Alla | Nästa 200 > |
1 | Tampereen Pyrintö (12) | 1:43:11 | Elias Kuukka | 31:14 | ||
2 | IFK Göteborg (5) | +46 | Johan Högstrand | 32:31 | ||
3 | Hiidenkiertäjät 2 (61) | +59 | Vilho Loukkalahti | 32:31 | ||
4 | MS Parma (10) | +1:52 | Arto Talvinen | 33:12 | ||
5 | IGTISA (44) | +2:01 | Jonas Vytautas Gvildys | 33:18 | ||
6 | Turun Metsänkävijät (22) | +2:05 | Doug Tullie | 33:58 | ||
7 | IL Tyrving (49) | +2:06 | Torgeir Nörbech | 33:48 | ||
8 | OK Denseln (24) | +2:07 | Olle Kalered | 33:12 | ||
9 | Koovee (1) | +2:21 | Olexander Kratov | 33:36 | ||
10 | Halden SK (4) | +2:31 | Eirik Kamstrup Hovind | 34:00 | ||
11 | Lillomarka OL (29) | +2:33 | Nicholas Oskarsson | 34:00 | ||
12 | Hiidenkiertäjät (9) | +2:36 | Leonid Novikov | 33:36 | ||
13 | Stora Tuna OK (17) | +3:13 | Joakim Svensk | 33:11 | ||
14 | OK Hammaren Sandviken (753) | +4:20 | Groell Matthias | 35:26 | ||
15 | Helsingin Suunnistajat (33) | +4:21 | Einari Heinaro | 34:24 | ||
16 | Kangasala SK (45) | +4:41 | Tuomo Istolahti | 35:08 | ||
17 | Fossum IF (36) | +5:39 | Emil Ahlbäck | 34:58 | ||
18 | Vehkalahden Veikot (50) | +6:00 | Tero Föhr | 34:52 | ||
19 | Vaajakosken Terä (23) | +6:03 | Juha Sorvisto | 35:53 | ||
20 | Lynx (27) | +6:04 | Aapo Leskinen | 36:00 | ||
21 | Paimion Rasti (18) | +6:05 | Bartosz Pawlak | 33:35 | ||
22 | Turun Metsänkävijät 2 (34) | +6:07 | Esa Huttunen | 34:17 | ||
23 | Hiisirasti (56) | +6:08 | Sergei Detkov | 37:55 | ||
24 | OLV Baselland (69) | +6:26 | Kaspar Haegler | 37:35 | ||
25 | Nord West (198) | +6:27 | Dmitrii Polyakov | 35:41 | ||
26 | Hämeenlinnan Suunnistajat (75) | +6:29 | Juri Kirjanov | 36:12 | ||
27 | Tampereen Pyrintö 2 (99) | +6:34 | Teemu Eerola | 34:50 | ||
28 | OK Trian (11) | +6:34 | Jörgen Wickholm | 37:53 | ||
29 | Heming Orientering (110) | +6:36 | Kasper Fosser | 35:25 | ||
30 | Ärla IF (26) | +6:36 | Petter Eriksson | 36:28 | ||
31 | Rasti-Kurikka (71) | +6:45 | Antti Iivari | 38:38 | ||
32 | Koovee 2 (16) | +7:11 | Jarno Parkkinen | 36:37 | ||
33 | Sävedalens AIK (64) | +7:13 | Marcus Millegård | 36:01 | ||
34 | Vaajakosken Terä 2 (54) | +7:51 | Petri Saari | 36:00 | ||
35 | Hestra IF (119) | +7:54 | Filip Grahn | 38:02 | ||
36 | Södertälje Nykvarn Orienter 2 (43) | +7:56 | Johan Ek-Larsson | 36:15 | ||
37 | Markbygdens OK (328) | +7:58 | Albin Andersson | 36:20 | ||
38 | Kristiansand OK (25) | +8:03 | Gaute Friestad | 35:28 | ||
39 | Södertälje Nykvarn Orienter (6) | +8:03 | Kent Ohlsson | 33:10 | ||
40 | Ol Norska (30) | +8:07 | Florian Schneider | 34:13 | ||
41 | Rajamäen Rykmentti (19) | +8:07 | Sander Vaher | 32:30 | ||
