Andersson Gustavsbergs IF  SWE  12:00:00   1:05:12  
    96.   Hannele Mettinen Rovaniemen Lappi  FIN  12:00:00   1:05:12  
    98.   Lea Hakio Mesikmmenet  FIN  12:00:00   1:05:23  
    99.   Elsa Arnesson Ulricehamns OK  SWE  12:00:00   1:05:27  
    100.   Pirjo Laurila Jrvenpn Palo  FIN  12:00:00   1:05:30  
    101.   Anne Leppnen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:05:49  
    102.   Pirkko Kiviharju Turun Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:06:06  
    103.   Vappu Ketola Saarijrven Pullistus  FIN  12:00:00   1:06:09  
    104.   Raija Nurmi Rasti-Lukko  FIN  12:00:00   1:06:11  
    105.   Paula Aho Helsingin Poliisi-Voimailijat  FIN  12:00:00   1:06:13  
    106.   Ann Roos IK rnen  FIN  12:00:00   1:06:29  
    107.   Ann-Britt Hellstrm Vsters OK  SWE  12:00:00   1:06:39  
    108.   Mary-Anne Leinonen Rasti-Lukko  FIN  12:00:00   1:06:40  
    109.   Anne Kangasmki Laihian Liitto-Urheilijat  FIN  12:00:00   1:06:45  
    110.   Marja Kaarnijrvi Koo-Vee  FIN  12:00:00   1:06:53  
    111.   Tuula Huhtamki Ilmajoen Kisailijat  FIN  12:00:00   1:06:58  
    112.   Tuula Lallo Joutsenon Kullervo  FIN  12:00:00   1:07:07  
    113.   Raija Rajala Nastolan Ter  FIN  12:00:00   1:07:11  
    114.   Tyyne Muhonen Kalevan Rasti  FIN  12:00:00   1:07:13  
    115.   Berit Strandberg Malax IF  FIN  12:00:00   1:07:16  
    116.   Eva Bergstrm Vsters OK  SWE  12:00:00   1:07:18  
    117.   Kirsti Portin Rastihaukat  FIN  12:00:00   1:07:30  
    118.   Marianne Bergstrand IF Goterna  SWE  12:00:00   1:07:34  
    119.   Liisa Kuvaja Kalevan Rasti  FIN  12:00:00   1:07:40  
    120.   Eva Molen IF Goterna  SWE  12:00:00   1:07:41  
    121.   Arja Nieminen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:00:00   1:07:43  
    122.   Armi Koivusilta Keljon Nuorisoseuran Urheilija  FIN  12:00:00   1:07:58  
    123.   Leena Suomela IF Lovisa Tor  FIN  12:00:00   1:08:19  
    124.   Sirpa Kujanp Tampereen Pyrint  FIN  12:00:00   1:08:21  
    125.   Jaana Ojapalo Rajamen Rykmentti  FIN  12:00:00   1:08:42  
    126.   Marita Rajamki Ikaalisten Nouseva Voima  FIN  12:00:00   1:08:45  
    126.   Eva-Karin Dahlberg Norrkpings AIS  SWE  12:00:00   1:08:45  
    128.   Asta Salminen Jrvenpn Palo  FIN  12:00:00   1:08:46  
    128.   Eija Kujanp Tampereen Pyrint  FIN  12:00:00   1:08:46  
    130.   Allyson Reed GBR  12:00:00   1:08:52  
    131.   Pirkko Visnen Loimaan Jankko  FIN  12:00:00   1:08:53  
    132.   Aune Jalava Jrvenpn Palo  FIN  12:00:00   1:08:56  
    133.   Irja Niemel Helsingin Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:08:58  
    134.   Pirkko Salmenkyl Helsingin Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:09:04  
    135.   Tarja Andelin Lahden Taimi  FIN  12:00:00   1:09:08  
    135.   Kirsi Vairinen Liedon Parma  FIN  12:00:00   1:09:08  
    135.   Tarja Riihitupa Kangasalan Kisa  FIN  12:00:00   1:09:08  
    138.   Irene Pettersson Norrkpings AIS  SWE  12:00:00   1:09:14  
    139.   Eeva Tanska Rastihaukat  FIN  12:00:00   1:09:16  
    140.   Monica Bjrkman OK Hammaren  SWE  12:00:00   1:09:17  
    140.   Marja-Leena Vli-Klemel Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:00:00   1:09:17  
    142.   Pivi Leppnen Nokian Urheilijat  FIN  12:00:00   1:09:25  
    142.   Lena Bckman IF Lovisa Tor  FIN  12:00:00   1:09:25  
    142.   Seija Korhonen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:09:25  
    142.   Kristiina Virtanen Loimaan Jankko  FIN  12:00:00   1:09:25  
    146.   Kirsti Hiltunen Hankasalmen Hanka  FIN  12:00:00   1:09:26  
    147.   Sirkku Vtinen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:09:40  
    148.   Marie Berglund Enebybergs IF  SWE  12:00:00   1:09:47  
    149.   Karin Nbo OK Ravinen  SWE  12:00:00   1:10:04  
    150.   Elina Hietamies Kuopion Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:10:12  
    151.   Kirsti Hietamies Kuopion Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:10:16  
    152.   Heli Tolvanen Tarvasjoen Urheilijat  FIN  12:00:00   1:10:22  
    152.   Maud Liljeqvist Vsters OK  SWE  12:00:00   1:10:22  
    154.   Pivikki Makkonen Kalevan Rasti  FIN  12:00:00   1:10:34  
    155.   Jane Rose GBR  12:00:00   1:10:45  
    156.   Ann-Britt Bonde Stora Tuna IK  SWE  12:00:00   1:10:47  
    157.   Sirkka Pohjaniemi Kangasalan Kisa  FIN  12:00:00   1:10:48  
    158.   Anja Oikkonen Lappeen Riento  FIN  12:00:00   1:11:05  
    159.   Marian Nyman Vsters OK  SWE  12:00:00   1:11:07  
    160.   Eija Virtanen Rastihaukat  FIN  12:00:00   1:11:10  
    161.   Auli Vasala Oulun Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:11:12  
    162.   Pia Pettersson Finspngs AIK  SWE  12:00:00   1:11:31  
    163.   Margareta Johansson OK Stigfinnarna  SWE  12:00:00   1:11:35  
    164.   Marja Suomalainen Leppvaaran Sisu  FIN  12:00:00   1:11:37  
    165.   Ingrid Bjrk Turebergs IF  SWE  12:00:00   1:11:40  
    166.   Marja-Terttu Hietanen Lnsi-Uudenmaan Suunnist.  FIN  12:00:00   1:11:42  
    167.   Hannele Jrvinen Koo-Vee  FIN  12:00:00   1:11:45  
    168.   Marie Nurmio Kimito SF  FIN  12:00:00   1:11:46  
    169.   Arja Setl Kokemen Kova-Vki  FIN  12:00:00   1:11:53  
    170.   Irma Majander Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:00:00   1:12:01  
    171.   Liisa Ahonen Rasti-Lukko  FIN  12:00:00   1:12:03  
    172.   Eila Elo Sippurasti  FIN  12:00:00   1:12:05  
    172.   Rita Randstrm OK Jrven  FIN  12:00:00   1:12:05  
    174.   Riitta Hirsimki Jrvenpn Palo  FIN  12:00:00   1:12:06  
    175.   Kirsi Miettinen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:12:15  
    176.   Sari Tolvanen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:12:16  
    177.   Sirpa Kukkonen Suonenjoen Vasama  FIN  12:00:00   1:12:17  
    178.   Marja-Liisa Reunamki Hinnerjoen Yritys  FIN  12:00:00   1:12:20  
    178.   Mirja Myhnen Taivassalon Tahti  FIN  12:00:00   1:12:20  
    180.   Inger Hellqvist Eskilstuna OK  SWE  12:00:00   1:12:27  
    181.   Miriam Rotzen GBR  12:00:00   1:12:28  
    182.   Gunilla Kling Stora Tuna IK  SWE  12:00:00   1:12:30  
    183.   Marjatta Vauhkonen Juvan Urheilijat  FIN  12:00:00   1:12:32  
    184.   Kirsti Holttinen Keuruun Kisailijat  FIN  12:00:00   1:12:40  
    185.   Tuula Elmi Turun Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:12:41  
    186.   Eine Laine Mesikmmenet  FIN  12:00:00   1:12:43  