42 | Ikaalisten Nouseva-Voima (13) | +8:09 | Aleksi Karppinen | 33:36 | ||
43 | OK Linne 2 (60) | +8:13 | Josef Nordlund | 36:11 | ||
44 | Angelniemen Ankkuri (38) | +8:13 | Aleksei Bortnik | 38:16 | ||
45 | Frol IL (7) | +8:14 | Jo Forseth Indgaard | 34:05 | ||
46 | Lillomarka OL 2 (186) | +8:19 | Helmut Gremmel | 37:36 | ||
47 | Lahden Suunnistajat -37 (52) | +8:22 | Aleksi Anttolainen | 34:57 | ||
48 | OLV Baselland 2 (249) | +8:25 | Robin Brogli | 38:27 | ||
49 | OK Ravinen (15) | +8:27 | Kalle Bergman | 37:39 | ||
50 | Göteborg Majorna OK 2 (96) | +8:27 | Erik Classon | 37:09 | ||
51 | Långhundra IF (70) | +8:29 | Simon Jakobsson | 34:33 | ||
52 | Göteborg Majorna OK (21) | +8:37 | Ola Martner | 34:06 | ||
53 | Trollelg (144) | +8:49 | Ove Baardsgaard | 36:50 | ||
54 | OK Tisaren (41) | +9:07 | Daniel Attås | 34:17 | ||
55 | Espoon Suunta (47) | +9:16 | Aleksi Sorsa | 35:32 | ||
56 | Bäkkelagets SK (178) | +9:18 | Karl Fremstad | 33:50 | ||
57 | Rajamäen Rykmentti 2 (87) | +9:20 | Kimmo Vilska | 39:21 | ||
58 | Nydalens SK (20) | +9:21 | Alan Cherry | 35:43 | ||
59 | Stora Tuna OK 2 (85) | +9:23 | Andrey Lamov | 35:48 | ||
60 | IFK Lidingö SOK (2) | +10:35 | Anders Carlsson | 36:24 | ||
61 | NTNUI 2 (82) | +10:36 | Anders Felde Olaussen | 35:28 | ||
62 | Pellon Ponsi (57) | +11:09 | Sami-Petteri Juopperi | 37:04 | ||
63 | EUOC (167) | +11:12 | Thomas Wilson | 39:59 | ||
64 | Järla Orientering 2 (98) | +11:12 | Axel Mattsson | 42:23 | ||
65 | Suunta Jyväskylä (76) | +11:15 | Lauri Pohjola | 36:36 | ||
66 | Malungs OK Skogsmårdarna 2 (37) | +11:20 | Johan Nordlund | 37:30 | ||
67 | NTNUI (28) | +11:25 | Olai Stensland Lillevold | 33:12 | ||
68 | Järla Orientering (14) | +11:33 | Jens Rönnols | 34:28 | ||
69 | Snättringe SK (145) | +11:34 | Simon Hector | 36:06 | ||
70 | Ronneby OK (269) | +11:39 | Shcherbakov Denys | 37:01 | ||
71 | Halden SK 2 (123) | +11:41 | Espen Fiskum | 38:47 | ||
72 | OK Ravinen 2 (233) | +11:41 | Assar Hellström | 36:13 | ||
73 | IFK Lidingö SOK 2 (40) | +11:43 | Jere Sipponen | 36:07 | ||
74 | OK Hällen (77) | +11:45 | Joonas Engström | 38:46 | ||
75 | OK Tisaren / Kfum / Fiwspång 2 (134) | +11:48 | Johan Aronsson | 36:19 | ||
76 | Black Sea OK (81) | +11:48 | Roman Bondarenko | 36:16 | ||
77 | Fredrikstad SK (39) | +11:56 | Hans Petter Mathisen | 36:48 | ||
78 | MS Parma 2 (74) | +12:05 | Peeter Pihl | 35:52 | ||
79 | Vaajakosken Terä 3 (200) | +12:25 | Jan Pavlovec | 38:21 | ||
80 | Suunta Jyväskylä 2 (264) | +12:30 | Vesa Klemettinen | 38:28 | ||
81 | OK Södertörn (95) | +12:45 | Beech Josh | 39:04 | ||
82 | Paimion Rasti 2 (63) | +12:47 | Mats Dahlen | 36:35 | ||