    186.   Anita Sandstrm Stora Tuna IK  SWE  12:00:00   1:12:43  
    188.   Arja Korhonen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:12:49  
    188.   Satu Ruottinen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:12:49  
    188.   Raija Hirsimki Jrvenpn Palo  FIN  12:00:00   1:12:49  
    191.   Marja-Leena Ris Suonenjoen Vasama  FIN  12:00:00   1:12:53  
    192.   Bitte Siven IF Sibbo-Vargarna  FIN  12:00:00   1:13:17  
    193.   Outi Penttil Rajamen Rykmentti  FIN  12:00:00   1:13:34  
    194.   Kaarina Elomaa Kruunuhaan Reima  FIN  12:00:00   1:13:37  
    195.   Anu Paananen Kuusankosken Urheiluseura  FIN  12:00:00   1:13:40  
    196.   Tellervo Kantonen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  12:00:00   1:13:46  
    197.   Seija Hurskainen Valkeakosken Retkeilijt  FIN  12:00:00   1:13:55  
    198.   Eeva Messo Mesikmmenet  FIN  12:00:00   1:13:59  
    199.   Annika Isaksson IF Goterna  SWE  12:00:00   1:14:06  
    200.   Elli Luoma Mesikmmenet  FIN  12:00:00   1:14:20  
    200.   Maj Herbst Vsters OK  SWE  12:00:00   1:14:20  
    202.   Hannele Rikkinen Saarijrven Pullistus  FIN  12:00:00   1:14:24  
    203.   Inger Pettersson Rimbo SOK  SWE  12:00:00   1:14:31  
    204.   Brita Hannus Angelniemen Ankkuri  FIN  12:00:00   1:14:37  
    205.   Aino Hrknen Kalevan Rasti  FIN  12:00:00   1:14:38  
    206.   Helena Orbinsky Juvan Urheilijat  FIN  12:00:00   1:14:40  
    207.   Riitta Kuokkanen Littoisten Loiske  FIN  12:00:00   1:14:45  
    208.   Lena Eriksson Skogsluffarnas OK  SWE  12:00:00   1:14:47  
    209.   Marja Kuuteri Riihimen Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:14:50  
    210.   Anneli Hmlinen Rajamen Rykmentti  FIN  12:00:00   1:14:52  
    211.   Outi Markki Iisu  FIN  12:00:00   1:14:56  
    212.   Terttu Nyqvist Pitjnmen Tarmo  FIN  12:00:00   1:14:59  
    213.   Sinikka Ahokainen Esbo IF  FIN  12:00:00   1:15:08  
    214.   Seija Launonen Koo-Vee  FIN  12:00:00   1:15:10  
    215.   Jaana Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  12:00:00   1:15:14  
    215.   Mirja Pyykk Tarpian Suunta  FIN  12:00:00   1:15:14  
    217.   Kerstin Zll Tullinge SK  SWE  12:00:00   1:15:25  
    218.   Anni Virolainen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:15:43  
    219.   Anne Randstrm OK Jrven  FIN  12:00:00   1:15:53  
    220.   Leila Rehn Kalevan Rasti  FIN  12:00:00   1:16:01  
    221.   Anja Kallio Kyrskosken Ponsi  FIN  12:00:00   1:16:46  
    222.   Eila Riihimki Keuruun Kisailijat  FIN  12:00:00   1:17:01  
    223.   Eija Valio Vakka-Rasti  FIN  12:00:00   1:17:05  
    224.   Marja-Liisa Ruusunen Kangasalan Kisa  FIN  12:00:00   1:17:08  
    225.   Elisa Ryynnen Pihkaniskat  FIN  12:00:00   1:17:09  
    226.   Lena Molander Arboga OK  SWE  12:00:00   1:17:10  
    227.   Terttu Molin Epiln Esa  FIN  12:00:00   1:17:12  
    228.   Marja-Liisa Jokela Kyrn Voima  FIN  12:00:00   1:17:18  
    229.   Karin Viklander Hammarby IF  SWE  12:00:00   1:17:20  
    230.   Sirpa Puputti Rasti-Vihti  FIN  12:00:00   1:17:23  
    231.   Liisa Anttila Epiln Esa  FIN  12:00:00   1:17:33  
    232.   Ann Sjberg Bruseryd  SWE  12:00:00   1:17:45  
    233.   Tiina Erntie HaapKi  FIN  12:00:00   1:17:47  