83 | Kuzmolovo OS (124) | +12:59 | Yurii Yazykov | 38:13 | ||
84 | Turun Metsänkävijät 3 (238) | +13:02 | Uldis Upitis | 36:19 | ||
85 | Nyköpings OK (58) | +13:05 | Daniel Nilsson | 37:20 | ||
86 | OK Linne (8) | +13:09 | Milos Nykodym | 37:29 | ||
87 | Rastivarsat (177) | +13:17 | Tatu Leirimaa | 39:08 | ||
88 | Nydalens SK 2 (66) | +13:30 | Jörgen Wulfsberg | 39:45 | ||
89 | Halden SK 3 (102) | +13:34 | Öyvind Helgerud | 38:12 | ||
90 | Rehns BK (42) | +13:35 | Vladimir Tregubov | 38:08 | ||
91 | IFK Moras OK 2 (111) | +13:43 | Jegor Kostylev | 39:37 | ||
92 | Hungarian Orienteering Fana (318) | +14:21 | Balazs Miavecz | 40:06 | ||
93 | Ikaalisten Nouseva-Voima 2 (59) | +14:33 | Tuomas Kotro | 37:23 | ||
94 | IK Hakarpspojkarna (46) | +14:33 | Andreas Jansson | 36:33 | ||
95 | IL Tyrving 2 (131) | +14:41 | Torkil Eide Solstad | 38:38 | ||
96 | Northern Wind (288) | +14:41 | Yura Agafoncev | 36:02 | ||
97 | OK Trian 2 (53) | +14:46 | Jani Virta | 37:32 | ||
98 | IFK Göteborg 2 (72) | +14:48 | Morten Jarvis Westergård | 40:30 | ||
99 | Lapuan Virkiä (141) | +14:57 | Ari-Pekka Joensuu | 38:43 | ||
100 | Tullinge SK (55) | +15:26 | Simon Imark | 35:36 | ||
101 | IFK Umeå (67) | +16:01 | Peterson Lukas | 35:56 | ||
102 | Bergnäsets AIK (229) | +16:29 | Albert Askengren | 43:30 | ||
103 | Catalonia Team (181) | +16:34 | Marc Serralllonga | 36:35 | ||
104 | IF Femman (100) | +16:37 | Anders Bäckström | 37:18 | ||
105 | Växjö OK (202) | +16:41 | Patrik Karlsson | 35:50 | ||
106 | Asker SK (170) | +16:47 | Gulbrandsen Vegard | 36:41 | ||
107 | Navi (92) | +16:49 | Olli-Markus Taivainen | 34:07 | ||
108 | Azuolas (193) | +16:55 | Gytis Nakvosas | 37:23 | ||
109 | Kristiansand OK 2 (79) | +16:55 | Marius Aurebekk | 37:57 | ||
110 | Pan-Kristianstad (31) | +16:57 | Gernot Kerschbaumer | 37:57 | ||
111 | Koovee 3 (80) | +17:00 | Lauri Linnainmaa | 42:38 | ||
112 | Lappeen Riento (91) | +17:02 | Simo Mertanen | 39:39 | ||
113 | OK Pan Århus 2 (146) | +17:03 | Jens Christoffersen | 45:59 | ||
114 | Konnerud IL (117) | +17:22 | Audun Heimdal | 37:19 | ||
115 | Malungs OK Skogsmårdarna (3) | +17:25 | Erik Rost | 36:49 | ||
116 | Byåsen IL (210) | +17:27 | Öyvind Wiggen | 37:35 | ||
117 | Valkeakosken Haka (136) | +17:36 | Timo Saarinen | 38:34 | ||
118 | Ärla IF 2 (126) | +17:39 | Simons Hedlund | 38:21 | ||
119 | Tampereen Pyrintö 3 (118) | +17:40 | Juho Kinni | 37:15 | ||
120 | OK Pan Århus (51) | +17:42 | Jonas Munthe | 38:53 | ||
121 | OK Södertörn 2 (236) | +17:47 | Hansson Lagerberg Jesper | 40:54 | ||
122 | Ikaalisten Nouseva-Voima 3 (163) | +17:50 | Juho-Veikko Hytönen | 38:01 | ||
123 | Kokkolan Suunnistajat (150) | +17:51 | Miikka Ketonen | 38:01 | ||
124 | OK Nolaskogsarna (219) | +17:54 | Erik Magnusson | 41:57 | ||
125 | Angelniemen Ankkuri 2 (116) | +17:55 | Timo Parttimaa | 39:44 | ||
126 | Ylistaron Kilpa-Veljet (185) | +18:00 | Eero Koski | 43:02 | ||
127 | SK Pohjantähti (93) | +18:01 | Sampo Rahko | 37:54 | ||
128 | German Junior Team (598) | +18:23 | Marvin Goericke | 41:22 | ||
129 | Eksjö SOK (86) | +18:28 | Lucas Sundblad | 39:10 | ||
130 | Helsingin Suunnistajat 3 (138) | +18:55 | Kalle Rantala | 39:29 | ||
131 | Täby OK (171) | +18:58 | Jakub Skoda | 37:10 | ||
132 | OK Rodhen (68) | +19:10 | Simon Andersson | 38:00 | ||
133 | Oppsal orientering (137) | +19:14 | Ola Marius Pedersen | 40:09 | ||
134 | Kymin Suunnistajat (113) | +19:15 | Antti Väyrynen | 39:21 | ||
135 | Jämsän Retki-Veikot (112) | +19:18 | Tommi Kuronen | 39:25 | ||
136 | OK Denseln 2 (147) | +19:23 | Krzysztof Wolowczyk | 36:09 | ||
137 | Ol Norska 2 (946) | +19:30 | Simon Wenger | 40:31 | ||
138 | Attunda OK (140) | +19:30 | Oskar Daniels | 37:35 | ||
139 | Frol IL 2 (107) | +19:35 | Andreas Svingheim Mageröy | 38:58 | ||
140 | OK77 (105) | +19:47 | Jonathan Ray | 39:14 | ||
141 | Emblem IL (215) | +19:50 | Kristian Nilsen Sandnes | 39:26 | ||
142 | Freidig SPK (133) | +19:52 | Oskar Spets Storhov | 37:59 | ||
143 | Sundbybergs IK (194) | +19:54 | Niklas Carlsson | 37:02 | ||
144 | French Military Team (1593) | +20:09 | Nicolas Gires | 37:52 | ||
145 | OK Älvsjö Örby (548) | +20:13 | Janis Tamuso | 40:01 | ||
146 | Legenda (277) | +20:14 | Aleksey Balandin | 44:02 | ||
147 | IK Hakarpspojkarna 2 (65) | +20:16 | Arvid Nord | 44:06 | ||
148 | Kouvolan Suunnistajat (78) | +20:22 | Jukka Tani | 40:47 | ||
149 | Anttolan Urheilijat (83) | +20:22 | Juha Hyyryläinen | 34:12 | ||
150 | Lahden Suunnistajat -37 2 (101) | +20:25 | Petri Kiiskinen | 40:27 | ||
151 | Hiidenkiertäjät 3 (104) | +20:52 | Jukka-Pekka Seppänen | 39:00 | ||
152 | OLC Kapreolo (168) | +20:54 | Lukas Schulthess | 42:09 | ||
153 | OK Orion (48) | +21:01 | Olof Sandgren | 37:55 | ||
154 | OK!Sport (422) | +21:04 | Pawel Moszkowicz | 47:06 | ||
155 | Rastikarhut (253) | +21:05 | Eetu Homberg | 42:19 | ||
156 | Gävle OK (172) | +21:33 | Albin Sjöhed | 36:08 | ||
157 | OK Kolmården (721) | +21:49 | Ville Johansson | 39:15 | ||
158 | Turun Suunnistajat (114) | +21:50 | Saku Valkila | 40:09 | ||
159 | Haninge SOK (399) | +21:56 | Hugo Dahlberg | 42:12 | ||
160 | OK Pölva Kobras (344) | +21:59 | Rene Post | 41:51 | ||
161 | Rasti-Kurikka 2 (125) | +22:00 | Eero Markkila | 40:28 | ||