    234.   Marja Kallio Hinnerjoen Yritys  FIN  12:00:00   1:17:58  
    235.   Anneli Nuutinen Suonenjoen Vasama  FIN  12:00:00   1:18:03  
    236.   Helin Mustaparta HaapKi  FIN  12:00:00   1:18:17  
    237.   Sisko Antikainen Riistaveden Urheilijat  FIN  12:00:00   1:18:18  
    238.   Eira Valkonen Kangasniemen Kalske  FIN  12:00:00   1:18:22  
    239.   Hilkka Koivuniemi Tarpian Suunta  FIN  12:00:00   1:18:26  
    240.   Maria Lindstrm Skogsluffarnas OK  SWE  12:00:00   1:18:40  
    241.   Heli Rantanen Lappeen Riento  FIN  12:00:00   1:19:09  
    242.   Ritva Kouki Mesikmmenet  FIN  12:00:00   1:19:19  
    243.   Lena Andersson Eskilstuna OK  SWE  12:00:00   1:19:29  
    244.   Karin Nordstrm Karlsbyhedens IK  SWE  12:00:00   1:19:32  
    245.   Satu Piironen Pihkaniskat  FIN  12:00:00   1:19:46  
    246.   Marja-Liisa Mustonen Rastihaukat  FIN  12:00:00   1:19:48  
    247.   Anne Huhtala Helsingin Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:19:51  
    248.   Pirkko Eriksson Kymin Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:20:17  
    249.   Eeva Lempiinen Liedon Parma  FIN  12:00:00   1:20:29  
    250.   Satu Loukkalahti Kankaanpn Urheilijat  FIN  12:00:00   1:20:43  
    251.   Anne Mettl Iitin Pyrint  FIN  12:00:00   1:20:45  
    252.   Iira Riihilahti Helsingin Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:20:46  
    253.   Anne Markku Savitaipaleen Urheilijat  FIN  12:00:00   1:20:55  
    254.   Eila Lainema Mntn Seudun Erpirkat  FIN  12:00:00   1:21:07  
    255.   Soili Turunen Iisu  FIN  12:00:00   1:22:07  
    256.   Pivi Vehomki Juvan Urheilijat  FIN  12:00:00   1:22:13  
    257.   Eva Thuresson Mlarhjdens IK  SWE  12:00:00   1:22:21  
    258.   Eva Axelsson Turebergs IF  SWE  12:00:00   1:22:23  
    259.   Britt-Marie Murdal IF Goterna  SWE  12:00:00   1:22:35  
    260.   Gunvor Hindsberg Stora Tuna IK  SWE  12:00:00   1:22:39  
    261.   Leena Mkip Hirvensalon Heitto  FIN  12:00:00   1:22:52  
    262.   Kirsti Nikkil Hyvinkn Rasti  FIN  12:00:00   1:24:20  
    263.   Jaana Huhtala Keljon Nuorisoseuran Urheilija  FIN  12:00:00   1:24:26  
    264.   Katri Pakarinen Riistaveden Urheilijat  FIN  12:00:00   1:24:49  
    265.   Sirkka Penttinen Mntyharjun Urheilijat -50  FIN  12:00:00   1:25:11  
    266.   Eija Keskinarkaus Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:00:00   1:25:17  
    267.   Kaija Slpkivi Hyvinkn Rasti  FIN  12:00:00   1:25:23  
    268.   Pirjo Tuomi Keravan Urheilijat  FIN  12:00:00   1:25:29  
    269.   Anna-Mari Paljakka Lauritsalan Kisa  FIN  12:00:00   1:25:44  
    270.   Eva Olsson Turebergs IF  SWE  12:00:00   1:27:39  
    271.   Irja Petterqvist Tampereen Yritys  FIN  12:00:00   1:27:55  
    272.   Anne Lempiinen Liedon Parma  FIN  12:00:00   1:28:05  
    273.   Varpu Niemi Epiln Esa  FIN  12:00:00   1:28:06  
    274.   Gittel Nilsson Enebybergs IF  SWE  12:00:00   1:28:34  
    275.   Raili Vilonen Leppvaaran Sisu  FIN  12:00:00   1:31:02  
    276.   Heli Makkonen Kalevan Rasti  FIN  12:00:00   1:31:32  
    277.   Liisa Kivinen Hinnerjoen Yritys  FIN  12:00:00   1:31:50  
    278.   Eeva-Kaarina Myllyl Helsingin Metsnkvijt  FIN  12:00:00   1:31:54  