162 | Nord West 2 (633) | +22:02 | Ivan Rodionov | 39:43 | ||
163 | Suunta 2000 (336) | +22:04 | Marko Vapa | 42:42 | ||
164 | OK Klemmingen (232) | +22:06 | Illgars Caune | 42:16 | ||
165 | Viimeiset pirkkalaiset (346) | +22:08 | Hannu Saarijärvi | 41:36 | ||
166 | Pan-Kristianstad 2 (106) | +22:15 | Gustaf Wennerberg | 40:47 | ||
167 | Vihtavuoren Pamaus (187) | +22:18 | Heikki Kettunen | 40:16 | ||
168 | Karjaan Ura (559) | +22:27 | Elias Lehto | 40:18 | ||
169 | Espoon Suunta 2 (109) | +22:43 | Ville Kokkila | 42:55 | ||
170 | Helsingin Suunnistajat 14 (258) | +22:50 | Mikko Lassila | 43:02 | ||
171 | Nyköpings OK 2 (299) | +22:54 | Tomas Reibring | 42:14 | ||
172 | OK Ogre (94) | +23:04 | Andris Kivlenieks | 37:09 | ||
173 | Raja-Karjalan Suunnistajat (175) | +23:17 | Tomi Kapiainen | 43:02 | ||
174 | OZONS OK (174) | +23:20 | Maris Jansons | 43:54 | ||
175 | Vehkalahden Veikot 2 (103) | +23:22 | Matti Töyrylä | 40:25 | ||
176 | IGTISA 2 (143) | +23:25 | Giedrius Sabaliauskas | 48:57 | ||
177 | MS Parma 3 (122) | +23:31 | Asgeir Mjösund | 42:42 | ||
178 | OK Ilves (401) | +23:59 | Sven Oras | 49:38 | ||
179 | Team Kuraporras (383) | +24:06 | Esa Holappa | 43:21 | ||
180 | Skogslöparna (189) | +24:07 | Börje Pauler | 37:55 | ||
181 | Hämeenlinnan Suunnistajat 2 (188) | +24:09 | Vili Virkki | 43:18 | ||
182 | Helsingin Suunnistajat 2 (84) | +24:19 | Topi Syrjäläinen | 35:31 | ||
183 | Eksjö SOK 2 (204) | +24:32 | Simon Nilsson | 44:09 | ||
184 | Sonkajärven Pahka (240) | +24:42 | Jiri-Pekka Rissanen | 40:33 | ||
185 | Farum-Tisvilde OK (330) | +25:01 | Jonas Weber | 41:30 | ||
186 | IF Femman 3 (276) | +25:01 | Ilya Lebedev | 39:08 | ||
187 | Linköpings OK (89) | +25:12 | Erik Martinsson | 35:16 | ||
188 | Surahammars SOK (326) | +25:15 | Stefan Eriksson | 44:48 | ||
189 | Spanish Military Team (1598) | +25:20 | Santiago Jimenez Molina | 43:06 | ||
190 | Rånäs OK (586) | +25:31 | Simon Boman | 39:40 | ||
191 | IFK Lidingö SOK 3 (373) | +25:39 | Andrew Quin | 41:23 | ||
192 | Orienta Moscow Compass (132) | +25:41 | Grigory Lazarev | 41:23 | ||
193 | VRUA koutsit (1436) | +25:43 | Jussi Simula | 37:47 | ||
194 | ALKO-STOP 2 (259) | +25:47 | Vasiliy Kuzmin | 40:04 | ||
195 | Teme Ski Team (388) | +25:50 | Antti Honkimaa | 39:45 | ||
196 | Kangasala SK 4 (482) | +25:59 | Mikko Kivelä | 44:46 | ||
197 | Tuupovaaran Sepot (546) | +26:01 | Marko Rautanen | 46:08 | ||
198 | SK Pohjantähti 2 (282) | +26:05 | Santeri Schroderus | 40:57 | ||
199 | Steinkjer OK (279) | +26:05 | Svein Anders Melhus | 46:21 | ||
200 | Suunta-Sepot (135) | +26:27 | Jaakko Mäkelä | 38:37 |
Alla | Nästa 200 > |