    279.   Outi Ikonen Rasti-Vihti  FIN  12:00:00   1:32:00  
    280.   Kaija Turku Helsingin Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:32:03  
    281.   Irmeli Airaksinen Leppvaaran Sisu  FIN  12:00:00   1:32:09  
    282.   Pirkko Kantonen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  12:00:00   1:33:16  
    283.   Liisa Vasala Oulun Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:33:20  
    284.   Mari Jaakkonen Ilomantsin Urheilijat  FIN  12:00:00   1:33:31  
    285.   Yvonne Mattson IF Goterna  SWE  12:00:00   1:33:37  
    286.   Teija Rinta-Opas Kuopion Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:34:12  
    287.   Leena Jukarainen Kruunuhaan Reima  FIN  12:00:00   1:35:15  
    288.   Liisa Turunen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:35:18  
    289.   Raili Toikka Simpeleen Urheilijat  FIN  12:00:00   1:35:26  
    290.   Taru Sandstrm Helsingin Jyry  FIN  12:00:00   1:35:35  
    291.   Pivi Paaso Iisu  FIN  12:00:00   1:38:20  
    292.   Jaana Vilpponen Savon Suunta  FIN  12:00:00   1:39:38  
    293.   Ulla Wernholm Gvle OK  SWE  12:00:00   1:39:40  
    294.   Irma Kurtto Kruunuhaan Reima  FIN  12:00:00   1:39:42  
    295.   Erja Kipinoinen Rastihaukat  FIN  12:00:00   1:39:43  
    296.   Marjatta Soini Kymin Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:40:10  
    297.   Ebba Frilund Kervo IB  FIN  12:00:00   1:40:14  
    298.   Kati Kalliokoski Rasti-Vihti  FIN  12:00:00   1:40:20  
    299.   Terttu Lehmus Mntn Seudun Erpirkat  FIN  12:00:00   1:40:47  
    300.   Marita Lillandt Tjck IK  FIN  12:00:00   1:41:05  
    301.   Gun Roos IK rnen  FIN  12:00:00   1:42:15  
    302.   Riitta Suominen Hirvensalon Heitto  FIN  12:00:00   1:42:38  
    303.   Oili Ahola Rajamen Rykmentti  FIN  12:00:00   1:42:40  
    304.   Pivi Tahvanainen Hirvensalon Heitto  FIN  12:00:00   1:42:42  
    305.   Anelma Hakkarainen Leppvaaran Sisu  FIN  12:00:00   1:42:45  
    306.   Riitta Aarniokoski Kankaanpn Urheilijat  FIN  12:00:00   1:42:50  
    306.   Hilla Blomberg Kankaanpn Urheilijat  FIN  12:00:00   1:42:50  
    308.   Liselott Larsson Mlarhjdens IK  SWE  12:00:00   1:43:20  
    309.   Gill Pettersson Mlarhjdens IK  SWE  12:00:00   1:43:21  
    310.   Ann-Christine Johansson IF land  FIN  12:00:00   1:43:22  
    311.   Salme sten Karjaan Ura  FIN  12:00:00   1:43:23  
    312.   Anne Stoor Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:43:32  
    313.   Ritva Kopra Kokemen Kova-Vki  FIN  12:00:00   1:43:35  
    314.   Mirjam Ahonen Nokian Urheilijat  FIN  12:00:00   1:43:40  
    315.   Ilta Kankaanrinta Mesikmmenet  FIN  12:00:00   1:44:05  
    316.   Leena Helin Kuopion Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:44:59  
    317.   Maija Haavisto Riistaveden Urheilijat  FIN  12:00:00   1:45:56  
    318.   Ingrid Hansson lvsj AIK  SWE  12:00:00   1:59:17  
    318.   Eva Johansson lvsj AIK  SWE  12:00:00   1:59:17  
    320.   Birgitta Lindstrm Turebergs IF  SWE  12:00:00   1:59:30  
    321.   Ann Moline Gustavsbergs IF  FIN  12:00:00   2:03:44  
    322.   Raija Viertola Mntyharjun Urheilijat -50  FIN  12:00:00   2:03:45  
    323.   Lahja Vinl Oulun Suunnistajat  FIN  12:00:00   2:06:28